Netnummer 010 – Rotterdam

Het netnummer 010 hoort bij Rotterdam (Zuid-Holland). Het ACM-register telt 866 nummerblokken onder dit kental met samen 3,2 mln toegekende nummers, verdeeld over 112 aanbieders — daarmee staat 010 op plaats 2 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 2 naar aantal reekshouders, goed voor 5,15% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 327 blokken (61,4% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Odido en Ziggo Services houdt de top drie 69,5% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Rotterdam — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

010 is Rotterdam, inclusief Schiedam en Capelle aan den IJssel. Na 020 is het het kental met de meeste blokken in het register; het bleef in 1995 bestaan omdat de zes grote steden hun korte tweecijferige nummers hielden. Het gemeentelijke informatienummer 14 010 is er direct van afgeleid.

Rotterdam is de vestigingsplaats van een aantal grote reekshouders, dus een 010-nummer kan zowel een Rotterdamse vaste lijn als een landelijk bedrijfsnummer zijn. Controleer het volledige nummer, niet het kental.

Bron: ACM-register, stand 24-10-2026

Netnummer 010 in het kort

Netnummergebied
Rotterdam
Provincie
Zuid-Holland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Rotterdam, Lansingerland, Vlaardingen, Albrandswaard, Schiedam, Capelle aan den IJssel, Maassluis
Deels in dit gebied
Midden-Delfland, Barendrecht
Oppervlakte (land)
ca. 334 km²
Opbouw van een nummer
010 + abonneenummer van 7 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 10 + abonneenummer
In het ACM-register
866 blokken, 112 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
015, 0174, 0180, 0181, 0186, 079

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 010 (Rotterdam) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 010; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
866blokken in het register
112aanbieders met toekenningen
3,2 mlntoegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 010-nummers

KPN B.V. domineert het kental 010 met 61,4% van de toegekende nummers; de overige 111 aanbieders delen de rest. 13 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 010 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 16 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 010. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam3272 mln61,4%28-8-199722-6-2023
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage65146.0004,6%29-5-202013-9-2023
Ziggo Services B.V.Utrecht13112.0003,5%2-9-20036-11-2018
Verizon Nederland B.V.Amsterdam2588.0002,7%8-9-199731-3-2023
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht4682.0002,6%28-12-199811-12-2024
Vodafone Libertel B.V.Utrecht3772.0002,2%13-11-20087-6-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam4067.0002,1%25-4-199715-1-2025
Routit B.V.Ede GLD3662.0001,9%27-9-20113-12-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht862.0001,9%13-5-200331-3-2023
Enreach B.V.Almere2349.0001,5%2-12-200819-11-2024
Ziggo B.V.Utrecht2341.0001,3%10-4-199820-3-2014
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg1028.0000,9%10-12-202010-12-2020
Digihero B.V.Rotterdam422.0000,7%22-10-200915-3-2023
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk220.0000,6%3-4-200611-9-2012
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam220.0000,6%3-12-200721-1-2014
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam716.0000,5%17-11-202017-11-2020
Destiny White Label Services B.V.Heerlen1414.0000,4%25-5-201217-1-2022
Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam413.0000,4%8-10-200725-5-2023
MTel B.V.Rotterdam1111.0000,3%31-3-20115-10-2023
Qupra B.V.Amsterdam1111.0000,3%19-12-20196-4-2022
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel211.0000,3%23-8-201620-1-2021
Esprit Telecom B.V.Utrecht211.0000,3%10-6-200518-7-2008
onecentral B.V.Hoofddorp211.0000,3%2-9-20111-2-2023
Telio Netherlands B.V.Purmerend1010.0000,3%19-5-200926-1-2011
4tele.com B.V.Zevenbergen110.0000,3%4-2-20104-2-2010
Citymesh B.V.Lelystad110.0000,3%19-11-202519-11-2025
DEK Telecom GmbHOsnabrück110.0000,3%21-9-201221-9-2012
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen110.0000,3%27-10-202127-10-2021
Globalcall B.V.Breda110.0000,3%5-1-20045-1-2004
Golden Hightech B.V.Capelle Aan Den Ijssel110.0000,3%10-1-201310-1-2013
Lancelot B.V.Utrecht110.0000,3%10-3-200910-3-2009
Scarlet N.V.Lelystad110.0000,3%25-7-200525-7-2005
Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel110.0000,3%13-11-201413-11-2014
VoipGrow B.V.'s-Gravenhage110.0000,3%8-8-20248-8-2024
VoipZeker B.V.Sassenheim110.0000,3%27-3-201227-3-2012
Voxbone S.A.Elsene110.0000,3%5-3-20075-3-2007
Voys Partners B.V.Groningen110.0000,3%31-7-201231-7-2012
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin77.0000,2%9-4-20209-4-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen77.0000,2%10-1-201312-11-2024
Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk77.0000,2%16-11-202017-12-2025

