Netnummer 0181 – Spijkenisse (Nissewaard)

Het netnummer 0181 hoort bij Spijkenisse (Nissewaard) (Zuid-Holland). Het ACM-register telt 256 nummerblokken onder dit kental met samen 481.000 toegekende nummers, verdeeld over 86 aanbieders — daarmee staat 0181 op plaats 26 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 50 naar aantal reekshouders, goed voor 0,77% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 93 blokken (54,9% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 2 december 1999; samen met Ziggo Services en Odido houdt de top drie 64,8% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Spijkenisse — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0181 in het kort

Netnummergebied
Spijkenisse (Nissewaard)
Provincie
Zuid-Holland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Voorne aan Zee, Nissewaard
Deels in dit gebied
Rotterdam
Oppervlakte (land)
ca. 318 km²
Opbouw van een nummer
0181 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 181 + abonneenummer
In het ACM-register
256 blokken, 86 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
010, 0174, 0186

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0181 (Spijkenisse (Nissewaard)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0181; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
256blokken in het register
86aanbieders met toekenningen
481.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0181-nummers

KPN B.V. domineert het kental 0181 met 54,9% van de toegekende nummers; de overige 85 aanbieders delen de rest. 20 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0181 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 6 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0181. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam93264.00054,9%2-12-199918-1-2023
Ziggo Services B.V.Utrecht330.0006,2%10-11-200427-12-2011
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage1818.0003,7%29-5-202013-9-2023
Vodafone Libertel B.V.Utrecht1818.0003,7%17-4-20097-6-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam312.0002,5%25-4-19973-5-2023
Esprit Telecom B.V.Utrecht110.0002,1%18-7-200818-7-2008
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht110.0002,1%13-5-200313-5-2003
Enreach B.V.Almere88.0001,7%2-12-200819-11-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg66.0001,2%10-12-202010-12-2020
Routit B.V.Ede GLD66.0001,2%28-9-201124-5-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam66.0001,2%4-7-200531-3-2023
Ziggo B.V.Utrecht66.0001,2%13-8-20076-1-2017
Destiny White Label Services B.V.Heerlen33.0000,6%25-5-201220-5-2019
Digihero B.V.Rotterdam33.0000,6%22-10-200915-3-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0000,6%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0000,4%26-6-201523-12-2024
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0000,4%15-1-202115-1-2021
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,4%9-3-20239-3-2023
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,4%23-8-201328-9-2017
Next Telecom B.V.Utrecht22.0000,4%3-6-20163-6-2016
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,4%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,4%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,2%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,2%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,2%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,2%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,2%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,2%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,2%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,2%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,2%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,2%24-6-201324-6-2013
Connection TelecomZandvoort11.0000,2%6-1-20166-1-2016
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,2%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,2%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,2%3-4-20063-4-2006
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,2%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,2%2-3-20262-3-2026
Hoogenboom Van Gink B.V.Hellevoetsluis11.0000,2%25-11-201525-11-2015
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,2%3-12-20073-12-2007

De 40 grootste van 86 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0181

De oudste gedateerde toekenning onder 0181 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 1995–1999 met 64 toegekende blokken. 215 van de 256 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (17×), 3.000 (8×), 2.000 (6×), 6.000 (3×) en 8.000 (3×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0181 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (7), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Spijkenisse.

