Netnummer 0577 – Uddel en Elspeet (Veluwe)

Het netnummer 0577 hoort bij Uddel en Elspeet (Veluwe) (Gelderland). Het ACM-register telt 123 nummerblokken onder dit kental met samen 179.000 toegekende nummers, verdeeld over 82 aanbieders — daarmee staat 0577 op plaats 139 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 124 naar aantal reekshouders, goed voor 0,29% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 9 blokken (21,2% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 33,4% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Uddel en Elspeet — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 22-10-2026

Netnummer 0577 in het kort

Netnummergebied
Uddel en Elspeet (Veluwe)
Provincie
Gelderland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Nunspeet, Ermelo
Deels in dit gebied
Apeldoorn, Barneveld, Epe, Putten
Oppervlakte (land)
ca. 229 km²
Opbouw van een nummer
0577 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 577 + abonneenummer
In het ACM-register
123 blokken, 82 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0318, 0341, 0342, 055, 0578

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0577 (Uddel en Elspeet (Veluwe)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0577; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
123blokken in het register
82aanbieders met toekenningen
179.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0577-nummers

Het kental 0577 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 21,2% van de toegekende nummers, en in totaal houden 82 aanbieders hier blokken. 21 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0577 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0577. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam938.00021,2%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0006,1%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0006,1%26-5-199820-3-2014
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0005,6%29-12-199829-12-1998
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,8%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0002,8%17-4-20092-1-2014
Enreach B.V.Almere44.0002,2%2-12-200819-11-2024
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage44.0002,2%29-5-202013-9-2023
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,7%10-12-202010-12-2020
Destiny White Label Services B.V.Heerlen33.0001,7%25-5-201229-9-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,7%10-1-201312-11-2024
Routit B.V.Ede GLD33.0001,7%28-9-201128-6-2023
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht33.0001,7%28-1-200924-3-2015
Businesscom B.V.Veghel22.0001,1%26-6-201523-12-2024
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0001,1%17-11-202015-1-2021
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001,1%9-3-20239-3-2023
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001,1%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001,1%7-1-201311-12-2020
Telio Netherlands B.V.Purmerend22.0001,1%19-5-20097-12-2012
X2Com B.V.Rosmalen22.0001,1%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,6%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,6%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,6%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,6%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,6%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,6%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,6%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,6%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,6%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,6%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,6%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,6%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,6%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,6%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,6%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,6%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,6%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,6%5-3-20265-3-2026
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,6%21-7-201121-7-2011
Loogisch Communicatie en IT B.V.Fleringen11.0000,6%26-7-202326-7-2023

De 40 grootste van 82 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0577

De oudste gedateerde toekenning onder 0577 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 37 toegekende blokken. 114 van de 123 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (4×), 4.000 (2×), 3.000 (1×), 5.000 (1×) en 9.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0577 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (5), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Uddel en Elspeet.

