Netnummer 020 – Amsterdam

Het netnummer 020 hoort bij Amsterdam (Noord-Holland). Het ACM-register telt 1.399 nummerblokken onder dit kental met samen 4,2 mln toegekende nummers, verdeeld over 116 aanbieders — daarmee staat 020 op plaats 1 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 1 naar aantal reekshouders, goed voor 6,76% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 530 blokken (51,3% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 2 december 1999; samen met Odido en Colt Technology Services houdt de top drie 62,7% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Amsterdam — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

020 is het netnummer van Amsterdam en de direct aangrenzende gemeenten Amstelveen, Diemen en Ouder-Amstel. Het is het grootste kental van Nederland — geen ander netnummer telt zoveel toegekende blokken in het ACM-register — en het overleefde de landelijke hernummering van 10 oktober 1995 ongewijzigd, net als de andere tweecijferige stadskentallen 010, 030, 040, 050 en 070.

Een 020-nummer op uw scherm zegt dat de lijn voor de regio Amsterdam is uitgegeven, niet dat de beller er zit: veel 020-blokken zijn in handen van VoIP-aanbieders die landelijk werken, en spoofers kiezen bewust een hoofdstedelijk nummer om vertrouwd over te komen.

Bron: ACM-register, stand 24-10-2026

Netnummer 020 in het kort

Netnummergebied
Amsterdam
Provincie
Noord-Holland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Amsterdam, Amstelveen, Waterland, Ouder-Amstel, Landsmeer, Diemen
Deels in dit gebied
Haarlemmermeer, De Ronde Venen
Oppervlakte (land)
ca. 383 km²
Opbouw van een nummer
020 + abonneenummer van 7 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 20 + abonneenummer
In het ACM-register
1.399 blokken, 116 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
023, 0294, 0297, 0299, 075

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 020 (Amsterdam) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 020; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
1.399blokken in het register
116aanbieders met toekenningen
4,2 mlntoegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 020-nummers

KPN B.V. domineert het kental 020 met 51,3% van de toegekende nummers; de overige 115 aanbieders delen de rest. 7 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 020 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 22 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 020. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam5302,2 mln51,3%2-12-199922-6-2023
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage95266.0006,3%29-5-202013-9-2023
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht104215.0005,1%28-12-19988-6-2023
Ziggo Services B.V.Utrecht16160.0003,8%16-8-200218-10-2013
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam68149.0003,5%25-4-19973-5-2023
Vodafone Libertel B.V.Maastricht102147.0003,5%13-11-200812-1-2026
Verizon Nederland B.V.Amsterdam47146.0003,5%8-9-199731-3-2023
Routit B.V.Ede GLD41111.0002,6%27-9-201126-5-2025
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht2781.0001,9%16-5-200331-3-2023
Enreach B.V.Almere3763.0001,5%2-12-200819-11-2024
Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam2745.0001,1%21-3-200625-5-2023
Ziggo B.V.Utrecht1845.0001,1%10-4-199831-3-2023
Voxbone S.A.Elsene1643.0001%5-3-200728-4-2026
Digihero B.V.Rotterdam431.0000,7%22-10-200915-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen3030.0000,7%25-5-201216-2-2023
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg927.0000,6%10-12-20209-3-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen1322.0000,5%10-1-201312-11-2024
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk220.0000,5%3-4-200619-4-2006
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam220.0000,5%3-12-200724-12-2010
Tismi B.V.Breukelen UT220.0000,5%28-2-200720-10-2016
Voys Partners B.V.Groningen220.0000,5%31-7-201218-1-2017
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin615.0000,4%9-4-20209-4-2020
Kwebbl B.V.Amsterdam514.0000,3%23-8-201315-1-2025
Voiped Wholesale B.V.Assen413.0000,3%2-5-201917-6-2026
Destiny B.V.Sint-Oedenrode1212.0000,3%9-3-20239-3-2023
Qupra B.V.Amsterdam1111.0000,3%19-12-20196-4-2022
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel211.0000,3%23-8-201628-3-2019
Esprit Telecom B.V.Utrecht211.0000,3%10-6-200518-7-2008
Next Telecom B.V.Utrecht211.0000,3%3-6-201617-6-2019
onecentral B.V.Hoofddorp211.0000,3%2-9-20111-2-2023
MTel B.V.Rotterdam1010.0000,2%31-3-20114-1-2016
SpeakUp B.V.Enschede1010.0000,2%25-6-200829-7-2010
Telio Netherlands B.V.Purmerend210.0000,2%19-5-20097-12-2012
4tele.com B.V.Zevenbergen110.0000,2%4-2-20104-2-2010
Citymesh B.V.Lelystad110.0000,2%19-11-202519-11-2025
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen110.0000,2%27-10-202127-10-2021
Globalcall B.V.Breda110.0000,2%18-3-200518-3-2005
Golden Hightech B.V.Capelle Aan Den Ijssel110.0000,2%20-6-201320-6-2013
Lancelot B.V.Utrecht110.0000,2%10-3-200910-3-2009
Premium Routing GmbHKloten110.0000,2%24-7-201224-7-2012

