Netnummer 0172 – Alphen aan den Rijn

Het netnummer 0172 hoort bij Alphen aan den Rijn (Zuid-Holland). Het ACM-register telt 253 nummerblokken onder dit kental met samen 413.000 toegekende nummers, verdeeld over 87 aanbieders — daarmee staat 0172 op plaats 29 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 41 naar aantal reekshouders, goed voor 0,66% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 85 blokken (49,9% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 2 december 1999; samen met Ziggo en Vodafone Libertel houdt de top drie 57,1% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Alphen aan den Rijn — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0172 in het kort

Netnummergebied
Alphen aan den Rijn
Provincie
Zuid-Holland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Alphen aan den Rijn, Nieuwkoop
Deels in dit gebied
Kaag en Braassem, Bodegraven-Reeuwijk, Waddinxveen, Aalsmeer
Oppervlakte (land)
ca. 258 km²
Opbouw van een nummer
0172 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 172 + abonneenummer
In het ACM-register
253 blokken, 87 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
0182, 0252, 0297, 0348, 071, 079

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0172 (Alphen aan den Rijn) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0172; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
253blokken in het register
87aanbieders met toekenningen
413.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0172-nummers

KPN B.V. domineert het kental 0172 met 49,9% van de toegekende nummers; de overige 86 aanbieders delen de rest. 16 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0172 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 7 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0172. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam85206.00049,9%2-12-199918-1-2023
Ziggo B.V.Utrecht1517.0004,1%20-3-200020-3-2014
Vodafone Libertel B.V.Utrecht1313.0003,1%13-11-20087-6-2023
Ziggo Services B.V.Utrecht312.0002,9%2-11-20058-9-2017
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage1111.0002,7%29-5-202013-9-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0002,7%25-4-199717-9-1997
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht211.0002,7%13-5-200330-6-2009
Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam1010.0002,4%2-4-20192-4-2019
Esprit Telecom B.V.Utrecht110.0002,4%18-7-200818-7-2008
Enreach B.V.Almere99.0002,2%2-12-200819-11-2024
Routit B.V.Ede GLD77.0001,7%28-9-20114-2-2022
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0001,2%4-7-20054-7-2005
Destiny White Label Services B.V.Heerlen33.0000,7%25-5-201222-9-2017
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0000,7%10-1-201312-11-2024
Telio Netherlands B.V.Purmerend23.0000,7%19-5-20097-12-2012
Businesscom B.V.Veghel22.0000,5%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0000,5%10-12-202010-12-2020
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht22.0000,5%21-3-20066-12-2022
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0000,5%17-11-202015-1-2021
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,5%9-3-20239-3-2023
Digihero B.V.Rotterdam22.0000,5%22-10-200911-4-2019
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,5%23-8-201328-9-2017
MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn22.0000,5%3-1-201317-12-2014
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,5%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,5%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,2%8-5-20208-5-2020
3Webapps B.V.'s-Gravenhage11.0000,2%14-9-202614-9-2026
4tele.com B.V.Zevenbergen11.0000,2%4-2-20104-2-2010
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,2%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,2%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,2%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,2%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,2%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,2%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,2%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,2%22-9-201722-9-2017
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,2%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,2%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,2%3-4-20063-4-2006
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,2%27-10-202127-10-2021

De 40 grootste van 87 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0172

De oudste gedateerde toekenning onder 0172 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 1995–1999 met 55 toegekende blokken. 229 van de 253 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (15×), 3.000 (3×), 2.000 (2×), 4.000 (2×) en 5.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0172 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (7), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (4). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Alphen aan den Rijn.

