Netnummer 075 – Zaandam (Zaanstreek)

Het netnummer 075 hoort bij Zaandam (Zaanstreek) (Noord-Holland). Het ACM-register telt 207 nummerblokken onder dit kental met samen 625.000 toegekende nummers, verdeeld over 91 aanbieders — daarmee staat 075 op plaats 52 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 31 naar aantal reekshouders, goed voor 1% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 48 blokken (37,3% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Odido en Ziggo houdt de top drie 48,5% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Zaandam — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

075 is Zaanstad — Zaandam, Koog aan de Zaan, Wormerveer, Krommenie — met Wormerland en Oostzaan. Het kental grenst direct aan 020 en wordt daardoor vaak met Amsterdam verward, maar is een eigen netnummergebied.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 075 in het kort

Netnummergebied
Zaandam (Zaanstreek)
Provincie
Noord-Holland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Zaanstad, Wormerland, Oostzaan
Deels in dit gebied
Alkmaar, Uitgeest, Castricum
Oppervlakte (land)
ca. 157 km²
Opbouw van een nummer
075 + abonneenummer van 7 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 75 + abonneenummer
In het ACM-register
207 blokken, 91 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
020, 023, 0251, 0255, 0299, 072

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 075 (Zaandam (Zaanstreek)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 075; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
207blokken in het register
91aanbieders met toekenningen
625.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 075-nummers

Het kental 075 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 37,3% van de toegekende nummers, en in totaal houden 91 aanbieders hier blokken. 19 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 075 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 8 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 075. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam48233.00037,3%28-8-199723-1-2023
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage1239.0006,2%29-5-202013-9-2023
Ziggo B.V.Utrecht1331.0005%13-8-20076-1-2017
Ziggo Services B.V.Utrecht330.0004,8%23-1-200116-4-2009
Vodafone Libertel B.V.Utrecht826.0004,2%17-4-20097-6-2023
Digihero B.V.Rotterdam321.0003,4%22-10-200915-3-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam220.0003,2%25-4-199717-9-1997
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen312.0001,9%10-1-201312-11-2024
4tele.com B.V.Zevenbergen110.0001,6%4-2-20104-2-2010
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht110.0001,6%28-12-199828-12-1998
Esprit Telecom B.V.Utrecht110.0001,6%18-7-200818-7-2008
Globalcall B.V.Breda110.0001,6%1-2-20061-2-2006
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam110.0001,6%3-12-20073-12-2007
Scarlet N.V.Lelystad110.0001,6%25-7-200525-7-2005
Verizon Nederland B.V.Amsterdam110.0001,6%4-7-20054-7-2005
VoipGrow B.V.'s-Gravenhage110.0001,6%8-8-20248-8-2024
VoipZeker B.V.Sassenheim110.0001,6%27-3-201227-3-2012
Voxbone S.A.Elsene110.0001,6%5-3-20075-3-2007
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht110.0001,6%28-5-200428-5-2004
Routit B.V.Ede GLD99.0001,4%28-9-201124-5-2023
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg66.0001%10-12-202010-12-2020
Enreach B.V.Almere66.0001%2-12-200819-11-2024
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam33.0000,5%5-6-202015-2-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen33.0000,5%25-5-201231-1-2019
Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam33.0000,5%28-9-201125-5-2023
Businesscom B.V.Veghel22.0000,3%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,3%9-3-20239-3-2023
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,3%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,3%7-1-201311-12-2020
Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk22.0000,3%16-11-202015-1-2025
Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel22.0000,3%20-6-20144-3-2015
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,3%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,2%8-5-20208-5-2020
3Webapps B.V.'s-Gravenhage11.0000,2%14-9-202614-9-2026
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,2%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,2%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,2%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,2%29-5-202429-5-2024
Budget Phone Company B.V.Rotterdam11.0000,2%9-3-20129-3-2012
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,2%31-3-201731-3-2017

De 40 grootste van 91 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 075

De oudste gedateerde toekenning onder 075 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 56 toegekende blokken. 150 van de 207 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (41×), 2.000 (7×), 7.000 (3×), 4.000 (2×) en 6.000 (2×). 1 blokken staan niet op "toegekend": 1 in afkoeling. Een blok in afkoeling is teruggegeven en mag pas na de wachttijd opnieuw worden uitgegeven; een geblokkeerd blok is door ACM buiten gebruik gesteld.