De 40 grootste van 116 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 020

De oudste gedateerde toekenning onder 020 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 530 toegekende blokken. 932 van de 1.399 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (232×), 2.000 (76×), 3.000 (45×), 4.000 (42×) en 5.000 (21×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 020 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Amsterdam (10), Rotterdam (10), Utrecht (9) en Almere (5). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Amsterdam.

Alle blokken onder 020

De 150 laagste van 1.399 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
0202000000020200999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
0202010000020201999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam10-2-1998toegekend
0202020000020202999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam10-2-1998toegekend
0202030000020203999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-8-2000toegekend
0202040000020204999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam8-6-2007toegekend
020205000002020509991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
020205100002020519991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
020205200002020529991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
020205300002020539991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
020205400002020549991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
020205500002020559991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
020205600002020569991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
020205700002020579991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
020205800002020589991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
020205900002020599991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
0202060000020206999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-4-1998toegekend
0202070000020207999910.000Utelisys Communications B.V.Amsterdam Zuidoost26-2-2010toegekend
0202080000020208999910.000Digihero B.V.Rotterdam15-3-2023toegekend
020209000002020909991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen19-7-2018toegekend
020209100002020919991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen26-1-2018toegekend
020209200002020929991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen19-7-2018toegekend
020209300002020939991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
020209400002020949991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-11-2018toegekend
020209500002020959991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-11-2018toegekend
020209600002020969991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-11-2018toegekend
020209700002020979991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-11-2018toegekend
020209800002020989991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-11-2018toegekend
020209900002020999991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-11-2018toegekend
020210000002021009991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
020210100002021019991.000Rinkel B.V.Rotterdam29-5-2015toegekend
020210200002021029991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
020210300002021039991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
020210400002021049991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
020210500002021059991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
020210600002021069991.000Raffel Internet B.V.Breda20-12-2013toegekend
020210700002021079991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
020210800002021089991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
020210900002021099991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
020211000002021109991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk15-1-2025toegekend
020211100002021119991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen8-8-2017toegekend
020211200002021129991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
020211300002021139991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-11-2018toegekend
020211400002021149991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-11-2018toegekend
020211500002021159991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-11-2018toegekend
020211600002021169991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-11-2018toegekend
020211700002021179991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
020211800002021189991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
020211900002021199991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen20-5-2019toegekend
0202120000020212999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam28-7-2006toegekend
020213000002021309991.000Orkutel B.V.Utrecht17-3-2017toegekend
020213100002021319991.000Zetacom B.V.Zoetermeer9-1-2020toegekend
020213200002021329991.000Zetacom B.V.Zoetermeer9-1-2020toegekend
020213300002021339991.000Zetacom B.V.Zoetermeer9-1-2020toegekend
020213400002021349991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
020213500002021359991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen24-2-2020toegekend
020213600002021369991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen24-2-2020toegekend
020213700002021379991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen24-2-2020toegekend
020213800002021389991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
020213900002021399991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
020214000002021409991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
020214100002021419991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
020214200002021429991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
020214300002021439991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
020214500002021459991.000Eylo B.V.Helmond14-1-2021toegekend
020214600002021469991.000SpeakIntelligence B.V.Halfweg NH26-11-2014toegekend
020214700002021479991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
020214800002021489991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen10-12-2014toegekend
020214900002021499991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
