Netnummer 0487 – Druten

Het netnummer 0487 hoort bij Druten (Gelderland). Het ACM-register telt 139 nummerblokken onder dit kental met samen 195.000 toegekende nummers, verdeeld over 83 aanbieders — daarmee staat 0487 op plaats 114 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 105 naar aantal reekshouders, goed voor 0,31% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 18 blokken (28,7% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo Services houdt de top drie 39,4% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Druten — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 22-10-2026

Netnummer 0487 in het kort

Netnummergebied
Druten
Provincie
Gelderland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
West Maas en Waal, Druten, Beuningen
Deels in dit gebied
Wijchen, Maasdriel
Oppervlakte (land)
ca. 180 km²
Opbouw van een nummer
0487 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 487 + abonneenummer
In het ACM-register
139 blokken, 83 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
024, 0344, 0412, 0418, 0481, 0486, 0488

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0487 (Druten) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0487; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
139blokken in het register
83aanbieders met toekenningen
195.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0487-nummers

Het kental 0487 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 28,7% van de toegekende nummers, en in totaal houden 83 aanbieders hier blokken. 21 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0487 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0487. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1856.00028,7%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0005,6%25-4-199717-9-1997
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0005,1%29-12-199829-12-1998
Ziggo B.V.Utrecht77.0003,6%19-11-19996-1-2017
Enreach B.V.Almere55.0002,6%2-12-200819-11-2024
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,6%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,6%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0002,6%17-4-20092-1-2014
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,5%10-12-202010-12-2020
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam33.0001,5%17-11-202015-1-2021
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,5%10-1-201312-11-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht33.0001,5%28-1-200924-3-2015
Businesscom B.V.Veghel22.0001%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001%25-5-201222-9-2017
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001%23-8-201328-9-2017
Routit B.V.Ede GLD22.0001%28-9-20113-7-2018
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001%7-1-201311-12-2020
Telio Netherlands B.V.Purmerend22.0001%19-5-20097-12-2012
X2Com B.V.Rosmalen22.0001%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,5%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,5%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,5%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,5%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,5%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,5%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,5%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,5%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,5%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,5%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,5%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,5%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,5%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,5%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,5%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,5%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,5%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,5%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,5%8-11-20198-11-2019
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,5%21-7-201121-7-2011

De 40 grootste van 83 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0487

De oudste gedateerde toekenning onder 0487 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 35 toegekende blokken. 126 van de 139 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 3.000 (3×), 4.000 (3×), 10.000 (3×), 2.000 (2×) en 5.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0487 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (5), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Druten.

