Netnummer 0544 – Groenlo en Lichtenvoorde (Oost Gelre)

Het netnummer 0544 hoort bij Groenlo en Lichtenvoorde (Oost Gelre) (Gelderland). Het ACM-register telt 135 nummerblokken onder dit kental met samen 202.000 toegekende nummers, verdeeld over 84 aanbieders — daarmee staat 0544 op plaats 124 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 85 naar aantal reekshouders, goed voor 0,32% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 11 blokken (25,2% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 36% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Groenlo en Lichtenvoorde — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 22-10-2026

Netnummer 0544 in het kort

Netnummergebied
Groenlo en Lichtenvoorde (Oost Gelre)
Provincie
Gelderland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Oost Gelre
Deels in dit gebied
Berkelland, Aalten
Oppervlakte (land)
ca. 141 km²
Opbouw van een nummer
0544 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 544 + abonneenummer
In het ACM-register
135 blokken, 84 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0314, 0315, 0543, 0545, 0573

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0544 (Groenlo en Lichtenvoorde (Oost Gelre)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0544; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
135blokken in het register
84aanbieders met toekenningen
202.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0544-nummers

Het kental 0544 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 25,2% van de toegekende nummers, en in totaal houden 84 aanbieders hier blokken. 20 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0544 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0544. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1151.00025,2%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0005,4%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0005,4%26-5-199820-3-2014
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0005%1-12-19991-12-1999
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam66.0003%17-11-202015-1-2021
Enreach B.V.Almere66.0003%2-12-200819-11-2024
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,5%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,5%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0002,5%17-4-20092-1-2014
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,5%10-12-202010-12-2020
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht33.0001,5%19-7-201225-5-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,5%10-1-201312-11-2024
Telio Netherlands B.V.Purmerend33.0001,5%19-5-20097-12-2012
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht33.0001,5%28-1-200924-3-2015
Businesscom B.V.Veghel22.0001%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001%25-5-201222-9-2017
Esprit Telecom B.V.Utrecht22.0001%18-7-200818-7-2008
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0001%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,5%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,5%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,5%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,5%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,5%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,5%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,5%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,5%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,5%22-9-201722-9-2017
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,5%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,5%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,5%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,5%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,5%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,5%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,5%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,5%5-3-20265-3-2026
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,5%21-7-201121-7-2011
Loogisch Communicatie en IT B.V.Fleringen11.0000,5%26-7-202326-7-2023

De 40 grootste van 84 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0544

De oudste gedateerde toekenning onder 0544 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 42 toegekende blokken. 124 van de 135 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (5×), 3.000 (2×), 8.000 (2×), 2.000 (1×) en 4.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0544 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (6), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Groenlo en Lichtenvoorde.