De 40 grootste van 112 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 010

De oudste gedateerde toekenning onder 010 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 316 toegekende blokken. 528 van de 866 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (207×), 3.000 (24×), 4.000 (23×), 2.000 (22×) en 5.000 (21×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 010 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (9), Utrecht (9), Amsterdam (6) en Almere (5). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Rotterdam.

Alle blokken onder 010

De 150 laagste van 866 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
010200000001020009991.000Windhoos ComputersRijswijk ZH19-5-2017toegekend
010200100001020019991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen21-7-2017toegekend
010200200001020029991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
010200300001020039991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
010200400001020049991.000Enreach B.V.Almere22-11-2017toegekend
010200500001020059991.000Bird B.V.Amsterdam15-11-2023toegekend
010200600001020069991.000VoIPStarr B.V.Rijswijk ZH3-5-2022toegekend
010200700001020079991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
010200800001020089991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
010200900001020099991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
0102010000010201999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102020000010202999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102030000010203999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010204000001020439994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010204500001020459991.000KPN B.V.Rotterdam22-6-2023toegekend
010204600001020499994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010205000001020509991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010205100001020579997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010205800001020589991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010205900001020599991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010206000001020629993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010206300001020639991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk2-7-2025toegekend
010206400001020699996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010207000001020739994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010207500001020779993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010208000001020839994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010208400001020849991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen15-2-2023toegekend
010208500001020899995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102090000010209999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102100000010210999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010211000001021129993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010211300001021139991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht25-5-2023toegekend
010211400001021149991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk7-4-2025toegekend
010211500001021199995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102120000010212999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102130000010213999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102140000010214999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102150000010215999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102160000010216999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010217000001021719992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010217200001021729991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht25-5-2023toegekend
010217300001021739991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010217400001021749991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010217500001021799995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102180000010218999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010219000001021909991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010219100001021919991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
010219200001021929991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
010219300001021999997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102200000010220999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102210000010221999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102220000010222999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102230000010223999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010224000001022409991.000KPN B.V.Rotterdam22-6-2023toegekend
010224100001022419991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010224200001022429991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010224300001022439991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010224400001022469993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010224700001022479991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010224800001022499992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010225000001022539994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010225400001022549991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010225500001022599995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102260000010226999910.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
0102270000010227999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102280000010228999910.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
0102290000010229999910.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
0102300000010230999910.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
0102310000010231999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010232000001023209991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht25-5-2023toegekend
010232100001023229992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010232300001023239991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht25-5-2023toegekend
010232400001023299996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010233000001023349995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010233600001023399994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102340000010234999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102350000010235999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102360000010236999910.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
0102370000010237999910.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
0102380000010238999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102390000010239999910.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
010240000001024009991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010240100001024019991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010240200001024099998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010241000001024139994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010241400001024149991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
010241500001024199995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102420000010242999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102430000010243999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010244000001024459996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010244600001024469991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
010244700001024499993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102450000010245999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010246000001024649995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010246500001024659991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
010246600001024699994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102470000010247999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010248000001024839994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010248400001024849991.000Routit B.V.Ede GLD24-5-2023toegekend
010248500001024899995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010249000001024929993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010249300001024939991.000KPN B.V.Rotterdam22-6-2023toegekend
010249400001024949991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam31-3-2023toegekend
010249500001024999995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102500000010250999910.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam8-10-2007toegekend
0102510000010251999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010252000001025209991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010252100001025219991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
010252200001025229991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
010252300001025239991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
010252400001025299996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102530000010253999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010254000001025409991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
010254100001025419991.000ClearTalk Telecom B.V.Leiden8-1-2013toegekend
010254200001025429991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
010254300001025439991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
010254400001025449991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
010254500001025459991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
010254600001025469991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
010254700001025479991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
010254800001025489991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
010254900001025499991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
0102550000010255999910.000KPN B.V.Rotterdam5-8-2004toegekend
0102560000010256999910.000KPN B.V.Rotterdam5-8-2004toegekend
0102570000010257999910.000Digihero B.V.Rotterdam15-3-2023toegekend
010258000001025829993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010258300001025839991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
010258400001025849991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010258500001025859991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
010258600001025899994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102590000010259999910.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel20-1-2021toegekend
0102600000010260999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
010261000001026109991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
010261100001026119991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
010261200001026129991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
010261300001026139991.000Rinkel B.V.Rotterdam29-5-2015toegekend
010261400001026149991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
010261500001026159991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
010261600001026169991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
010261700001026179991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
010261800001026189991.000Raffel Internet B.V.Breda20-12-2013toegekend
010261900001026199991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
0102620000010262999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102630000010263999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010264000001026479998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010264800001026489991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam31-3-2023toegekend
010264900001026499991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102650000010265999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0102660000010266999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
010267000001026709991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Zuid-Holland

