Netnummer 0497 – Eersel en Bladel (de Kempen)

Het netnummer 0497 hoort bij Eersel en Bladel (de Kempen) (Noord-Brabant). Het ACM-register telt 151 nummerblokken onder dit kental met samen 227.000 toegekende nummers, verdeeld over 85 aanbieders — daarmee staat 0497 op plaats 100 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 65 naar aantal reekshouders, goed voor 0,36% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 30 blokken (34,4% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo Zakelijk Services houdt de top drie 44% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Eersel en Bladel — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 24-10-2026

Netnummer 0497 in het kort

Netnummergebied
Eersel en Bladel (de Kempen)
Provincie
Noord-Brabant
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Bergeijk, Bladel, Eersel
Deels in dit gebied
Reusel-De Mierden
Oppervlakte (land)
ca. 249 km²
Opbouw van een nummer
0497 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 497 + abonneenummer
In het ACM-register
151 blokken, 85 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
013, 040, 0499

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0497 (Eersel en Bladel (de Kempen)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0497; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
151blokken in het register
85aanbieders met toekenningen
227.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0497-nummers

Het kental 0497 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 34,4% van de toegekende nummers, en in totaal houden 85 aanbieders hier blokken. 19 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0497 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0497. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam3078.00034,4%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0004,8%25-4-199717-9-1997
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht211.0004,8%28-1-20098-5-2009
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0004,4%29-12-199829-12-1998
Vodafone Libertel B.V.Maastricht66.0002,6%17-4-200918-1-2023
Ziggo B.V.Utrecht56.0002,6%19-11-199920-3-2014
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,2%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,2%4-7-20054-7-2005
Enreach B.V.Almere44.0001,8%2-12-200819-11-2024
Destiny White Label Services B.V.Heerlen33.0001,3%25-5-201229-4-2021
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,3%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0000,9%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0000,9%10-12-202010-12-2020
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0000,9%1-2-202212-1-2023
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,9%9-3-20239-3-2023
Digihero B.V.Rotterdam22.0000,9%22-10-200911-4-2019
Esprit Telecom B.V.Utrecht22.0000,9%18-7-200818-7-2008
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,9%23-8-201328-9-2017
Routit B.V.Ede GLD22.0000,9%28-9-201120-4-2021
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,9%7-1-201311-12-2020
Telio Netherlands B.V.Purmerend22.0000,9%19-5-20097-12-2012
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,9%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,4%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,4%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,4%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,4%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,4%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,4%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,4%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,4%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,4%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,4%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,4%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,4%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,4%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,4%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,4%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,4%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,4%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,4%10-5-201910-5-2019

De 40 grootste van 85 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0497

De oudste gedateerde toekenning onder 0497 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 37 toegekende blokken. 131 van de 151 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (6×), 3.000 (6×), 10.000 (5×), 4.000 (1×) en 5.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0497 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (6), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Eersel en Bladel.

