Netnummer 0222 – Den Burg (Texel)

Het netnummer 0222 hoort bij Den Burg (Texel) (Noord-Holland). Het ACM-register telt 126 nummerblokken onder dit kental met samen 153.000 toegekende nummers, verdeeld over 81 aanbieders — daarmee staat 0222 op plaats 134 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 136 naar aantal reekshouders, goed voor 0,25% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 11 blokken (18,3% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Vodafone Libertel houdt de top drie 29,4% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Den Burg — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0222 in het kort

Netnummergebied
Den Burg (Texel)
Provincie
Noord-Holland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Texel
Oppervlakte (land)
ca. 161 km²
Opbouw van een nummer
0222 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 222 + abonneenummer
In het ACM-register
126 blokken, 81 aanbieders
Jongste toekenning
14 april 2026 (Netwerk Exploitatiemaatschappij)

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0222 (Den Burg (Texel)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0222; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
126blokken in het register
81aanbieders met toekenningen
153.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0222-nummers

Het kental 0222 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 18,3% van de toegekende nummers, en in totaal houden 81 aanbieders hier blokken. 22 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0222 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Netwerk Exploitatiemaatschappij op 14-4-2026. 6 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0222. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1128.00018,3%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0007,2%25-4-199717-9-1997
Vodafone Libertel B.V.Maastricht66.0003,9%17-4-200915-1-2024
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0003,3%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0003,3%4-7-20054-7-2005
Ziggo B.V.Utrecht55.0003,3%6-7-20116-1-2017
Enreach B.V.Almere44.0002,6%2-12-200819-11-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0002%10-12-202010-12-2020
Destiny White Label Services B.V.Heerlen33.0002%25-5-201210-10-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0002%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0001,3%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001,3%9-3-20239-3-2023
Digihero B.V.Rotterdam22.0001,3%22-10-200911-4-2019
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001,3%23-8-201328-9-2017
Routit B.V.Ede GLD22.0001,3%28-9-201119-4-2022
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001,3%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0001,3%2-6-201022-10-2021
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht22.0001,3%28-1-200924-3-2015
Netwerk Exploitatiemaatschappij B.V.Amersfoort12.0001,3%14-4-202614-4-2026
10Telecom B.V.Emmen11.0000,7%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,7%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,7%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,7%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,7%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,7%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,7%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,7%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,7%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,7%28-12-199828-12-1998
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,7%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,7%24-10-202224-10-2022
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,7%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,7%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,7%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,7%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,7%5-3-20265-3-2026
Kabeltex B.V.Den Burg11.0000,7%22-7-201922-7-2019
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,7%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,7%2-10-20142-10-2014
MTel B.V.Rotterdam11.0000,7%31-3-201131-3-2011

De 40 grootste van 81 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0222

De oudste gedateerde toekenning onder 0222 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 april 2026 (Netwerk Exploitatiemaatschappij B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 37 toegekende blokken. 120 van de 126 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (2×), 10.000 (2×), 4.000 (1×) en 5.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0222 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Amsterdam (4), Utrecht (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Den Burg.