020215000002021509991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
020215100002021519991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020215200002021529991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
020215300002021539991.000voizXL B.V.Vianen UT11-3-2015toegekend
020215400002021549991.000Sona Business B.V.Rotterdam16-3-2015toegekend
020215500002021559991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
020215600002021569991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
020215700002021579991.000Weritech B.V.Eindhoven7-7-2015toegekend
020215800002021589991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen3-8-2015toegekend
020215900002021599991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-8-2015toegekend
020216000002021609991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020216100002021619991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020216200002021629991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020216300002021639991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020216400002021649991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020216500002021659991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020216600002021669991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020216700002021679991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020216800002021689991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020216900002021699991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020217000002021709991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
0202171000020218099910.000Premium Routing GmbHKloten24-7-2012toegekend
020218100002021819991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen7-12-2012toegekend
020218200002021829991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen7-12-2012toegekend
020218300002021839991.000MachCloud B.V.Schiphol1-4-2021toegekend
020218400002021849991.000Enreach B.V.Almere5-10-2015toegekend
020218500002021859991.000MTel B.V.Rotterdam4-1-2016toegekend
020218600002021869991.000MTel B.V.Rotterdam4-1-2016toegekend
020218700002021879991.000MTel B.V.Rotterdam4-1-2016toegekend
020218800002021889991.000MTel B.V.Rotterdam4-1-2016toegekend
020218900002021899991.000MTel B.V.Rotterdam4-1-2016toegekend
0202190000020219999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
0202200000020220999910.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht29-5-2009toegekend
0202210000020221999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-2-2011toegekend
0202220000020222999910.000Globalcall B.V.Breda18-3-2005toegekend
0202230000020223999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht22-2-2012toegekend
020224000002022409991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen20-5-2019toegekend
020224100002022419991.000MTel B.V.Rotterdam4-1-2016toegekend
020224200002022429991.000MTel B.V.Rotterdam4-1-2016toegekend
020224300002022439991.000MTel B.V.Rotterdam4-1-2016toegekend
020224400002022449991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
020224500002022459991.000MTel B.V.Rotterdam4-1-2016toegekend
020224600002022469991.000Enreach B.V.Almere22-3-2016toegekend
020224700002022479991.000Zetacom B.V.Zoetermeer21-6-2016toegekend
020224800002022489991.000Zetacom B.V.Zoetermeer21-6-2016toegekend
020224900002022499991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
020225000002022509991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
020225100002022519991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
020225200002022529991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen20-9-2016toegekend
020225300002022539991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
020225400002022549991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
020225500002022559991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
020225600002022569991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
020225700002022579991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
020225800002022589991.000Enreach B.V.Almere29-9-2016toegekend
020225900002022599991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen12-12-2016toegekend
020226000002022609991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
020226100002022619991.000Enreach B.V.Almere19-1-2017toegekend
020226200002022629991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
020226300002022639991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
020226400002022649991.000Qonnecta B.V.Rosmalen12-6-2017toegekend
020226500002022659991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen12-6-2017toegekend
020226600002022669991.000Redworks B.V.Maastricht17-6-2019toegekend
020226700002022679991.000Redworks B.V.Maastricht17-6-2019toegekend
020226800002022689991.000Routit B.V.Ede GLD19-9-2019toegekend
020226900002022699991.000Routit B.V.Ede GLD19-9-2019toegekend
020227000002022709991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
020227100002022719991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
020227200002022729991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen23-1-2020toegekend
020227300002022739991.000Routit B.V.Ede GLD24-3-2021toegekend
020227400002022749991.000Routit B.V.Ede GLD24-3-2021toegekend
020227500002022759991.000RGTN Wholesale Netherlands B.V.Maastricht20-4-2021toegekend
020227600002022769991.000Twilio Ireland Ltd.Dublin23-4-2025toegekend
020227700002022779991.000Twilio Ireland Ltd.Dublin23-4-2025toegekend
020227800002022789991.000Routit B.V.Ede GLD11-10-2021toegekend
020227900002022799991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda6-1-2022toegekend
0202280000020228999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam19-2-2013toegekend
0202290000020229999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-4-2013toegekend
0202300000020230999910.000Scarlet N.V.Lelystad25-4-2005toegekend
0202310000020231999910.000Kwebbl B.V.Amsterdam15-1-2025toegekend
0202320000020232999910.000Golden Hightech B.V.Capelle Aan Den Ijssel20-6-2013toegekend
0202330000020233999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht18-10-2013toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Noord-Holland

