Netnummer 072 – Alkmaar

Het netnummer 072 hoort bij Alkmaar (Noord-Holland). Het ACM-register telt 242 nummerblokken onder dit kental met samen 734.000 toegekende nummers, verdeeld over 92 aanbieders — daarmee staat 072 op plaats 36 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 27 naar aantal reekshouders, goed voor 1,18% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 59 blokken (42,2% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Odido en Ziggo houdt de top drie 53,9% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Alkmaar — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

072 is Alkmaar met Heiloo, Bergen en Heerhugowaard (nu Dijk en Waard). Het kental hield in 1995 zijn vorm en bedient het grootste stedelijke gebied van Noord-Holland boven het Noordzeekanaal.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 072 in het kort

Netnummergebied
Alkmaar
Provincie
Noord-Holland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Bergen (NH.), Alkmaar, Dijk en Waard, Heiloo
Deels in dit gebied
Koggenland, Castricum
Oppervlakte (land)
ca. 264 km²
Opbouw van een nummer
072 + abonneenummer van 7 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 72 + abonneenummer
In het ACM-register
242 blokken, 92 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
0224, 0226, 0229, 0251, 0299, 075

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 072 (Alkmaar) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 072; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
242blokken in het register
92aanbieders met toekenningen
734.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 072-nummers

KPN B.V. domineert het kental 072 met 42,2% van de toegekende nummers; de overige 91 aanbieders delen de rest. 17 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 072 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 10 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 072. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam59310.00042,2%28-8-199723-1-2023
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage1753.0007,2%29-5-202013-9-2023
Ziggo B.V.Utrecht1533.0004,5%9-8-199920-3-2014
Vodafone Libertel B.V.Utrecht1129.0004%17-4-20097-6-2023
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht1120.0002,7%16-5-200327-11-2013
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam220.0002,7%25-4-199717-9-1997
Ziggo Services B.V.Utrecht220.0002,7%6-12-200419-9-2011
Enreach B.V.Almere817.0002,3%2-12-200819-11-2024
Digihero B.V.Rotterdam312.0001,6%22-10-200911-4-2019
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen312.0001,6%10-1-201312-11-2024
Voxbone S.A.Elsene312.0001,6%5-3-200730-1-2025
Routit B.V.Ede GLD1010.0001,4%28-9-201123-4-2013
Telio Netherlands B.V.Purmerend210.0001,4%19-5-20097-12-2012
4tele.com B.V.Zevenbergen110.0001,4%4-2-20104-2-2010
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht110.0001,4%28-12-199828-12-1998
Esprit Telecom B.V.Utrecht110.0001,4%18-7-200818-7-2008
Globalcall B.V.Breda110.0001,4%1-2-20061-2-2006
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam110.0001,4%3-12-20073-12-2007
Scarlet N.V.Lelystad110.0001,4%25-7-200525-7-2005
Verizon Nederland B.V.Amsterdam110.0001,4%4-7-20054-7-2005
VoipGrow B.V.'s-Gravenhage110.0001,4%8-8-20248-8-2024
VoipZeker B.V.Sassenheim110.0001,4%27-3-201227-3-2012
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg55.0000,7%10-12-202010-12-2020
Destiny White Label Services B.V.Heerlen55.0000,7%25-5-201224-3-2020
Businesscom B.V.Veghel22.0000,3%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,3%9-3-20239-3-2023
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,3%23-8-201328-9-2017
MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn22.0000,3%3-1-20137-4-2021
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,3%7-1-201311-12-2020
Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk22.0000,3%16-11-20206-11-2024
Voys Partners B.V.Groningen22.0000,3%9-2-201518-3-2019
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,3%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,1%8-5-20208-5-2020
3Webapps B.V.'s-Gravenhage11.0000,1%14-9-202614-9-2026
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,1%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,1%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,1%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,1%29-5-202429-5-2024
Budget Phone Company B.V.Rotterdam11.0000,1%9-3-20129-3-2012
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,1%31-3-201731-3-2017

De 40 grootste van 92 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 072

De oudste gedateerde toekenning onder 072 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 61 toegekende blokken. 171 van de 242 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (42×), 2.000 (7×), 4.000 (4×), 5.000 (4×) en 6.000 (4×). 1 blokken staan niet op "toegekend": 1 in afkoeling. Een blok in afkoeling is teruggegeven en mag pas na de wachttijd opnieuw worden uitgegeven; een geblokkeerd blok is door ACM buiten gebruik gesteld.