Alle blokken onder 0181

De 150 laagste van 256 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
018120000001812009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
018120100001812019991.000Rinkel B.V.Rotterdam29-5-2015toegekend
018120200001812029991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
018120300001812039991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
018120400001812049991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
018120500001812059991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
018120600001812069991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
018120700001812079991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
018120800001812089991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
018120900001812099991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
018121200001812199998.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018122000001812209991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht18-1-2023toegekend
018122100001812219991.000Routit B.V.Ede GLD21-2-2023toegekend
018122200001812229991.000VoIP Fabric B.V.De Meern16-10-2023toegekend
018122300001812239991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
018123000001812309991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
018123100001812319991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
018123200001812329991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018123300001812339991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018123400001812349991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018123500001812359991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018123700001812379991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen20-5-2019toegekend
018123800001812389991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
018123900001812399991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018124000001812409991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018124200001812499998.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0181250000018125999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018126000001812609991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018126100001812619991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018126200001812629991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018126300001812639991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018126400001812649991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018126500001812659991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
018126600001812669991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
018126700001812679991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
018126800001812689991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
018126900001812699991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
018127000001812719992.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018127300001812739991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018127400001812749991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
018127500001812759991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
018127600001812769991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018127800001812789991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
018128000001812879998.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018129000001812919992.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018129200001812929991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
018129300001812939991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018129400001812949991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam31-3-2023toegekend
018129500001812979993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018129900001812999991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018130000001813009991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
018130100001813019991.000Enreach B.V.Almere22-3-2016toegekend
018130200001813029991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
018130300001813039991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
018130400001813049991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
018130500001813059991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
018130600001813069991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
018130700001813079991.000Enreach B.V.Almere19-1-2017toegekend
018130800001813089991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
018130900001813099991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
0181310000018131999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0181320000018132999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0181330000018133999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018134000001813409991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-3-2019toegekend
018134100001813419991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-3-2019toegekend
018134200001813429991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-3-2019toegekend
018134300001813439991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-3-2019toegekend
018134400001813449991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-3-2019toegekend
018134500001813459991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-3-2019toegekend
018134600001813469991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-3-2019toegekend
018134700001813479991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-3-2019toegekend
018134800001813489991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-3-2019toegekend
018134900001813499991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-3-2019toegekend
018135000001813509991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
018135100001813519991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
018135200001813529991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018135300001813539991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018135400001813549991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018135500001813559991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018135600001813569991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018135700001813579991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
018135800001813589991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
018136000001813609991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018136100001813619991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018136200001813629991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018136300001813639991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018136400001813649991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
018136500001813659991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
018136600001813669991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
018136700001813679991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
018136800001813689991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
018136900001813699991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
018137000001813729993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018137400001813769993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018137700001813779991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
018139000001813939994.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018139500001813969992.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018139700001813979991.000Routit B.V.Ede GLD24-5-2023toegekend
018139800001813999992.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018140000001814059996.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018140700001814099993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0181410000018141999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018144000001814409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
018144100001814419991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
018144200001814429991.000Routit B.V.Ede GLD8-1-2016toegekend
018144300001814439991.000Routit B.V.Ede GLD8-1-2016toegekend
018144400001814449991.000Connection TelecomZandvoort6-1-2016toegekend
018144500001814459991.000Routit B.V.Ede GLD11-6-2021toegekend
018144600001814469991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
018145000001814549995.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018145700001814599993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018146000001814609991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018146100001814619991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018146200001814629991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018146300001814639991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018146400001814649991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018146500001814659991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018146600001814669991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018146700001814679991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018146800001814689991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018146900001814699991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0181470000018147999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0181480000018148999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018150100001815019991.000KPN B.V.Rotterdam25-10-2000toegekend
018150600001815099994.000KPN B.V.Rotterdam25-10-2000toegekend
018155000001815509991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht24-6-2013toegekend
018155100001815519991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
018155200001815529991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
018155500001815559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
018156500001815659991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
018160000001816009991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018160100001816019991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018160200001816029991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018160300001816039991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018160400001816049991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018160500001816059991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018160600001816069991.000VoIPStarr B.V.Rijswijk ZH28-6-2022toegekend
018160700001816079991.000Enreach B.V.Almere22-11-2017toegekend
018160800001816089991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
018160900001816099991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
0181610000018161999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0181620000018162999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0181630000018163999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0181640000018164999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018165000001816559996.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018165700001816599993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018166000001816659996.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018166800001816699992.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
018167000001816709991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
018167100001816719991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Zuid-Holland

Zuid-Holland telt 16 kentallen. Naar aantal blokken staat 0181 op plaats 5 in de provincie; het dichtst in omvang komt 078 (Dordrecht) met 259 blokken en 93 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
010Rotterdam8661123,2 mln
070Den Haag6301052 mln
071Leiden35194978.000
078Dordrecht25993854.000
0172Alphen aan den Rijn25387413.000
0174Naaldwijk (Westland)24487372.000
0180Ridderkerk en Barendrecht24189464.000
0182Gouda24192460.000
0252Hillegom en Lisse22785357.000
015Delft22396638.000
079Zoetermeer20293600.000
0183Gorinchem18786352.000
0184Sliedrecht15785275.000
0187Middelharnis (Goeree-Overflakkee)15583232.000
0186Oud-Beijerland (Hoeksche Waard)13982259.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0181-nummer

Gebeld door een 0181-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0181

Waar is netnummer 0181?

0181 is het netnummer van Spijkenisse (Nissewaard) in Zuid-Holland. Het netnummergebied is ongeveer 318 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0181?

Geheel of grotendeels: Voorne aan Zee en Nissewaard. Deels: Rotterdam. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0181-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0181 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 181 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0181-nummers?

Het ACM-register telt onder 0181 256 nummerblokken bij 86 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 54,9% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0181?

Het gebied van 0181 grenst aan de netnummers 010, 0174 en 0186.

Wat doe ik als een 0181-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.