Alle blokken onder 0497

De 150 laagste van 151 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
049720000004972009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
049720100004972019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
049720200004972029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
049720300004972039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
049720400004972049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
049720500004972059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
049720600004972069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
049720700004972079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
049720800004972089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
049720900004972099991.000Raffel Internet B.V.Breda6-5-2014toegekend
0497210000049721999910.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht8-5-2009toegekend
049722000004972209991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
049722100004972219991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
049722200004972229991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
049722400004972249991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
049722500004972259991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
049722600004972269991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
049722700004972279991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
049722800004972289991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
049722900004972299991.000Voys Partners B.V.Groningen13-8-2015toegekend
049723000004972309991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
049723100004972319991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
049723200004972329991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
049723300004972339991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
049723400004972349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
049723500004972359991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
049723600004972369991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
049723700004972379991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
049723800004972389991.000Qonnecta B.V.Rosmalen12-6-2017toegekend
049724000004972409991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam12-1-2023toegekend
049733000004973329993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049733600004973399994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049736000004973629993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049736700004973679991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049736900004973699991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0497380000049738999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049744000004974409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
049744100004974419991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
049744200004974429991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
049744300004974439991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
049744400004974449991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
049744500004974459991.000ipBT B.V.Haren Gn1-10-2018toegekend
049744600004974469991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
049744700004974479991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
049744900004974499991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
0497490000049749999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
049750000004975009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
049750100004975019991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
049750200004975029991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
049750300004975039991.000KeenSystems B.V.Gemert16-10-2020toegekend
049750400004975049991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam1-2-2022toegekend
0497510000049751999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049753000004975329993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049753400004975369993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049754000004975429993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049754400004975449991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049755000004975529993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049755500004975569992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049755800004975589991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049756600004975669991.000JSR IT B.V.Best10-5-2019toegekend
049756700004975679991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
049756800004975689991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen29-4-2021toegekend
049756900004975699991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
049757100004975779997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049757900004975799991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049758100004975829992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049758400004975849991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049759100004975929992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049759400004975949991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049759800004975989991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049762000004976219992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049764100004976459995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049765000004976509991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049768100004976829992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049768400004976849991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049768800004976889991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
049770000004977009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
049770100004977019991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
049770200004977029991.000Routit B.V.Ede GLD20-4-2021toegekend
049770300004977039991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
049770400004977049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
049770500004977059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht18-1-2023toegekend
049770600004977069991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
049770700004977079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
049770800004977089991.000Redworks B.V.Maastricht31-1-2011toegekend
049770900004977099991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
049771000004977109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
049771100004977119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
049771200004977129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
049771300004977139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
049771400004977149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
049771500004977159991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
049772100004977219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
049772200004977229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
049772300004977239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
049772400004977249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
049772500004977259991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht18-8-2009toegekend
049772600004977269991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
049772700004977279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
049772800004977289991.000Ziggo B.V.Utrecht10-10-2011toegekend
049772900004977299991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
049774000004977409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
049774100004977419991.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
049774200004977429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
049774300004977439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
049774400004977449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
049774500004977459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
049774600004977469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
049774700004977479991.000Signet B.V.Eindhoven25-6-2009toegekend
049774800004977489991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
049774900004977499991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
049775000004977509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
049775100004977519991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
049775300004977539991.000Ziggo B.V.Utrecht6-7-2011toegekend
049775800004977599992.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2012toegekend
049776000004977609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
049776200004977629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
049776300004977639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
049776400004977649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
049776500004977659991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
049776700004977679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
049776800004977689991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
049776900004977699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
049778000004977809991.000KPN B.V.Rotterdam16-10-2018toegekend
049778100004977819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
049778200004977829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
049778300004977839991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
049778500004977859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
049778600004977869991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
049778700004977879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
049778800004977889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
049778900004977899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
049779000004977909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
049779100004977919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
049779200004977929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
049779300004977939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
049779400004977949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
049779500004977959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
049779600004977969991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
049779700004977979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
049779900004977999991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
049780000004978009991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
049780100004978019991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
049782000004978209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
049783300004978339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0497840000049784999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht29-12-1998toegekend
049785000004978509991.000Ziggo B.V.Utrecht19-11-1999toegekend
049787000004978709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
049788000004978809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
049788100004978819991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Noord-Brabant

Noord-Brabant telt 20 kentallen. Naar aantal blokken staat 0497 op plaats 17 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0411 (Boxtel) met 148 blokken en 85 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
040Eindhoven5101011,4 mln
013Tilburg34697938.000
073's-Hertogenbosch32295975.000
076Breda31695882.000
0492Helmond25490427.000
0413Veghel en Uden (Meierijstad/Maashorst)24788390.000
0485Cuijk (Land van Cuijk)22885321.000
0416Waalwijk20888341.000
0165Roosendaal19588351.000
0164Bergen op Zoom18787291.000
0412Oss18788299.000
0493Deurne18184253.000
0162Oosterhout17585336.000
0168Zevenbergen (Moerdijk)16783222.000
0499Best en Oirschot16787270.000
0161Rijen en Gilze15585206.000
0411Boxtel14885219.000
0167Steenbergen13381187.000
0486Schaijk (Maashorst)13384194.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0497-nummer

Gebeld door een 0497-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0497

Waar is netnummer 0497?

0497 is het netnummer van Eersel en Bladel (de Kempen) in Noord-Brabant. Het netnummergebied is ongeveer 249 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0497?

Geheel of grotendeels: Bergeijk, Bladel en Eersel. Deels: Reusel-De Mierden. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0497-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0497 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 497 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0497-nummers?

Het ACM-register telt onder 0497 151 nummerblokken bij 85 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 34,4% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0497?

Het gebied van 0497 grenst aan de netnummers 013, 040 en 0499.

Wat doe ik als een 0497-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.