De reekshouders onder 075 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (8), Utrecht (7), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (4). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Zaandam.

Alle blokken onder 075

De 150 laagste van 207 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
075200000007520009991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
075200100007520019991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
075200200007520029991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
075200300007520039991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
075200400007520049991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
075200500007520059991.000VoIP Fabric B.V.De Meern16-10-2023toegekend
075201000007520109991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
075201100007520119991.000———in afkoeling (tot 4-2-2027)
075201200007520129991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
075201300007520139991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
075201400007520149991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
075201500007520159991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
075201600007520169991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
075201700007520179991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
075201800007520189991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
075201900007520199991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
0752020000075202999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht16-4-2009toegekend
0752030000075203999910.000Digihero B.V.Rotterdam15-3-2023toegekend
075204000007520409991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
075204100007520419991.000Raffel Internet B.V.Breda6-5-2014toegekend
075204200007520429991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
075204300007520439991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
075204400007520449991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel20-6-2014toegekend
075204500007520459991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
075204700007520479991.000Routit B.V.Ede GLD26-11-2014toegekend
075204800007520489991.000Routit B.V.Ede GLD26-11-2014toegekend
075204900007520499991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
0752050000075205999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
075206000007520609991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
075206100007520619991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
075206200007520629991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
075206300007520639991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
075206400007520649991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
075206500007520659991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
075206600007520669991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
075206700007520679991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
075206800007520689991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
075207000007520709991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
075207100007520719991.000Enreach B.V.Almere22-3-2016toegekend
075207200007520729991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
075207300007520739991.000Voys Partners B.V.Groningen8-7-2016toegekend
075207400007520749991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
075207500007520759991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
075207600007520769991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
075207700007520779991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
075207800007520789991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
075207900007520799991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
0752080000075208999910.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
075210000007521009991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
075210200007521029991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
075210300007521039991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
075210400007521049991.000Routit B.V.Ede GLD3-7-2019toegekend
075210500007521059991.000Routit B.V.Ede GLD3-7-2019toegekend
075210600007521069991.000Routit B.V.Ede GLD3-7-2019toegekend
075210700007521079991.000Routit B.V.Ede GLD3-7-2019toegekend
075210800007521089991.000Routit B.V.Ede GLD3-7-2019toegekend
075210900007521099991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
0752120000075212999910.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
075220000007522009991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
075220100007522019991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
075220200007522029991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-6-2020toegekend
075222200007522229991.000Connection TelecomZandvoort6-1-2016toegekend
075230000007523009991.000Redworks B.V.Maastricht31-1-2011toegekend
075234000007523409991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
0752400000075240999910.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
075250000007525009991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
075250100007525019991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
075251000007525109991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
075251100007525119991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
0752600000075260999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
075300000007530009991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
075300100007530019991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen31-1-2019toegekend
075301000007530109991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
075302000007530209991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
075303000007530309991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
0753040000075304999910.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
075306000007530609991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
075360400007536049991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht14-12-2010toegekend
075369000007536909991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
0754000000075400999910.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2012toegekend
075440000007544009991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
075440100007544019991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
075444400007544449991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
075555000007555509991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
075555500007555559991.0003Webapps B.V.'s-Gravenhage14-9-2026toegekend
075555600007555569991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
075565600007556569991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
0756120000075612999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075613100007561319991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756140000075614999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756150000075615999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756160000075616999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756170000075617999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756210000075621999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756220000075622999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756230000075623999910.000Globalcall B.V.Breda1-2-2006toegekend
075627000007562739994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075627500007562759991.000Routit B.V.Ede GLD24-5-2023toegekend
075627600007562769991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075627800007562789991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075627900007562799991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-2-2023toegekend
0756280000075628999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075629200007562929991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
075629400007562949991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075631000007563169997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075631800007563199992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075635000007563579998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756400000075640999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075641100007564119991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075641300007564199997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756420000075642999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075646000007564619992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075646400007564649991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
075646600007564679992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075647000007564769997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075647700007564779991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam25-5-2023toegekend
075647800007564799992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075650100007565019991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075650200007565029991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
075650400007565049991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075650700007565079991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
075651000007565109991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075651200007565129991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075651400007565149991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075651800007565199992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075653000007565319992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075653200007565329991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam25-5-2023toegekend
075653300007565339991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075653600007565379992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075653900007565399991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075655000007565509991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075655100007565519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
075655200007565579996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075655900007565599991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075657000007565739994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075658700007565879991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
0756590000075659999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756700000075670999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075681000007568159996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075681600007568169991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
075681700007568199993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
075682600007568269991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756840000075684999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0756870000075687999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0757000000075700999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
075702000007570209991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
075702100007570219991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
0757070000075707999910.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
075710000007571009991.000Budget Phone Company B.V.Rotterdam9-3-2012toegekend
0757110000075711999910.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Noord-Holland

