Netnummer 0186 – Oud-Beijerland (Hoeksche Waard)

Het netnummer 0186 hoort bij Oud-Beijerland (Hoeksche Waard) (Zuid-Holland). Het ACM-register telt 139 nummerblokken onder dit kental met samen 259.000 toegekende nummers, verdeeld over 82 aanbieders — daarmee staat 0186 op plaats 114 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 124 naar aantal reekshouders, goed voor 0,42% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 16 blokken (35,1% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo Zakelijk Services houdt de top drie 43,5% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Oud-Beijerland — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0186 in het kort

Netnummergebied
Oud-Beijerland (Hoeksche Waard)
Provincie
Zuid-Holland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Hoeksche Waard
Oppervlakte (land)
ca. 193 km²
Opbouw van een nummer
0186 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 186 + abonneenummer
In het ACM-register
139 blokken, 82 aanbieders
Jongste toekenning
22 april 2026 (Routit)
Aangrenzende netnummers
010, 0168, 0180, 0181, 0187, 078

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0186 (Oud-Beijerland (Hoeksche Waard)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0186; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
139blokken in het register
82aanbieders met toekenningen
259.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0186-nummers

Het kental 0186 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 35,1% van de toegekende nummers, en in totaal houden 82 aanbieders hier blokken. 20 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0186 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Routit op 22-4-2026. 6 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0186. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1691.00035,1%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0004,2%25-4-199717-9-1997
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht211.0004,2%13-5-200327-11-2013
onecentral B.V.Hoofddorp211.0004,2%2-9-201124-4-2012
Esprit Telecom B.V.Utrecht110.0003,9%18-7-200818-7-2008
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0003,9%10-11-200410-11-2004
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage77.0002,7%29-5-202013-9-2023
Routit B.V.Ede GLD66.0002,3%28-9-201122-4-2026
Enreach B.V.Almere55.0001,9%2-12-200819-11-2024
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0001,9%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0001,9%17-4-20092-1-2014
Ziggo B.V.Utrecht55.0001,9%19-11-199920-3-2014
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,2%10-12-202010-12-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,2%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0000,8%26-6-201523-12-2024
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht22.0000,8%15-3-20079-1-2015
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,8%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0000,8%25-5-201222-9-2017
Digihero B.V.Rotterdam22.0000,8%22-10-200911-4-2019
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,8%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,8%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,8%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,4%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,4%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,4%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,4%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,4%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,4%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,4%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,4%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,4%22-9-201722-9-2017
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,4%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,4%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,4%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,4%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,4%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,4%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,4%5-3-20265-3-2026
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,4%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,4%2-10-20142-10-2014

De 40 grootste van 82 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0186

De oudste gedateerde toekenning onder 0186 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 22 april 2026 (Routit B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 35 toegekende blokken. 120 van de 139 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (9×), 4.000 (3×), 2.000 (2×), 9.000 (2×) en 3.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0186 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (6), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Oud-Beijerland.