De reekshouders onder 072 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (9), Utrecht (7), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (4). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Alkmaar.

Alle blokken onder 072

De 150 laagste van 242 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
072200000007220009991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
072200100007220019991.000Enreach B.V.Almere19-1-2017toegekend
072200200007220029991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
072200300007220039991.000Qonnecta B.V.Rosmalen12-6-2017toegekend
072200400007220049991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen21-7-2017toegekend
072200500007220059991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
072200600007220069991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
072200700007220079991.000VoIP Fabric B.V.De Meern16-10-2023toegekend
072200800007220089991.000Enreach B.V.Almere22-11-2017toegekend
072200900007220099991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
072201000007220109991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
072201100007220119991.000———in afkoeling (tot 4-2-2027)
072201200007220129991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
072201300007220139991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
072201400007220149991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
072201500007220159991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
072201600007220169991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht27-11-2013toegekend
072201700007220179991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
072201800007220189991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
072201900007220199991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
072202000007220209991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
072202200007220229991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
072202300007220239991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
072202400007220249991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
072202500007220259991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
072202700007220279991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
072202800007220289991.000Raffel Internet B.V.Breda8-12-2014toegekend
072202900007220299991.000Voys Partners B.V.Groningen9-2-2015toegekend
072203000007220309991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
072203100007220319991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
072203200007220329991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
072203300007220339991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
072203400007220349991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
072203500007220359991.000voizXL B.V.Vianen UT15-10-2015toegekend
072203600007220369991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-11-2015toegekend
072203700007220379991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
072203800007220389991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
072203900007220399991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
0722040000072204999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
072205100007220519991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen24-3-2020toegekend
072205200007220529991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
0722100000072210999910.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
0722110000072211999910.000Globalcall B.V.Breda1-2-2006toegekend
0722120000072212999910.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
0722200000072220999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht19-9-2011toegekend
072222000007222209991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
072222100007222219991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
072222200007222229991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
072222300007222239991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
072222400007222249991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
072222500007222259991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
072222600007222269991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
072222700007222279991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
072222800007222289991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
072222900007222299991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
072234000007223409991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
072234100007223419991.000Twilio Ireland Ltd.Dublin23-4-2025toegekend
072234200007223429991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
072234300007223439991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam6-12-2021toegekend
072234400007223449991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-7-2023toegekend
072240000007224009991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
072240100007224019991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
072240200007224029991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
072241000007224109991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
0722600000072260999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
072300000007230009991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
072300100007230019991.000Enreach B.V.Almere15-6-2016toegekend
072300200007230029991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
072301000007230109991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
072301100007230199999.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
072302000007230209991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
072303000007230309991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
072303100007230319991.000Routit B.V.Ede GLD23-4-2013toegekend
072303200007230329991.000Routit B.V.Ede GLD23-4-2013toegekend
072303300007230339991.000Routit B.V.Ede GLD23-4-2013toegekend
072303400007230349991.000Routit B.V.Ede GLD23-4-2013toegekend
072303500007230359991.000Routit B.V.Ede GLD23-4-2013toegekend
072303600007230369991.000Routit B.V.Ede GLD23-4-2013toegekend
072303700007230379991.000Routit B.V.Ede GLD23-4-2013toegekend
072303800007230389991.000Routit B.V.Ede GLD23-4-2013toegekend
072303900007230399991.000Routit B.V.Ede GLD23-4-2013toegekend
0723040000072304999910.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
072306000007230609991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
072333300007233339991.000Connection TelecomZandvoort6-1-2016toegekend
072360400007236049991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht21-9-2010toegekend
072369000007236909991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
072369100007236919991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn7-4-2021toegekend
072410000007241009991.000Redworks B.V.Maastricht3-9-2010toegekend
072440000007244009991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
072444400007244449991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
072502000007250249995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072503700007250399993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072504000007250409991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072504400007250449991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725050000072505999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725060000072506999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072507000007250749995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072508700007250879991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
072509000007250979998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072509900007250999991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725110000072511999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725120000072512999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072514000007251489999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725150000072515999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072518000007251819992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072518300007251889996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072519000007251939994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072519400007251949991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
072519500007251989994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725200000072520999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072527000007252709991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072527200007252799998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072528000007252809991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072531100007253129992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072531400007253199996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072532000007253259996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725330000072533999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072534000007253419992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072534500007253499995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072535000007253579998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725400000072540999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072541000007254149995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072547000007254719992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072547500007254759991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072547600007254769991.000Voxbone S.A.Rotterdam9-2-2023toegekend
072547800007254789991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072548200007254849993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072548500007254859991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
072548600007254869991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
072548700007254879991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
072548800007254889991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
072548900007254899991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072549300007254939991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072549400007254949991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
072549600007254969991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072549700007254979991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
072549800007254989991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
072555000007255509991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
072555500007255559991.0003Webapps B.V.'s-Gravenhage14-9-2026toegekend
072560000007256009991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725610000072561999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725620000072562999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725640000072564999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072566000007256639994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072566700007256679991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072566900007256699991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072567000007256769997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
072567800007256799992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725710000072571999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0725720000072572999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Noord-Holland