Alle blokken onder 0577

Alle 123 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
057720000005772009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
057720100005772019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
057720200005772029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
057720300005772039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
057720400005772049991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht27-11-2013toegekend
057720500005772059991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
057720600005772069991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
057720700005772079991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
057720800005772089991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
057720900005772099991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
057721000005772109991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
057721100005772119991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
057721200005772129991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
057721400005772149991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
057721500005772159991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
057721600005772169991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
057721700005772179991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
057721800005772189991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
057721900005772199991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
057722000005772209991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
057722100005772219991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
057722200005772229991.000Enreach B.V.Almere15-6-2016toegekend
057722300005772239991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
057722400005772249991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
057722500005772259991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
057722600005772269991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
057722800005772289991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
057722900005772299991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
057723000005772309991.000Raffel Internet B.V.Breda22-9-2015toegekend
057723100005772319991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
057723200005772329991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
057723300005772339991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
057723400005772349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
057723500005772359991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
057723600005772369991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
057723700005772379991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
057723800005772389991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
057723900005772399991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
057724000005772409991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
057724100005772419991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
057724200005772429991.000Routit B.V.Ede GLD21-2-2023toegekend
057724300005772439991.000Routit B.V.Ede GLD28-6-2023toegekend
057740000005774029993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
057740500005774099995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
057741000005774139994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
057744000005774409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
057744100005774419991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen29-9-2020toegekend
057745100005774599999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0577460000057746999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
057748100005774819991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
057748200005774829991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
057749000005774939994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
057749800005774989991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
057756000005775609991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
057756500005775659991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
0577570000057757999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
057770000005777009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
057770100005777019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
057770200005777029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
057770300005777039991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
057770400005777049991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-1-2010toegekend
057770500005777059991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
057770600005777069991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
057770700005777079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
057770800005777089991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
057770900005777099991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
057771000005777109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
057771100005777119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
057771200005777129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
057771300005777139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
057771400005777149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
057771500005777159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
057771600005777169991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
057771700005777179991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
057772000005777209991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
057772100005777219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
057772200005777229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
057772300005777239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
057772400005777249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
057772500005777259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
057772600005777269991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
057772700005777279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
057772800005777289991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
057772900005777299991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
057774000005777409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
057774200005777429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
057774300005777439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
057774400005777449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
057774500005777459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
057774600005777469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
057774700005777479991.000Signet B.V.Eindhoven1-12-2009toegekend
057774800005777489991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
057775000005777509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
057776000005777609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
057776200005777629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
057776300005777639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
057776400005777649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
057776500005777659991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
057776700005777679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
057776900005777699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
057777700005777779991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
057778100005777819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
057778200005777829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
057778500005777859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
057778700005777879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
057778800005777889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
057778900005777899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
057779000005777909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
057779100005777919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
057779200005777929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
057779300005777939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
057779500005777959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
057779600005777969991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
057779700005777979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
057782000005778209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
057783300005778339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0577840000057784999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht29-12-1998toegekend
0577850000057785999910.000Ziggo B.V.Utrecht26-5-1998toegekend
057787000005778709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
057788000005778809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
057788100005778819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
057788200005778829991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
057788400005778849991.000Loogisch Communicatie en IT B.V.Fleringen26-7-2023toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Gelderland

Gelderland telt 26 kentallen. Naar aantal blokken staat 0577 op plaats 25 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0571 (Twello (Voorst)) met 123 blokken en 83 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
026Arnhem34097925.000
024Nijmegen33298905.000
0318Ede en Veenendaal29287507.000
055Apeldoorn27495701.000
0341Harderwijk18687305.000
0314Doetinchem18286292.000
0345Culemborg17986304.000
0575Zutphen17584293.000
0317Wageningen17184249.000
0316Zevenaar16883261.000
0344Tiel16589271.000
0315Terborg en Ulft (Oude IJsselstreek)16083224.000
0418Zaltbommel15785233.000
0342Barneveld15685230.000
0488Zetten (Overbetuwe)15183187.000
0313Dieren (Rheden)15084215.000
0545Eibergen en Neede (Berkelland)14283200.000
0543Winterswijk14084220.000
0487Druten13983195.000
0481Bemmel (Lingewaard)13884213.000
0578Epe13883205.000
0544Groenlo en Lichtenvoorde (Oost Gelre)13584202.000
0573Lochem13282185.000
0525Elburg12882184.000
0571Twello (Voorst)12383166.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0577-nummer

Gebeld door een 0577-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0577

Waar is netnummer 0577?

0577 is het netnummer van Uddel en Elspeet (Veluwe) in Gelderland. Het netnummergebied is ongeveer 229 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0577?

Geheel of grotendeels: Nunspeet en Ermelo. Deels: Apeldoorn, Barneveld, Epe en Putten. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0577-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0577 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 577 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0577-nummers?

Het ACM-register telt onder 0577 123 nummerblokken bij 82 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 21,2% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0577?

Het gebied van 0577 grenst aan de netnummers 0318, 0341, 0342, 055 en 0578.

Wat doe ik als een 0577-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.