Noord-Holland telt 17 kentallen. Naar aantal blokken staat 075 op plaats 7 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0229 (Hoorn) met 181 blokken en 85 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
020Amsterdam1.3991164,2 mln
023Haarlem355981,1 mln
035Hilversum (het Gooi)31298964.000
0297Aalsmeer en Uithoorn24886360.000
072Alkmaar24292734.000
0299Purmerend23486381.000
0229Hoorn18185295.000
0251Beverwijk18185333.000
0223Den Helder16686249.000
0227Medemblik15383177.000
0294Weesp15384246.000
0226Noord-Scharwoude (Dijk en Waard)15083214.000
0228Enkhuizen14982220.000
0224Schagen14784193.000
0255IJmuiden (Velsen)13882192.000
0222Den Burg (Texel)12681153.000

Wat bezoekers checken en melden over 075-nummers

Eigen gegevens van deze site sinds 3 september 2026: nummers die bezoekers in de zoekbalk typten (meestal na een gemiste oproep) en de gepubliceerde beoordelingen en meldingen. Een zoekopdracht is geen telefoontje.

157zoekopdrachten
65verschillende nummers
151verschillende bezoekers

Netnummer 075 staat daarmee op plaats 7 van de 140 netnummers waarvan hier nummers zijn opgezocht.

Per dag van de week

Drukste dag: donderdag (24% van de zoekopdrachten); in het weekend 4%.

madiwodovrzazo

Per uur (Nederlandse tijd)

Drukste uur: 14–15 uur; tussen 8 en 17 uur 73% van de zoekopdrachten.

06121823

Beoordelingen en meldingen

Oplichting63% (5)
Telemarketing38% (3)
Betrouwbaar0% (0)

3 goedgekeurde meldingen: oplichtingspoging (2), reclame / telemarketing (1).

Meest gecheckte en gemelde nummers

NummerBeoordelingenMeldingenBezoekers
075-200 18 20oplichting 429
075-200 15 33telemarketing 111
075-200 18 21oplichting 1—7
075-200 15 35telemarketing 1—6
075-200 15 54telemarketing 1—3
075-200 18 18——10
075-200 15 31——7
075-200 15 51——7

Gemelde nummers die met 075 beginnen

Nummers met gepubliceerde meldingen van bezoekers.

Check een 075-nummer

Gebeld door een 075-nummer: wat kunt u doen?

Bezoekers hebben nummers uit deze reeks als oplichting gemeld. Zo handelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Geld kwijt of gegevens gedeeld? Bel direct uw bank en doe aangifte

    Laat uw bank rekening en passen blokkeren. Doe daarna aangifte bij de politie (online met DigiD, of op afspraak via 0900-8844). Bewaar het nummer, het tijdstip en eventuele berichten.

    Politie: aangifte van telefonische oplichting

  4. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 075

Waar is netnummer 075?

075 is het netnummer van Zaandam (Zaanstreek) in Noord-Holland. Het netnummergebied is ongeveer 157 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 075?

Geheel of grotendeels: Zaanstad, Wormerland en Oostzaan. Deels: Alkmaar, Uitgeest en Castricum. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 075-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 075 gevolgd door een abonneenummer van 7 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 75 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 075-nummers?

Het ACM-register telt onder 075 207 nummerblokken bij 91 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 37,3% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 075?

Het gebied van 075 grenst aan de netnummers 020, 023, 0251, 0255, 0299 en 072.

Hoe vaak worden 075-nummers gecheckt?

Op deze site zijn 65 verschillende 075-nummers 157 keer opgezocht door 151 bezoekers. Daarmee staat 075 op plaats 7 van 140 netnummers. Er zijn 8 beoordelingen gepubliceerd.

Wat doe ik als een 075-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.