Netnummer 0543 – Winterswijk

Het netnummer 0543 hoort bij Winterswijk (Gelderland). Het ACM-register telt 140 nummerblokken onder dit kental met samen 220.000 toegekende nummers, verdeeld over 84 aanbieders — daarmee staat 0543 op plaats 113 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 85 naar aantal reekshouders, goed voor 0,35% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 17 blokken (31,8% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 41,8% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Winterswijk — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0543 in het kort

Netnummergebied
Winterswijk
Provincie
Gelderland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Winterswijk, Aalten
Deels in dit gebied
Oost Gelre
Oppervlakte (land)
ca. 224 km²
Opbouw van een nummer
0543 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 543 + abonneenummer
In het ACM-register
140 blokken, 84 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0315, 0544

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0543 (Winterswijk) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0543; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
140blokken in het register
84aanbieders met toekenningen
220.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0543-nummers

Het kental 0543 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 31,8% van de toegekende nummers, en in totaal houden 84 aanbieders hier blokken. 20 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0543 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0543. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1770.00031,8%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0005%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0005%26-5-199820-3-2014
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0004,5%1-12-19991-12-1999
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage77.0003,2%29-5-202013-9-2023
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam55.0002,3%5-6-202015-1-2021
Enreach B.V.Almere55.0002,3%2-12-200819-11-2024
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,3%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Utrecht55.0002,3%17-4-20097-6-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,4%10-1-201312-11-2024
Routit B.V.Ede GLD33.0001,4%28-9-20113-1-2019
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel33.0001,4%7-1-201322-5-2023
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht33.0001,4%12-10-201224-3-2015
Businesscom B.V.Veghel22.0000,9%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0000,9%10-12-202010-12-2020
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,9%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0000,9%25-5-201222-9-2017
Esprit Telecom B.V.Utrecht22.0000,9%18-7-200818-7-2008
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,9%23-8-201328-9-2017
Telio Netherlands B.V.Purmerend22.0000,9%19-5-200916-12-2011
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,9%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,5%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,5%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,5%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,5%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,5%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,5%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,5%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,5%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,5%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,5%21-3-200621-3-2006
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,5%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,5%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,5%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,5%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,5%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,5%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,5%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,5%5-3-20265-3-2026
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,5%21-7-201121-7-2011

De 40 grootste van 84 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0543

De oudste gedateerde toekenning onder 0543 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 42 toegekende blokken. 126 van de 140 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (5×), 5.000 (3×), 2.000 (2×), 9.000 (2×) en 3.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0543 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (7), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Winterswijk.