Noord-Holland telt 17 kentallen. Naar aantal blokken staat 072 op plaats 5 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0297 (Aalsmeer en Uithoorn) met 248 blokken en 86 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
020Amsterdam1.3991164,2 mln
023Haarlem355981,1 mln
035Hilversum (het Gooi)31298964.000
0297Aalsmeer en Uithoorn24886360.000
0299Purmerend23486381.000
075Zaandam (Zaanstreek)20791625.000
0229Hoorn18185295.000
0251Beverwijk18185333.000
0223Den Helder16686249.000
0227Medemblik15383177.000
0294Weesp15384246.000
0226Noord-Scharwoude (Dijk en Waard)15083214.000
0228Enkhuizen14982220.000
0224Schagen14784193.000
0255IJmuiden (Velsen)13882192.000
0222Den Burg (Texel)12681153.000

Wat bezoekers checken en melden over 072-nummers

Eigen gegevens van deze site sinds 3 september 2026: nummers die bezoekers in de zoekbalk typten (meestal na een gemiste oproep) en de gepubliceerde beoordelingen en meldingen. Een zoekopdracht is geen telefoontje.

83zoekopdrachten
75verschillende nummers
79verschillende bezoekers

Netnummer 072 staat daarmee op plaats 16 van de 140 netnummers waarvan hier nummers zijn opgezocht.

Beoordelingen en meldingen

3 gepubliceerde beoordelingen: oplichting 3. Percentages tonen we vanaf 5 beoordelingen.

1 goedgekeurde melding: oplichtingspoging (1).

Meest gecheckte en gemelde nummers

NummerBeoordelingenMeldingenBezoekers
072-202 00 78oplichting 112
072-871 05 59——4
072-871 05 96——3

Gemelde nummers die met 072 beginnen

Nummers met gepubliceerde meldingen van bezoekers.

Check een 072-nummer

Gebeld door een 072-nummer: wat kunt u doen?

Bezoekers hebben nummers uit deze reeks als oplichting gemeld. Zo handelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Geld kwijt of gegevens gedeeld? Bel direct uw bank en doe aangifte

    Laat uw bank rekening en passen blokkeren. Doe daarna aangifte bij de politie (online met DigiD, of op afspraak via 0900-8844). Bewaar het nummer, het tijdstip en eventuele berichten.

    Politie: aangifte van telefonische oplichting

  4. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 072

Waar is netnummer 072?

072 is het netnummer van Alkmaar in Noord-Holland. Het netnummergebied is ongeveer 264 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 072?

Geheel of grotendeels: Bergen (NH.), Alkmaar, Dijk en Waard en Heiloo. Deels: Koggenland en Castricum. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 072-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 072 gevolgd door een abonneenummer van 7 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 72 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 072-nummers?

Het ACM-register telt onder 072 242 nummerblokken bij 92 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 42,2% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 072?

Het gebied van 072 grenst aan de netnummers 0224, 0226, 0229, 0251, 0299 en 075.

Hoe vaak worden 072-nummers gecheckt?

Op deze site zijn 75 verschillende 072-nummers 83 keer opgezocht door 79 bezoekers. Daarmee staat 072 op plaats 16 van 140 netnummers. Er zijn 3 beoordelingen gepubliceerd.

Wat doe ik als een 072-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.