Alle blokken onder 0186

Alle 139 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
018620000001862009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
018620100001862019991.000Rinkel B.V.Rotterdam29-5-2015toegekend
018620200001862029991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
018620300001862039991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
018620400001862049991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
018620500001862059991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht27-11-2013toegekend
018620600001862069991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
018620700001862079991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
018620800001862089991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
018620900001862099991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
018621000001862109991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
018621100001862119991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
018621200001862129991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
018621300001862139991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
018621500001862159991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
018621600001862169991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
018621700001862179991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
018621800001862189991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
018621900001862199991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
018622000001862209991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
018622100001862219991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
018622200001862229991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
018622300001862239991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
018622400001862249991.000Enreach B.V.Almere19-1-2017toegekend
018622500001862259991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
018622600001862269991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
018622700001862279991.000Routit B.V.Ede GLD6-6-2017toegekend
018622800001862289991.000Routit B.V.Ede GLD6-6-2017toegekend
018622900001862299991.000Routit B.V.Ede GLD6-6-2017toegekend
018623000001862309991.000VoIP Fabric B.V.De Meern16-10-2023toegekend
0186280000018628999910.000onecentral B.V.Hoofddorp24-4-2012toegekend
018644000001864409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
018644100001864419991.000Enreach B.V.Almere5-10-2015toegekend
018644200001864429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
018644300001864439991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
018644400001864449991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
018644500001864459991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
018644600001864469991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
018644800001864489991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
018644900001864499991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
018651000001865109991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
018651100001865119991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
018651200001865129991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
018651300001865139991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
018651500001865159991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
018651600001865169991.000Routit B.V.Ede GLD22-4-2026toegekend
018651700001865179991.000Routit B.V.Ede GLD22-4-2026toegekend
018655000001865509991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
018655500001865559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
018657100001865799999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0186600000018660999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0186610000018661999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0186620000018662999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
018663000001866319992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
018663300001866369994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
018664000001866469997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
018664800001866499992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0186650000018665999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
018666000001866639994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
018666600001866699994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
018668000001866889999.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
018669000001866949995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
018669700001866999993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
018670000001867009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
018670200001867029991.000Raffel Internet B.V.Breda1-12-2017toegekend
018670300001867039991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
018670400001867049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
018670500001867059991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
018670600001867069991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
018670700001867079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
018671000001867109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
018671100001867119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
018671200001867129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
018671300001867139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
018671400001867149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
018671500001867159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht9-1-2015toegekend
018671600001867169991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
018671700001867179991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
018671800001867189991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
018672100001867219991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
018672200001867229991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
018672300001867239991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
018672400001867249991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
018672500001867259991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
018672600001867269991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
018672700001867279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
018672800001867289991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
018672900001867299991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
018674100001867419991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
018674200001867429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
018674300001867439991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht14-7-2009toegekend
018674400001867449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
018674500001867459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
018674600001867469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
018674700001867479991.000Signet B.V.Eindhoven25-6-2009toegekend
018674800001867489991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
018674900001867499991.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
018675000001867509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
018675100001867519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
018675200001867529991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
018675300001867539991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
018675500001867559991.000Ziggo B.V.Utrecht28-3-2002toegekend
018675800001867589991.000Redworks B.V.Maastricht31-1-2011toegekend
018676000001867609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
018676200001867629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
018676300001867639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
018676400001867649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
018676500001867659991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
018676700001867679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
018676900001867699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
018678100001867819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
018678200001867829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
018678500001867859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
018678800001867889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
018678900001867899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
018679000001867909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
018679100001867919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
018679200001867929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
018679300001867939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
018679400001867949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
018679500001867959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
018679600001867969991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
018679700001867979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
018679800001867989991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
018679900001867999991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht15-3-2007toegekend
0186800000018680999910.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
018682000001868209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
018682100001868219991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
018683300001868339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0186840000018684999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht10-11-2004toegekend
018685000001868509991.000Ziggo B.V.Utrecht19-11-1999toegekend
018685100001868519991.000Ziggo B.V.Utrecht4-8-2009toegekend
018685200001868529991.000Ziggo B.V.Utrecht4-8-2009toegekend
0186860000018686999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
018687000001868709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
018688000001868809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
018688100001868819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
018688200001868829991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
0186890000018689999910.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht13-5-2003toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Zuid-Holland

Zuid-Holland telt 16 kentallen. Naar aantal blokken staat 0186 op plaats 16 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0187 (Middelharnis (Goeree-Overflakkee)) met 155 blokken en 83 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
010Rotterdam8661123,2 mln
070Den Haag6301052 mln
071Leiden35194978.000
078Dordrecht25993854.000
0181Spijkenisse (Nissewaard)25686481.000
0172Alphen aan den Rijn25387413.000
0174Naaldwijk (Westland)24487372.000
0180Ridderkerk en Barendrecht24189464.000
0182Gouda24192460.000
0252Hillegom en Lisse22785357.000
015Delft22396638.000
079Zoetermeer20293600.000
0183Gorinchem18786352.000
0184Sliedrecht15785275.000
0187Middelharnis (Goeree-Overflakkee)15583232.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0186-nummer

Gebeld door een 0186-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0186

Waar is netnummer 0186?

0186 is het netnummer van Oud-Beijerland (Hoeksche Waard) in Zuid-Holland. Het netnummergebied is ongeveer 193 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0186?

Geheel of grotendeels: Hoeksche Waard. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0186-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0186 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 186 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0186-nummers?

Het ACM-register telt onder 0186 139 nummerblokken bij 82 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 35,1% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 22 april 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0186?

Het gebied van 0186 grenst aan de netnummers 010, 0168, 0180, 0181, 0187 en 078.

Wat doe ik als een 0186-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.