Alle blokken onder 0487

Alle 139 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
048720000004872009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
048720100004872019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
048720200004872029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
048720300004872039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
048720400004872049991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht27-11-2013toegekend
048720500004872059991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
048720600004872069991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
048720700004872079991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
048720800004872089991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
048720900004872099991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
048721000004872109991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
048721100004872119991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
048721200004872129991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
048721400004872149991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
048721500004872159991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
048721600004872169991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
048721700004872179991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
048721800004872189991.000Raffel Internet B.V.Breda24-3-2015toegekend
048721900004872199991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
048722000004872209991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
048722100004872219991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
048722200004872229991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
048722300004872239991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
048722400004872249991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
048722500004872259991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
048722600004872269991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
048722700004872279991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
048722800004872289991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
048722900004872299991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
048723000004872309991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
048723100004872319991.000Qonnecta B.V.Rosmalen12-6-2017toegekend
048723300004872339991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
048723400004872349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
048723500004872359991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
048723600004872369991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
048723700004872379991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
048723800004872389991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
048723900004872399991.000Routit B.V.Ede GLD3-7-2018toegekend
048725000004872509991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
048725100004872519991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
048725300004872539991.000Ziggo B.V.Utrecht6-7-2011toegekend
048725400004872549991.000Ziggo B.V.Utrecht6-7-2011toegekend
048725500004872559991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
048725600004872569991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
048725700004872579991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
048725800004872589991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
048744000004874409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
048744100004874419991.000JSR IT B.V.Best8-11-2019toegekend
048744200004874429991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
048744300004874439991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
0487480000048748999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
048750100004875049994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048750600004875099994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0487510000048751999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048752100004875259995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048752900004875299991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048753100004875329992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048753900004875399991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048754000004875429993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048754900004875499991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048755400004875549991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
048755500004875559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
048755800004875589991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
048756000004875629993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048757000004875739994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048757900004875799991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048758000004875829993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048758500004875859991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048758700004875889992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048759100004875999999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
048770000004877009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
048770100004877019991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
048770200004877029991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
048770400004877049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
048770500004877059991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
048770600004877069991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
048770700004877079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
048771000004877109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
048771100004877119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
048771200004877129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
048771300004877139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
048771400004877149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
048771500004877159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
048772100004877219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
048772200004877229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
048772300004877239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
048772400004877249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
048772500004877259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
048772600004877269991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
048772700004877279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
048772800004877289991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht20-4-2010toegekend
048772900004877299991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
048774000004877409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
048774200004877429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
048774300004877439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
048774400004877449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
048774500004877459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
048774600004877469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
048774700004877479991.000Signet B.V.Eindhoven7-4-2009toegekend
048774800004877489991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
048774900004877499991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
048775000004877509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
048775100004877519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
048775300004877539991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2012toegekend
048775700004877579991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
048775800004877589991.000Redworks B.V.Maastricht31-1-2011toegekend
048775900004877599991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
048776000004877609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
048776100004877619991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
048776200004877629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
048776300004877639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
048776400004877649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
048776500004877659991.000Enreach B.V.Almere1-10-2018toegekend
048776700004877679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
048776800004877689991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
048776900004877699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
048778100004877819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
048778200004877829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
048778500004877859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
048778700004877879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
048778800004877889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
048778900004877899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
048779000004877909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
048779100004877919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
048779200004877929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
048779300004877939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
048779400004877949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
048779500004877959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
048779700004877979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
048782000004878209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
048783300004878339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
048783400004878349991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
048783500004878359991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
0487840000048784999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht29-12-1998toegekend
048785000004878509991.000Ziggo B.V.Utrecht19-11-1999toegekend
048787000004878709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
048788000004878809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
048788100004878819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
048788200004878829991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Gelderland

Gelderland telt 26 kentallen. Naar aantal blokken staat 0487 op plaats 19 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0543 (Winterswijk) met 140 blokken en 84 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
026Arnhem34097925.000
024Nijmegen33298905.000
0318Ede en Veenendaal29287507.000
055Apeldoorn27495701.000
0341Harderwijk18687305.000
0314Doetinchem18286292.000
0345Culemborg17986304.000
0575Zutphen17584293.000
0317Wageningen17184249.000
0316Zevenaar16883261.000
0344Tiel16589271.000
0315Terborg en Ulft (Oude IJsselstreek)16083224.000
0418Zaltbommel15785233.000
0342Barneveld15685230.000
0488Zetten (Overbetuwe)15183187.000
0313Dieren (Rheden)15084215.000
0545Eibergen en Neede (Berkelland)14283200.000
0543Winterswijk14084220.000
0481Bemmel (Lingewaard)13884213.000
0578Epe13883205.000
0544Groenlo en Lichtenvoorde (Oost Gelre)13584202.000
0573Lochem13282185.000
0525Elburg12882184.000
0571Twello (Voorst)12383166.000
0577Uddel en Elspeet (Veluwe)12382179.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0487-nummer

Gebeld door een 0487-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0487

Waar is netnummer 0487?

0487 is het netnummer van Druten in Gelderland. Het netnummergebied is ongeveer 180 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0487?

Geheel of grotendeels: West Maas en Waal, Druten en Beuningen. Deels: Wijchen en Maasdriel. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0487-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0487 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 487 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0487-nummers?

Het ACM-register telt onder 0487 139 nummerblokken bij 83 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 28,7% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0487?

Het gebied van 0487 grenst aan de netnummers 024, 0344, 0412, 0418, 0481, 0486 en 0488.

Wat doe ik als een 0487-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.