Alle blokken onder 0544

Alle 135 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
054420000005442009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
054420100005442019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
054420200005442029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
054420300005442039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
054420400005442049991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht27-11-2013toegekend
054420500005442059991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
054420600005442069991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
054420700005442079991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
054420800005442089991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
054420900005442099991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
054421000005442109991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
054421100005442119991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
054421200005442129991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
054421400005442149991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
054421500005442159991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
054421600005442169991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
054421700005442179991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
054421800005442189991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
054421900005442199991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
054422000005442209991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
054422100005442219991.000Enreach B.V.Almere22-3-2016toegekend
054422200005442229991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
054422300005442239991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
054422400005442249991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
054422500005442259991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
054422600005442269991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
054422700005442279991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
054422800005442289991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
054422900005442299991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
054423000005442309991.000Raffel Internet B.V.Breda22-9-2015toegekend
054423100005442319991.000Enreach B.V.Almere5-10-2015toegekend
054423200005442329991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
054423300005442339991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
054423400005442349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
054423500005442359991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam31-5-2023toegekend
054423600005442369991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
054423700005442379991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
054423800005442389991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
054423900005442399991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
054433000005443309991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
054433100005443319991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
054433200005443329991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
054433300005443339991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
054433900005443399991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
054435000005443539994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054435500005443579993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0544370000054437999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0544390000054439999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054444000005444409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
054444200005444429991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
054444400005444449991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
054446100005444689998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054447000005444709991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054447100005444719991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht25-5-2023toegekend
054447200005444799998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054448100005444829992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054448600005444889993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054451000005445109991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
054451500005445159991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
0544540000054454999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
054470000005447009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
054470100005447019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
054470200005447029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
054470300005447039991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
054470400005447049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
054470500005447059991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
054470600005447069991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
054470700005447079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
054470800005447089991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-12-2022toegekend
054471000005447109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
054471100005447119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
054471200005447129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
054471300005447139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
054471400005447149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
054471500005447159991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
054471600005447169991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
054471700005447179991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
054471800005447189991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
054472100005447219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
054472200005447229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
054472300005447239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
054472400005447249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
054472500005447259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
054472600005447269991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend16-12-2011toegekend
054472700005447279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
054472800005447289991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht14-12-2010toegekend
054472900005447299991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
054474000005447409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
054474200005447429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
054474300005447439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
054474400005447449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
054474500005447459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
054474600005447469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
054474700005447479991.000Signet B.V.Eindhoven1-12-2009toegekend
054474800005447489991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
054474900005447499991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
054475000005447509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
054475100005447519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
054475200005447529991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
054476000005447609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
054476200005447629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
054476300005447639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
054476400005447649991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
054476500005447659991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
054476700005447679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
054476800005447689991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
054476900005447699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
054478100005447819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
054478200005447829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
054478300005447839991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
054478500005447859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
054478800005447889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
054478900005447899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
054479000005447909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
054479100005447919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
054479200005447929991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht19-7-2012toegekend
054479300005447939991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
054479400005447949991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
054479500005447959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
054479600005447969991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
054479700005447979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
054479800005447989991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
054479900005447999991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
054480000005448009991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
054480100005448019991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
054482000005448209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
054482700005448279991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
054483300005448339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0544840000054484999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht1-12-1999toegekend
0544850000054485999910.000Ziggo B.V.Utrecht26-5-1998toegekend
054487000005448709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
054488000005448809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
054488100005448819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
054488200005448829991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
054488400005448849991.000Loogisch Communicatie en IT B.V.Fleringen26-7-2023toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Gelderland

Gelderland telt 26 kentallen. Naar aantal blokken staat 0544 op plaats 22 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0481 (Bemmel (Lingewaard)) met 138 blokken en 84 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
026Arnhem34097925.000
024Nijmegen33298905.000
0318Ede en Veenendaal29287507.000
055Apeldoorn27495701.000
0341Harderwijk18687305.000
0314Doetinchem18286292.000
0345Culemborg17986304.000
0575Zutphen17584293.000
0317Wageningen17184249.000
0316Zevenaar16883261.000
0344Tiel16589271.000
0315Terborg en Ulft (Oude IJsselstreek)16083224.000
0418Zaltbommel15785233.000
0342Barneveld15685230.000
0488Zetten (Overbetuwe)15183187.000
0313Dieren (Rheden)15084215.000
0545Eibergen en Neede (Berkelland)14283200.000
0543Winterswijk14084220.000
0487Druten13983195.000
0481Bemmel (Lingewaard)13884213.000
0578Epe13883205.000
0573Lochem13282185.000
0525Elburg12882184.000
0571Twello (Voorst)12383166.000
0577Uddel en Elspeet (Veluwe)12382179.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0544-nummer

Gebeld door een 0544-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0544

Waar is netnummer 0544?

0544 is het netnummer van Groenlo en Lichtenvoorde (Oost Gelre) in Gelderland. Het netnummergebied is ongeveer 141 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0544?

Geheel of grotendeels: Oost Gelre. Deels: Berkelland en Aalten. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0544-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0544 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 544 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0544-nummers?

Het ACM-register telt onder 0544 135 nummerblokken bij 84 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 25,2% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0544?

Het gebied van 0544 grenst aan de netnummers 0314, 0315, 0543, 0545 en 0573.

Wat doe ik als een 0544-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.