Netnummer 023 – Haarlem

Het netnummer 023 hoort bij Haarlem (Noord-Holland). Het ACM-register telt 355 nummerblokken onder dit kental met samen 1,1 mln toegekende nummers, verdeeld over 98 aanbieders — daarmee staat 023 op plaats 7 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 7 naar aantal reekshouders, goed voor 1,7% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 112 blokken (48,2% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Odido en Ziggo Zakelijk Services houdt de top drie 59,2% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Haarlem — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

023 is Haarlem en Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort en het grootste deel van Haarlemmermeer, waaronder Hoofddorp. De nabijheid van Schiphol (zelf 020) verklaart het aantal logistieke bedrijfsnummers onder dit kental.

Door Hoofddorp en de Schiphol-regio is 023 een van de meest 'zakelijke' kentallen buiten de grote vier steden; een onbekend 023-nummer is vaker een bedrijf dan een particulier.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 023 in het kort

Netnummergebied
Haarlem
Provincie
Noord-Holland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Bloemendaal, Zandvoort, Haarlem, Heemstede
Deels in dit gebied
Haarlemmermeer, Velsen, Hillegom
Oppervlakte (land)
ca. 223 km²
Opbouw van een nummer
023 + abonneenummer van 7 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 23 + abonneenummer
In het ACM-register
355 blokken, 98 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
020, 0252, 0255, 0297, 075

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 023 (Haarlem) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 023; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
355blokken in het register
98aanbieders met toekenningen
1,1 mlntoegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 023-nummers

KPN B.V. domineert het kental 023 met 48,2% van de toegekende nummers; de overige 97 aanbieders delen de rest. 10 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 023 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 10 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 023. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam112511.00048,2%28-8-199722-6-2023
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage2276.0007,2%29-5-202013-9-2023
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht440.0003,8%17-7-200222-6-2009
Vodafone Libertel B.V.Utrecht1634.0003,2%17-4-20097-6-2023
Ziggo B.V.Utrecht2029.0002,7%10-4-19986-1-2017
Enreach B.V.Almere2021.0002%2-12-200819-11-2024
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam321.0002%25-4-19973-5-2023
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht321.0002%28-12-19988-6-2023
Digihero B.V.Rotterdam321.0002%22-10-200915-3-2023
Esprit Telecom B.V.Utrecht220.0001,9%18-7-200824-4-2015
Ziggo Services B.V.Utrecht220.0001,9%31-8-200016-4-2009
Routit B.V.Ede GLD1515.0001,4%28-9-201111-9-2024
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen312.0001,1%10-1-201312-11-2024
Telio Netherlands B.V.Purmerend1010.0000,9%19-5-200916-12-2011
Verizon Nederland B.V.Amsterdam1010.0000,9%8-9-19974-7-2005
4tele.com B.V.Zevenbergen110.0000,9%4-2-20104-2-2010
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk110.0000,9%3-4-20063-4-2006
Globalcall B.V.Breda110.0000,9%18-3-200518-3-2005
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam110.0000,9%3-12-20073-12-2007
Scarlet N.V.Lelystad110.0000,9%25-7-200525-7-2005
Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel110.0000,9%13-11-201413-11-2014
VoipGrow B.V.'s-Gravenhage110.0000,9%8-8-20248-8-2024
VoipZeker B.V.Sassenheim110.0000,9%27-3-201227-3-2012
Voxbone S.A.Elsene110.0000,9%5-3-20075-3-2007
onecentral B.V.Hoofddorp110.0000,9%2-9-20112-9-2011
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg66.0000,6%10-12-202010-12-2020
Destiny White Label Services B.V.Heerlen55.0000,5%25-5-201229-4-2021
Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam33.0000,3%22-10-201829-11-2018
SpeakUp B.V.Enschede33.0000,3%25-6-200820-2-2017
X2Com B.V.Rosmalen33.0000,3%2-6-201024-7-2025
Businesscom B.V.Veghel22.0000,2%26-6-201523-12-2024
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin22.0000,2%9-4-20209-4-2020
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0000,2%15-1-20215-7-2023
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,2%9-3-20239-3-2023
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel22.0000,2%3-4-20199-11-2022
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,2%23-8-201328-9-2017
MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn22.0000,2%3-1-20133-8-2020
Next Telecom B.V.Utrecht22.0000,2%3-6-201617-2-2021
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,2%7-1-201311-12-2020
Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk22.0000,2%16-11-20206-11-2024

De 40 grootste van 98 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 023

De oudste gedateerde toekenning onder 023 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 1995–1999 met 110 toegekende blokken. 243 van de 355 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (61×), 2.000 (22×), 6.000 (7×), 4.000 (5×) en 5.000 (5×). 1 blokken staan niet op "toegekend": 1 in afkoeling. Een blok in afkoeling is teruggegeven en mag pas na de wachttijd opnieuw worden uitgegeven; een geblokkeerd blok is door ACM buiten gebruik gesteld.