Alle blokken onder 0172

De 150 laagste van 253 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
017220000001722009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
017220100001722019991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
017220200001722029991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
017220300001722039991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
017220400001722049991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
017220500001722059991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
017220600001722069991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
017220700001722079991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
017220800001722089991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
017220900001722099991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
0172210000017221999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017222000001722209991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017222100001722219991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017222200001722229991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017222300001722239991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht29-4-2014toegekend
017222400001722249991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
017222500001722259991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
017222600001722269991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
017222700001722279991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht29-6-2017toegekend
017222800001722289991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
017222900001722299991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
017223000001722309991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017223100001722319991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017223200001722329991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017223300001722339991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017223400001722349991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017223500001722359991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017223600001722369991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017223700001722379991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-10-2014toegekend
017223800001722389991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-10-2014toegekend
017223900001722399991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen21-7-2017toegekend
017224000001722409991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017224100001722419991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017224200001722429991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017224300001722439991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017224400001722449991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017224500001722459991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017224600001722469991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
017224700001722479991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
017224900001722499991.000Raffel Internet B.V.Breda1-12-2017toegekend
017225000001722509991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
017225100001722519991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
017225200001722529991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
017225300001722539991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
017225400001722549991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
017225500001722559991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
017225600001722569991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
017225700001722579991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
017225800001722589991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
017225900001722599991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
017226000001722609991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
017226100001722619991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
017226200001722629991.000Enreach B.V.Almere15-6-2016toegekend
017226300001722639991.000Voys Partners B.V.Groningen8-7-2016toegekend
017226400001722649991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
017226500001722659991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
017226600001722669991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
017226700001722679991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
017226800001722689991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
017226900001722699991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
017227000001722709991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
017227100001722719991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
017227200001722729991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
017227300001722739991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
017227400001722749991.000Twilio Ireland Ltd.Dublin23-4-2025toegekend
017227600001722769991.000Routit B.V.Ede GLD4-2-2022toegekend
017227700001722779991.000Routit B.V.Ede GLD4-2-2022toegekend
017227800001722789991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
017228000001722809991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam2-4-2019toegekend
017228100001722819991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam2-4-2019toegekend
017228200001722829991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam2-4-2019toegekend
017228300001722839991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam2-4-2019toegekend
017228400001722849991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam2-4-2019toegekend
017228500001722859991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam2-4-2019toegekend
017228600001722869991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam2-4-2019toegekend
017228700001722879991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam2-4-2019toegekend
017228800001722889991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam2-4-2019toegekend
017228900001722899991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam2-4-2019toegekend
017233100001723319991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
017233200001723329991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
017233300001723339991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
017233400001723349991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
017233600001723369991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
017233700001723379991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
017233800001723389991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
017233900001723399991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
017240200001724029991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
017240300001724039991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
017240400001724049991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017240500001724059991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017240600001724069991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017240700001724079991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017240800001724089991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017240900001724099991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0172410000017241999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0172420000017242999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0172430000017243999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0172440000017244999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017245000001724509991.000KPN B.V.Rotterdam23-9-2022toegekend
017246000001724649995.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017246500001724659991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
017246600001724699994.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0172470000017247999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017248200001724829991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017248400001724859992.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017248700001724899993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0172490000017249999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017250000001725009991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017250100001725019991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017250200001725029991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017250300001725039991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017250400001725049991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017250500001725059991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017250600001725069991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017250700001725079991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017250800001725089991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017250900001725099991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017251400001725149991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
017251500001725159991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017251600001725169991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017251700001725179991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017251800001725189991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017251900001725199991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017252000001725209991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017252100001725219991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017252200001725229991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
017252300001725239991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017252500001725259991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017253000001725309991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017253200001725399998.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017254100001725419991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
017254200001725429991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
017255000001725509991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
017255100001725519991.000Routit B.V.Ede GLD22-12-2015toegekend
017255200001725529991.000Routit B.V.Ede GLD22-12-2015toegekend
017255300001725539991.000Routit B.V.Ede GLD22-12-2015toegekend
017255400001725549991.000Routit B.V.Ede GLD22-12-2015toegekend
017255500001725559991.0003Webapps B.V.'s-Gravenhage14-9-2026toegekend
017255600001725569991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
017255900001725599991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-12-2022toegekend
017256500001725659991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
0172570000017257999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017258300001725839991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017258400001725849991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017258500001725859991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
017258600001725869991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017258700001725879991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017258800001725889991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
017258900001725899991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0172600000017260999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Zuid-Holland

Zuid-Holland telt 16 kentallen. Naar aantal blokken staat 0172 op plaats 6 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0181 (Spijkenisse (Nissewaard)) met 256 blokken en 86 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
010Rotterdam8661123,2 mln
070Den Haag6301052 mln
071Leiden35194978.000
078Dordrecht25993854.000
0181Spijkenisse (Nissewaard)25686481.000
0174Naaldwijk (Westland)24487372.000
0180Ridderkerk en Barendrecht24189464.000
0182Gouda24192460.000
0252Hillegom en Lisse22785357.000
015Delft22396638.000
079Zoetermeer20293600.000
0183Gorinchem18786352.000
0184Sliedrecht15785275.000
0187Middelharnis (Goeree-Overflakkee)15583232.000
0186Oud-Beijerland (Hoeksche Waard)13982259.000

Wat bezoekers checken en melden over 0172-nummers

Eigen gegevens van deze site sinds 3 september 2026: nummers die bezoekers in de zoekbalk typten (meestal na een gemiste oproep) en de gepubliceerde beoordelingen en meldingen. Een zoekopdracht is geen telefoontje.

69zoekopdrachten
52verschillende nummers
62verschillende bezoekers

Netnummer 0172 staat daarmee op plaats 19 van de 140 netnummers waarvan hier nummers zijn opgezocht.

Beoordelingen en meldingen

4 gepubliceerde beoordelingen: oplichting 4. Percentages tonen we vanaf 5 beoordelingen.

1 goedgekeurde melding: reclame / telemarketing (1).

Meest gecheckte en gemelde nummers

NummerBeoordelingenMeldingenBezoekers
0172-27 17 56oplichting 211
0172-27 18 36——4
0172-27 18 21——3
0172-27 18 23——3

Gemelde nummers die met 0172 beginnen

Nummers met gepubliceerde meldingen van bezoekers.

Check een 0172-nummer

Gebeld door een 0172-nummer: wat kunt u doen?

Bezoekers hebben nummers uit deze reeks als oplichting gemeld. Zo handelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Geld kwijt of gegevens gedeeld? Bel direct uw bank en doe aangifte

    Laat uw bank rekening en passen blokkeren. Doe daarna aangifte bij de politie (online met DigiD, of op afspraak via 0900-8844). Bewaar het nummer, het tijdstip en eventuele berichten.

    Politie: aangifte van telefonische oplichting

  4. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0172

Waar is netnummer 0172?

0172 is het netnummer van Alphen aan den Rijn in Zuid-Holland. Het netnummergebied is ongeveer 258 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0172?

Geheel of grotendeels: Alphen aan den Rijn en Nieuwkoop. Deels: Kaag en Braassem, Bodegraven-Reeuwijk, Waddinxveen en Aalsmeer. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0172-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0172 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 172 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0172-nummers?

Het ACM-register telt onder 0172 253 nummerblokken bij 87 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 49,9% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0172?

Het gebied van 0172 grenst aan de netnummers 0182, 0252, 0297, 0348, 071 en 079.

Hoe vaak worden 0172-nummers gecheckt?

Op deze site zijn 52 verschillende 0172-nummers 69 keer opgezocht door 62 bezoekers. Daarmee staat 0172 op plaats 19 van 140 netnummers. Er zijn 4 beoordelingen gepubliceerd.

Wat doe ik als een 0172-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.