Netnummer 055 – Apeldoorn

Het netnummer 055 hoort bij Apeldoorn (Gelderland). Het ACM-register telt 274 nummerblokken onder dit kental met samen 701.000 toegekende nummers, verdeeld over 95 aanbieders — daarmee staat 055 op plaats 22 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 16 naar aantal reekshouders, goed voor 1,13% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 71 blokken (40,5% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Odido en Ziggo Services houdt de top drie 52,9% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Apeldoorn — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

055 is Apeldoorn, van Ugchelen tot Beekbergen en Loenen. Apeldoorn huisvest grote uitvoeringsorganisaties — de Belastingdienst is de bekendste — wat het kental een groot aandeel overheidsnummers geeft.

Juist omdat de Belastingdienst in Apeldoorn zit, misbruiken oplichters 055-nummers als afzender. De Belastingdienst belt nooit met dreigementen of betaalverzoeken; hang op en bel zelf de BelastingTelefoon.

Bron: ACM-register, stand 24-10-2026

Netnummer 055 in het kort

Netnummergebied
Apeldoorn
Provincie
Gelderland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Apeldoorn
Deels in dit gebied
Voorst, Ede
Oppervlakte (land)
ca. 353 km²
Opbouw van een nummer
055 + abonneenummer van 7 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 55 + abonneenummer
In het ACM-register
274 blokken, 95 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
026, 0313, 0318, 0571, 0575, 0577, 0578

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 055 (Apeldoorn) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 055; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
274blokken in het register
95aanbieders met toekenningen
701.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 055-nummers

KPN B.V. domineert het kental 055 met 40,5% van de toegekende nummers; de overige 94 aanbieders delen de rest. 16 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 055 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 9 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 055. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam71284.00040,5%28-8-199723-1-2023
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage3057.0008,1%29-5-202013-9-2023
Ziggo Services B.V.Utrecht330.0004,3%29-12-199818-10-2013
Vodafone Libertel B.V.Maastricht826.0003,7%17-4-200913-7-2023
Ziggo B.V.Utrecht1221.0003%26-5-199820-3-2014
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam321.0003%25-4-19973-5-2023
Digihero B.V.Rotterdam321.0003%22-10-200915-3-2023
Routit B.V.Ede GLD513.0001,9%28-9-201127-11-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen312.0001,7%10-1-201312-11-2024
Verizon Nederland B.V.Amsterdam1010.0001,4%8-9-19974-7-2005
Voiped Wholesale B.V.Assen1010.0001,4%14-2-202314-2-2023
4tele.com B.V.Zevenbergen110.0001,4%4-2-20104-2-2010
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk110.0001,4%3-4-20063-4-2006
Globalcall B.V.Breda110.0001,4%1-2-20061-2-2006
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam110.0001,4%3-12-20073-12-2007
Scarlet N.V.Lelystad110.0001,4%25-7-200525-7-2005
VoipGrow B.V.'s-Gravenhage110.0001,4%8-8-20248-8-2024
VoipZeker B.V.Sassenheim110.0001,4%27-3-201227-3-2012
Voxbone S.A.Elsene110.0001,4%5-3-20075-3-2007
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht110.0001,4%7-6-20057-6-2005
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam88.0001,1%3-2-202015-1-2021
Enreach B.V.Almere77.0001%2-12-200819-11-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg55.0000,7%10-12-202010-12-2020
Destiny White Label Services B.V.Heerlen55.0000,7%25-5-201217-1-2022
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht33.0000,4%29-3-19996-11-2014
Businesscom B.V.Veghel22.0000,3%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,3%9-3-20239-3-2023
Esprit Telecom B.V.Utrecht22.0000,3%18-7-200818-7-2008
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,3%23-8-201328-9-2017
Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel22.0000,3%30-7-201326-8-2025
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,3%7-1-201311-12-2020
Voys Partners B.V.Groningen22.0000,3%25-1-201318-3-2019
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,3%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,1%8-5-20208-5-2020
3Webapps B.V.'s-Gravenhage11.0000,1%14-9-202614-9-2026
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,1%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,1%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,1%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,1%29-5-202429-5-2024
Budget Phone Company B.V.Rotterdam11.0000,1%10-10-201410-10-2014

De 40 grootste van 95 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 055

De oudste gedateerde toekenning onder 055 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 91 toegekende blokken. 202 van de 274 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (35×), 2.000 (11×), 3.000 (8×), 4.000 (6×) en 5.000 (3×). 1 blokken staan niet op "toegekend": 1 in afkoeling. Een blok in afkoeling is teruggegeven en mag pas na de wachttijd opnieuw worden uitgegeven; een geblokkeerd blok is door ACM buiten gebruik gesteld.