De reekshouders onder 023 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (8), Utrecht (7), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (4). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Haarlem.

Alle blokken onder 023

De 150 laagste van 355 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
023200000002320009991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
023200100002320019991.000Enreach B.V.Almere29-9-2016toegekend
023200200002320029991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
023200300002320039991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
023200400002320049991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
023200500002320059991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
023200600002320069991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
023200700002320079991.000SpeakUp B.V.Enschede20-2-2017toegekend
023200800002320089991.000SpeakUp B.V.Enschede20-2-2017toegekend
023200900002320099991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
023201000002320109991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
023201100002320119991.000ClearTalk Telecom B.V.Leiden8-1-2013toegekend
023201200002320129991.000———in afkoeling (tot 4-2-2027)
023201300002320139991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
023201400002320149991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
023201500002320159991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
023201600002320169991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
023201700002320179991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
023201800002320189991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
023201900002320199991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
0232020000023202999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht16-4-2009toegekend
0232030000023203999910.000Digihero B.V.Rotterdam15-3-2023toegekend
023204000002320409991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
023204100002320419991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
023204200002320429991.000Raffel Internet B.V.Breda6-5-2014toegekend
023204300002320439991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
023204400002320449991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
023204500002320459991.000VoIPStarr B.V.Rijswijk ZH3-5-2022toegekend
023204700002320479991.000SpeakIntelligence B.V.Halfweg NH26-11-2014toegekend
023204800002320489991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
023204900002320499991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
023205000002320509991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
023205100002320519991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen7-12-2012toegekend
023205200002320529991.000Voys Partners B.V.Groningen9-2-2015toegekend
023205300002320539991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
023205400002320549991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
023205500002320559991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
023205600002320569991.000Sona Business B.V.Rotterdam16-3-2015toegekend
023205700002320579991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
023205800002320589991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
023205900002320599991.000Enreach B.V.Almere5-10-2015toegekend
0232060000023206999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
023207000002320709991.000voizXL B.V.Vianen UT15-10-2015toegekend
023207100002320719991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
023207200002320729991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
023207300002320739991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
023207400002320749991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
023207500002320759991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
023207600002320769991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
023207700002320779991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
023207800002320789991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
023207900002320799991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
023208000002320809991.000Voys Partners B.V.Groningen2-2-2018toegekend
023208100002320819991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
023208200002320829991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
023208300002320839991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
023208400002320849991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
023208500002320859991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
023208700002320879991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
023208800002320889991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
023208900002320899991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
023209000002320909991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
023209100002320919991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
023209200002320929991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk6-11-2024toegekend
023209300002320939991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
0232100000023210999910.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
023211000002321109991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
023211100002321119991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
023211200002321129991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
023211300002321139991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
023211400002321149991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
023211500002321159991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
023211600002321169991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
023211700002321179991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
023211800002321189991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
023211900002321199991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
023212000002321209991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
023212100002321219991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
023212200002321229991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
023212300002321239991.000Enreach B.V.Almere21-3-2017toegekend
023212400002321249991.000RGTN Wholesale Netherlands B.V.Maastricht20-4-2021toegekend
023212500002321259991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen29-4-2021toegekend
023212600002321269991.000Routit B.V.Ede GLD19-4-2022toegekend
023212700002321279991.000Routit B.V.Ede GLD19-7-2022toegekend
023212900002321299991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
023220000002322009991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
023220100002322019991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
023220200002322029991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
023220300002322039991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
023220400002322049991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel9-11-2022toegekend
023221000002322109991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
023222200002322229991.000Next Telecom B.V.Utrecht17-2-2021toegekend
0232240000023224999910.000Esprit Telecom B.V.Utrecht24-4-2015toegekend
0232300000023230999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
023234000002323409991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
023234100002323419991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
023234200002323429991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-7-2023toegekend
0232600000023260999910.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
023266000002326609991.000Twilio Ireland Ltd.Dublin23-4-2025toegekend
023266100002326619991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen21-7-2017toegekend
023266200002326629991.000KeenSystems B.V.Gemert6-5-2021toegekend
023300000002330009991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
023300100002330019991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
023301000002330109991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
023301100002330119991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend16-12-2011toegekend
023301200002330129991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend16-12-2011toegekend
023301300002330139991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend16-12-2011toegekend
023301400002330149991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend16-12-2011toegekend
023301500002330159991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend16-12-2011toegekend
023301600002330169991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend16-12-2011toegekend
023301700002330179991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend16-12-2011toegekend
023301800002330189991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend16-12-2011toegekend
023301900002330199991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend16-12-2011toegekend
0233020000023302999910.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht22-6-2009toegekend
023303000002330309991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
023303100002330319991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2011toegekend
023303200002330329991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2011toegekend
023303300002330339991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2011toegekend
023303400002330349991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2011toegekend
023303500002330359991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2011toegekend
023303600002330369991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2011toegekend
023303700002330379991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2011toegekend
023303800002330389991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2011toegekend
023303900002330399991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2011toegekend
023304000002330409991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
0233050000023305999910.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
023306000002330609991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
023333000002333309991.000Routit B.V.Ede GLD20-4-2021toegekend
023333100002333319991.000VoIP Fabric B.V.De Meern16-10-2023toegekend
023333300002333339991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
023369000002336909991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
023369900002336999991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-8-2020toegekend
023410000002341009991.000Redworks B.V.Maastricht3-9-2010toegekend
023440000002344009991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
023444400002344449991.0003Webapps B.V.'s-Gravenhage14-9-2026toegekend
023456700002345679991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam29-11-2018toegekend
023456800002345689991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam22-10-2018toegekend
023456900002345699991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam22-10-2018toegekend
023510000002351019992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
023510300002351039991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
023511100002351129992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
023511300002351139991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
023511400002351149991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
023511500002351159991.000KPN B.V.Rotterdam22-6-2023toegekend
023512000002351289999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
023513000002351309991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
023513200002351359994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
023514100002351429992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
023514300002351439991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
023514400002351449991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Noord-Holland