Noord-Holland telt 17 kentallen. Naar aantal blokken staat 020 op plaats 1 in de provincie; het dichtst in omvang komt 023 (Haarlem) met 355 blokken en 98 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
023Haarlem355981,1 mln
035Hilversum (het Gooi)31298964.000
0297Aalsmeer en Uithoorn24886360.000
072Alkmaar24292734.000
0299Purmerend23486381.000
075Zaandam (Zaanstreek)20791625.000
0229Hoorn18185295.000
0251Beverwijk18185333.000
0223Den Helder16686249.000
0227Medemblik15383177.000
0294Weesp15384246.000
0226Noord-Scharwoude (Dijk en Waard)15083214.000
0228Enkhuizen14982220.000
0224Schagen14784193.000
0255IJmuiden (Velsen)13882192.000
0222Den Burg (Texel)12681153.000

Wat bezoekers checken en melden over 020-nummers

Eigen gegevens van deze site sinds 3 september 2026: nummers die bezoekers in de zoekbalk typten (meestal na een gemiste oproep) en de gepubliceerde beoordelingen en meldingen. Een zoekopdracht is geen telefoontje.

1.741zoekopdrachten
1.002verschillende nummers
1.639verschillende bezoekers

Netnummer 020 staat daarmee op plaats 1 van de 140 netnummers waarvan hier nummers zijn opgezocht.

Per dag van de week

Drukste dag: donderdag (27% van de zoekopdrachten); in het weekend 7%.

madiwodovrzazo

Per uur (Nederlandse tijd)

Drukste uur: 14–15 uur; tussen 8 en 17 uur 61% van de zoekopdrachten.

06121823

Beoordelingen en meldingen

Oplichting88% (73)
Telemarketing12% (10)
Betrouwbaar0% (0)

40 goedgekeurde meldingen: oplichtingspoging (31), enquête / onderzoek (1), reclame / telemarketing (1).

Meest gecheckte en gemelde nummers

NummerBeoordelingenMeldingenBezoekers
020-555 60 55oplichting 29, telemarketing 26286
020-228 88 45oplichting 7431
020-623 84 91oplichting 225
020-228 89 15oplichting 223
020-299 37 12oplichting 116
020-618 49 32oplichting 115
020-660 06 00oplichting 115
020-399 01 24oplichting 113

Gemelde nummers die met 020 beginnen

Nummers met gepubliceerde meldingen van bezoekers.

Check een 020-nummer

Gebeld door een 020-nummer: wat kunt u doen?

Bezoekers hebben nummers uit deze reeks als oplichting gemeld. Zo handelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Geld kwijt of gegevens gedeeld? Bel direct uw bank en doe aangifte

    Laat uw bank rekening en passen blokkeren. Doe daarna aangifte bij de politie (online met DigiD, of op afspraak via 0900-8844). Bewaar het nummer, het tijdstip en eventuele berichten.

    Politie: aangifte van telefonische oplichting

  4. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 020

Waar is netnummer 020?

020 is het netnummer van Amsterdam in Noord-Holland. Het netnummergebied is ongeveer 383 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 020?

Geheel of grotendeels: Amsterdam, Amstelveen, Waterland, Ouder-Amstel, Landsmeer en Diemen. Deels: Haarlemmermeer en De Ronde Venen. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 020-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 020 gevolgd door een abonneenummer van 7 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 20 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 020-nummers?

Het ACM-register telt onder 020 1.399 nummerblokken bij 116 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 51,3% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 020?

Het gebied van 020 grenst aan de netnummers 023, 0294, 0297, 0299 en 075.

Hoe vaak worden 020-nummers gecheckt?

Op deze site zijn 1.002 verschillende 020-nummers 1.741 keer opgezocht door 1.639 bezoekers. Daarmee staat 020 op plaats 1 van 140 netnummers. Er zijn 83 beoordelingen gepubliceerd.

Wat doe ik als een 020-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.