Alle blokken onder 0222

Alle 126 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
022220000002222009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
022220100002222019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
022220200002222029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
022220300002222039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
022220400002222049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
022220500002222059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
022220600002222069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
022220700002222079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
022220800002222089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
022220900002222099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
022221000002222109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
022221100002222119991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
022221300002222139991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
022221400002222149991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
022221500002222159991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
022221600002222169991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
022221700002222179991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
022221800002222189991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
022221900002222199991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
0222220000022222999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
022223000002222309991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
022223100002222319991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
022223200002222329991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
022223300002222339991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
022223400002222349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
022223500002222359991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
022223600002222369991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
022223700002222379991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
022223800002222389991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
022223900002222399991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
0222310000022231999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022232000002223249995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022232700002223279991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022232900002223299991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022233000002223309991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
022233100002223319991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen10-10-2023toegekend
022233200002223329991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
022233300002223339991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
022233400002223349991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
022233500002223359991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
022233600002223369991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
022233700002223379991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
022233800002223389991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
022233900002223399991.000Routit B.V.Ede GLD19-4-2022toegekend
022236200002223659994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022236700002223679991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022236900002223699991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022239000002223919992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022244000002224409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
022244100002224419991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
022244200002224429991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
022244300002224439991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
022244400002224449991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
022244500002224459991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
022256000002225609991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
022256500002225659991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
022256600002225669991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-1-2024toegekend
022270000002227009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
022270100002227019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
022270300002227039991.000Raffel Internet B.V.Breda1-12-2017toegekend
022270400002227049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
022270500002227059991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
022270600002227069991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
022270700002227079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
022270800002227089991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel24-10-2022toegekend
022271000002227109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
022271100002227119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
022271200002227129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
022271300002227139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
022271400002227149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
022272100002227219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
022272200002227229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
022272300002227239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
022272400002227249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
022272500002227259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
022272600002227269991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
022272700002227279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
022272800002227299992.000Netwerk Exploitatiemaatschappij B.V.Amersfoort14-4-2026toegekend
022274000002227409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
022274100002227419991.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
022274200002227429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
022274300002227439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
022274400002227449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
022274500002227459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
022274600002227469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
022274700002227479991.000Signet B.V.Eindhoven1-12-2009toegekend
022274800002227489991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
022274900002227499991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
022275000002227509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
022275100002227519991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
022275200002227529991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
022275600002227569991.000Ziggo B.V.Utrecht6-7-2011toegekend
022275700002227579991.000Ziggo B.V.Utrecht6-7-2011toegekend
022275800002227589991.000Redworks B.V.Maastricht31-1-2011toegekend
022276000002227609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
022276100002227619991.000Kabeltex B.V.Den Burg22-7-2019toegekend
022276200002227629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
022276300002227639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
022276400002227649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht28-10-2009toegekend
022276500002227659991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
022276700002227679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
022276800002227689991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
022276900002227699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
022278100002227819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
022278200002227829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
022278300002227839991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
022278400002227849991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
022278500002227859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
022278800002227889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
022278900002227899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
022279000002227909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
022279100002227919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
022279200002227929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
022279300002227939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
022279400002227949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
022279500002227959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
022279600002227969991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
022279700002227979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
022279900002227999991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht28-12-1998toegekend
022282000002228209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
022283300002228339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
022287000002228709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
022288000002228809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
022288100002228819991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
022288700002228879991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
022288800002228889991.000KPN B.V.Rotterdam20-1-2021toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Noord-Holland

Noord-Holland telt 17 kentallen. Naar aantal blokken staat 0222 op plaats 17 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0255 (IJmuiden (Velsen)) met 138 blokken en 82 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
020Amsterdam1.3991164,2 mln
023Haarlem355981,1 mln
035Hilversum (het Gooi)31298964.000
0297Aalsmeer en Uithoorn24886360.000
072Alkmaar24292734.000
0299Purmerend23486381.000
075Zaandam (Zaanstreek)20791625.000
0229Hoorn18185295.000
0251Beverwijk18185333.000
0223Den Helder16686249.000
0227Medemblik15383177.000
0294Weesp15384246.000
0226Noord-Scharwoude (Dijk en Waard)15083214.000
0228Enkhuizen14982220.000
0224Schagen14784193.000
0255IJmuiden (Velsen)13882192.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0222-nummer

Gebeld door een 0222-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0222

Waar is netnummer 0222?

0222 is het netnummer van Den Burg (Texel) in Noord-Holland. Het netnummergebied is ongeveer 161 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0222?

Geheel of grotendeels: Texel. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0222-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0222 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 222 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0222-nummers?

Het ACM-register telt onder 0222 126 nummerblokken bij 81 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 18,3% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 april 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Wat doe ik als een 0222-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.