Noord-Holland telt 17 kentallen. Naar aantal blokken staat 023 op plaats 2 in de provincie; het dichtst in omvang komt 035 (Hilversum (het Gooi)) met 312 blokken en 98 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
020Amsterdam1.3991164,2 mln
035Hilversum (het Gooi)31298964.000
0297Aalsmeer en Uithoorn24886360.000
072Alkmaar24292734.000
0299Purmerend23486381.000
075Zaandam (Zaanstreek)20791625.000
0229Hoorn18185295.000
0251Beverwijk18185333.000
0223Den Helder16686249.000
0227Medemblik15383177.000
0294Weesp15384246.000
0226Noord-Scharwoude (Dijk en Waard)15083214.000
0228Enkhuizen14982220.000
0224Schagen14784193.000
0255IJmuiden (Velsen)13882192.000
0222Den Burg (Texel)12681153.000

Wat bezoekers checken en melden over 023-nummers

Eigen gegevens van deze site sinds 3 september 2026: nummers die bezoekers in de zoekbalk typten (meestal na een gemiste oproep) en de gepubliceerde beoordelingen en meldingen. Een zoekopdracht is geen telefoontje.

66zoekopdrachten
62verschillende nummers
63verschillende bezoekers

Netnummer 023 staat daarmee op plaats 20 van de 140 netnummers waarvan hier nummers zijn opgezocht.

Beoordelingen en meldingen

3 gepubliceerde beoordelingen: oplichting 2, telemarketing 1. Percentages tonen we vanaf 5 beoordelingen.

2 goedgekeurde meldingen: oplichtingspoging (1).

Meest gecheckte en gemelde nummers

NummerBeoordelingenMeldingenBezoekers
023-844 66 79oplichting 112
023-563 83 24telemarketing 111

Gemelde nummers die met 023 beginnen

Nummers met gepubliceerde meldingen van bezoekers.

Check een 023-nummer

Gebeld door een 023-nummer: wat kunt u doen?

Bezoekers hebben nummers uit deze reeks als oplichting gemeld. Zo handelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Geld kwijt of gegevens gedeeld? Bel direct uw bank en doe aangifte

    Laat uw bank rekening en passen blokkeren. Doe daarna aangifte bij de politie (online met DigiD, of op afspraak via 0900-8844). Bewaar het nummer, het tijdstip en eventuele berichten.

    Politie: aangifte van telefonische oplichting

  4. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 023

Waar is netnummer 023?

023 is het netnummer van Haarlem in Noord-Holland. Het netnummergebied is ongeveer 223 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 023?

Geheel of grotendeels: Bloemendaal, Zandvoort, Haarlem en Heemstede. Deels: Haarlemmermeer, Velsen en Hillegom. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 023-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 023 gevolgd door een abonneenummer van 7 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 23 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 023-nummers?

Het ACM-register telt onder 023 355 nummerblokken bij 98 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 48,2% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 023?

Het gebied van 023 grenst aan de netnummers 020, 0252, 0255, 0297 en 075.

Hoe vaak worden 023-nummers gecheckt?

Op deze site zijn 62 verschillende 023-nummers 66 keer opgezocht door 63 bezoekers. Daarmee staat 023 op plaats 20 van 140 netnummers. Er zijn 3 beoordelingen gepubliceerd.

Wat doe ik als een 023-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.