De reekshouders onder 055 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (8), Utrecht (7), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (4). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Apeldoorn.

Alle blokken onder 055

De 150 laagste van 274 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
055200000005520009991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
055200100005520019991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
055200200005520029991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
055200300005520039991.000Qonnecta B.V.Rosmalen12-6-2017toegekend
055200400005520049991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
055200500005520059991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
055200600005520069991.000VoIP Fabric B.V.De Meern16-10-2023toegekend
055200700005520079991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
055200800005520089991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
055200900005520099991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
0552010000055201999910.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
055202000005520209991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
0552021000055203099910.000Digihero B.V.Rotterdam15-3-2023toegekend
055203100005520319991.000———in afkoeling (tot 4-2-2027)
055203200005520329991.000Voys Partners B.V.Groningen25-1-2013toegekend
055203300005520339991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
055203400005520349991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
055203500005520359991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
055203600005520369991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
055203700005520379991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
055203800005520389991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
055203900005520399991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
055204000005520409991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
055204100005520419991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
055204200005520429991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
055204300005520439991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
055204400005520449991.000Voys Partners B.V.Groningen18-3-2019toegekend
055204500005520459991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel26-8-2025toegekend
055204600005520469991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
055204700005520479991.000Raffel Internet B.V.Breda8-12-2014toegekend
055204800005520489991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen10-12-2014toegekend
055204900005520499991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
055205000005520509991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
055205100005520519991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
055205200005520529991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
055205300005520539991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
055205400005520549991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
055205500005520559991.000voizXL B.V.Vianen UT15-10-2015toegekend
055205600005520569991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
055205700005520579991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
055205800005520589991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
055205900005520599991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
0552060000055206999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
0552070000055207999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht18-10-2013toegekend
055208000005520809991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
055208100005520819991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
055208200005520829991.000Enreach B.V.Almere15-6-2016toegekend
055208300005520839991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
055208400005520849991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
055208500005520859991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
055208600005520869991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
055208800005520889991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
055208900005520899991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam3-2-2020toegekend
055209000005520909991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
055209100005520919991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
055209200005520929991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
055209300005520939991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
055209400005520949991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
055209500005520959991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
055209600005520969991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
055209700005520979991.000Routit B.V.Ede GLD11-10-2021toegekend
055209800005520989991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
0552100000055210999910.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
055211000005521109991.000Voiped Wholesale B.V.Assen14-2-2023toegekend
055211100005521119991.000Voiped Wholesale B.V.Assen14-2-2023toegekend
055211200005521129991.000Voiped Wholesale B.V.Assen14-2-2023toegekend
055211300005521139991.000Voiped Wholesale B.V.Assen14-2-2023toegekend
055211400005521149991.000Voiped Wholesale B.V.Assen14-2-2023toegekend
055211500005521159991.000Voiped Wholesale B.V.Assen14-2-2023toegekend
055211600005521169991.000Voiped Wholesale B.V.Assen14-2-2023toegekend
055211700005521179991.000Voiped Wholesale B.V.Assen14-2-2023toegekend
055211800005521189991.000Voiped Wholesale B.V.Assen14-2-2023toegekend
055211900005521199991.000Voiped Wholesale B.V.Assen14-2-2023toegekend
055220000005522009991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
055220100005522019991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
055220200005522029991.000RGTN Wholesale Netherlands B.V.Maastricht20-4-2021toegekend
055220300005522039991.000Twilio Ireland Ltd.Dublin23-4-2025toegekend
055220400005522049991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
055220500005522059991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen17-1-2022toegekend
055220600005522069991.000Routit B.V.Ede GLD27-11-2023toegekend
055221000005522109991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
055222200005522229991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht13-7-2023toegekend
0552230000055223999910.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
055234000005523409991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
055234100005523419991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam3-2-2020toegekend
0552500000055250999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
0552600000055260999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
0553000000055300999910.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
0553010000055301999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055302000005530209991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
055302100005530219991.000Routit B.V.Ede GLD28-6-2023toegekend
055303000005530309991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
055303100005530399999.000Routit B.V.Ede GLD16-1-2013toegekend
055306000005530609991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
0553120000055312999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055323000005532329993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055323800005532389991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055330000005533009991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
055333000005533309991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen29-4-2021toegekend
055333300005533339991.000Connection TelecomZandvoort6-1-2016toegekend
0553550000055355999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055356000005535659996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055357000005535769997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055357800005535799992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055360000005536069997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0553660000055366999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055367000005536729993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0553680000055368999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055369400005536979994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055370400005537049991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht14-12-2010toegekend
055370500005537059991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
055378000005537829993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055378800005537889991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055440000005544009991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
055444400005544449991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
055456000005545609991.000Budget Phone Company B.V.Rotterdam10-10-2014toegekend
055456100005545619991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
055500000005550009991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
055500100005550019991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
055505000005550539994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055505800005550599992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055506000005550649995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055506600005550689993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0555150000055515999910.000Globalcall B.V.Breda1-2-2006toegekend
055519000005551919992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055519800005551989991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055521100005552199999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055522000005552269997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055524800005552489991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
055526000005552639994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055526500005552669992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055526800005552699992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055527000005552729993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055527400005552789995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055528100005552819991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
055528200005552829991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055528300005552839991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
055528400005552849991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
055528500005552859991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
055528600005552869991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055528700005552879991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
055528800005552889991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055529000005552929993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055529400005552959992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055529800005552989991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0555330000055533999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0555340000055534999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055538000005553879998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
055538800005553889991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
055538900005553899991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Gelderland