Alle blokken onder 0543

Alle 140 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
054320000005432009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
054320100005432019991.000Voys Partners B.V.Groningen25-1-2013toegekend
054320200005432029991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
054320300005432039991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
054320400005432049991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
054320500005432059991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht27-11-2013toegekend
054320600005432069991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
054320700005432079991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
054320800005432089991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
054320900005432099991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
054321000005432109991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
054321100005432119991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
054321200005432129991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
054321300005432139991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
054321500005432159991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
054321600005432169991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
054321700005432179991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
054321800005432189991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
054321900005432199991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
054322000005432209991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
054322100005432219991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
054322200005432229991.000Raffel Internet B.V.Breda22-9-2015toegekend
054322300005432239991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
054322400005432249991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
054322500005432259991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
054322600005432269991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
054322700005432279991.000Enreach B.V.Almere15-6-2016toegekend
054322800005432289991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
054322900005432299991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
054323000005432309991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
054323100005432319991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
054323200005432329991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
054323400005432349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
054323500005432359991.000Routit B.V.Ede GLD22-11-2017toegekend
054323600005432369991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
054323700005432379991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
054323800005432389991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
054323900005432399991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
054324000005432409991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
054324100005432419991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
054324200005432429991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
054324300005432439991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
054324400005432449991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
054324500005432459991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
054324600005432469991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
054324700005432479991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam27-9-2021toegekend
054324800005432489991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
0543330000054333999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
054344000005434409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
054344100005434419991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
054344300005434439991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
054344400005434449991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
054344500005434459991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-6-2020toegekend
054344600005434469991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-6-2020toegekend
054345000005434539994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054345500005434559991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054346100005434619991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054346400005434649991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054346600005434679992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0543470000054347999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054349000005434989999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054350000005435009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
054351100005435199999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054352000005435249995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0543530000054353999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054354000005435429993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054354300005435439991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22-5-2023toegekend
054354400005435449991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
054354500005435499995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054355000005435519992.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
054356100005435659995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054356900005435699991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
054357000005435709991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
054357300005435739991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
054370000005437009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
054370100005437019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
054370200005437029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
054370300005437039991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
054370400005437049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
054370500005437059991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
054370600005437069991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
054370700005437079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
054371000005437109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
054371100005437119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
054371200005437129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
054371300005437139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
054371400005437149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
054372000005437209991.000Routit B.V.Ede GLD3-1-2019toegekend
054372100005437219991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
054372200005437229991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
054372300005437239991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
054372400005437249991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
054372500005437259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
054372600005437269991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend16-12-2011toegekend
054372700005437279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
054372800005437289991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
054372900005437299991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
054374000005437409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
054374200005437429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
054374300005437439991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
054374400005437449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
054374500005437459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
054374600005437469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
054374700005437479991.000Signet B.V.Eindhoven1-12-2009toegekend
054374800005437489991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
054374900005437499991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
054375000005437509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
054375100005437519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
054375200005437529991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
054376000005437609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
054376200005437629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
054376300005437639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
054376400005437649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
054376500005437659991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
054376700005437679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
054376900005437699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
054378100005437819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
054378200005437829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
054378300005437839991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht12-10-2012toegekend
054378500005437859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
054378700005437879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
054378800005437889991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
054378900005437899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
054379000005437909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
054379100005437919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
054379200005437929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
054379300005437939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
054379500005437959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
054379600005437969991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
054379700005437979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
054379900005437999991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht21-3-2006toegekend
054380000005438009991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
054380100005438019991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
054382000005438209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
054383300005438339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0543840000054384999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht1-12-1999toegekend
0543850000054385999910.000Ziggo B.V.Utrecht26-5-1998toegekend
054387000005438709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
054388000005438809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
054388400005438849991.000Loogisch Communicatie en IT B.V.Fleringen26-7-2023toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Gelderland

Gelderland telt 26 kentallen. Naar aantal blokken staat 0543 op plaats 18 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0487 (Druten) met 139 blokken en 83 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
026Arnhem34097925.000
024Nijmegen33298905.000
0318Ede en Veenendaal29287507.000
055Apeldoorn27495701.000
0341Harderwijk18687305.000
0314Doetinchem18286292.000
0345Culemborg17986304.000
0575Zutphen17584293.000
0317Wageningen17184249.000
0316Zevenaar16883261.000
0344Tiel16589271.000
0315Terborg en Ulft (Oude IJsselstreek)16083224.000
0418Zaltbommel15785233.000
0342Barneveld15685230.000
0488Zetten (Overbetuwe)15183187.000
0313Dieren (Rheden)15084215.000
0545Eibergen en Neede (Berkelland)14283200.000
0487Druten13983195.000
0481Bemmel (Lingewaard)13884213.000
0578Epe13883205.000
0544Groenlo en Lichtenvoorde (Oost Gelre)13584202.000
0573Lochem13282185.000
0525Elburg12882184.000
0571Twello (Voorst)12383166.000
0577Uddel en Elspeet (Veluwe)12382179.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0543-nummer

Gebeld door een 0543-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0543

Waar is netnummer 0543?

0543 is het netnummer van Winterswijk in Gelderland. Het netnummergebied is ongeveer 224 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0543?

Geheel of grotendeels: Winterswijk en Aalten. Deels: Oost Gelre. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0543-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0543 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 543 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0543-nummers?

Het ACM-register telt onder 0543 140 nummerblokken bij 84 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 31,8% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0543?

Het gebied van 0543 grenst aan de netnummers 0315 en 0544.

Wat doe ik als een 0543-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.