Zuid-Holland telt 16 kentallen. Naar aantal blokken staat 010 op plaats 1 in de provincie; het dichtst in omvang komt 070 (Den Haag) met 630 blokken en 105 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
070Den Haag6301052 mln
071Leiden35194978.000
078Dordrecht25993854.000
0181Spijkenisse (Nissewaard)25686481.000
0172Alphen aan den Rijn25387413.000
0174Naaldwijk (Westland)24487372.000
0180Ridderkerk en Barendrecht24189464.000
0182Gouda24192460.000
0252Hillegom en Lisse22785357.000
015Delft22396638.000
079Zoetermeer20293600.000
0183Gorinchem18786352.000
0184Sliedrecht15785275.000
0187Middelharnis (Goeree-Overflakkee)15583232.000
0186Oud-Beijerland (Hoeksche Waard)13982259.000

Wat bezoekers checken en melden over 010-nummers

Eigen gegevens van deze site sinds 3 september 2026: nummers die bezoekers in de zoekbalk typten (meestal na een gemiste oproep) en de gepubliceerde beoordelingen en meldingen. Een zoekopdracht is geen telefoontje.

417zoekopdrachten
259verschillende nummers
403verschillende bezoekers

Netnummer 010 staat daarmee op plaats 3 van de 140 netnummers waarvan hier nummers zijn opgezocht.

Per dag van de week

Drukste dag: vrijdag (22% van de zoekopdrachten); in het weekend 4%.

madiwodovrzazo

Per uur (Nederlandse tijd)

Drukste uur: 11–12 uur; tussen 8 en 17 uur 80% van de zoekopdrachten.

06121823

Beoordelingen en meldingen

Oplichting75% (6)
Telemarketing13% (1)
Betrouwbaar13% (1)

3 goedgekeurde meldingen: legitiem bedrijf (1).

Meest gecheckte en gemelde nummers

NummerBeoordelingenMeldingenBezoekers
010-241 17 27oplichting 2110
010-291 12 13betrouwbaar 112
010-250 08 51oplichting 111
010-580 71 04oplichting 1—5
010-802 41 03——18
010-802 41 01——17
010-802 41 00——14
010-340 44 53——10

Gemelde nummers die met 010 beginnen

Nummers met gepubliceerde meldingen van bezoekers.

Check een 010-nummer

Gebeld door een 010-nummer: wat kunt u doen?

Bezoekers hebben nummers uit deze reeks als oplichting gemeld. Zo handelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Geld kwijt of gegevens gedeeld? Bel direct uw bank en doe aangifte

    Laat uw bank rekening en passen blokkeren. Doe daarna aangifte bij de politie (online met DigiD, of op afspraak via 0900-8844). Bewaar het nummer, het tijdstip en eventuele berichten.

    Politie: aangifte van telefonische oplichting

  4. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 010

Waar is netnummer 010?

010 is het netnummer van Rotterdam in Zuid-Holland. Het netnummergebied is ongeveer 334 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 010?

Geheel of grotendeels: Rotterdam, Lansingerland, Vlaardingen, Albrandswaard, Schiedam, Capelle aan den IJssel en Maassluis. Deels: Midden-Delfland en Barendrecht. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 010-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 010 gevolgd door een abonneenummer van 7 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 10 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 010-nummers?

Het ACM-register telt onder 010 866 nummerblokken bij 112 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 61,4% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 010?

Het gebied van 010 grenst aan de netnummers 015, 0174, 0180, 0181, 0186 en 079.

Hoe vaak worden 010-nummers gecheckt?

Op deze site zijn 259 verschillende 010-nummers 417 keer opgezocht door 403 bezoekers. Daarmee staat 010 op plaats 3 van 140 netnummers. Er zijn 8 beoordelingen gepubliceerd.

Wat doe ik als een 010-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.