Gelderland telt 26 kentallen. Naar aantal blokken staat 055 op plaats 4 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0318 (Ede en Veenendaal) met 292 blokken en 87 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
026Arnhem34097925.000
024Nijmegen33298905.000
0318Ede en Veenendaal29287507.000
0341Harderwijk18687305.000
0314Doetinchem18286292.000
0345Culemborg17986304.000
0575Zutphen17584293.000
0317Wageningen17184249.000
0316Zevenaar16883261.000
0344Tiel16589271.000
0315Terborg en Ulft (Oude IJsselstreek)16083224.000
0418Zaltbommel15785233.000
0342Barneveld15685230.000
0488Zetten (Overbetuwe)15183187.000
0313Dieren (Rheden)15084215.000
0545Eibergen en Neede (Berkelland)14283200.000
0543Winterswijk14084220.000
0487Druten13983195.000
0481Bemmel (Lingewaard)13884213.000
0578Epe13883205.000
0544Groenlo en Lichtenvoorde (Oost Gelre)13584202.000
0573Lochem13282185.000
0525Elburg12882184.000
0571Twello (Voorst)12383166.000
0577Uddel en Elspeet (Veluwe)12382179.000

Wat bezoekers checken en melden over 055-nummers

Eigen gegevens van deze site sinds 3 september 2026: nummers die bezoekers in de zoekbalk typten (meestal na een gemiste oproep) en de gepubliceerde beoordelingen en meldingen. Een zoekopdracht is geen telefoontje.

53zoekopdrachten
49verschillende nummers
52verschillende bezoekers

Netnummer 055 staat daarmee op plaats 26 van de 140 netnummers waarvan hier nummers zijn opgezocht.

Meest gecheckte en gemelde nummers

NummerBeoordelingenMeldingenBezoekers
055-209 10 71——3

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 055-nummer

Gebeld door een 055-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 055

Waar is netnummer 055?

055 is het netnummer van Apeldoorn in Gelderland. Het netnummergebied is ongeveer 353 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 055?

Geheel of grotendeels: Apeldoorn. Deels: Voorst en Ede. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 055-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 055 gevolgd door een abonneenummer van 7 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 55 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 055-nummers?

Het ACM-register telt onder 055 274 nummerblokken bij 95 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 40,5% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 055?

Het gebied van 055 grenst aan de netnummers 026, 0313, 0318, 0571, 0575, 0577 en 0578.

Hoe vaak worden 055-nummers gecheckt?

Op deze site zijn 49 verschillende 055-nummers 53 keer opgezocht door 52 bezoekers. Daarmee staat 055 op plaats 26 van 140 netnummers.

Wat doe ik als een 055-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.