Netnummer 0228 – Enkhuizen

Het netnummer 0228 hoort bij Enkhuizen (Noord-Holland). Het ACM-register telt 149 nummerblokken onder dit kental met samen 220.000 toegekende nummers, verdeeld over 82 aanbieders — daarmee staat 0228 op plaats 106 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 124 naar aantal reekshouders, goed voor 0,35% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 15 blokken (35% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Ziggo en BT houdt de top drie 46,8% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Enkhuizen — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0228 in het kort

Netnummergebied
Enkhuizen
Provincie
Noord-Holland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Drechterland, Stede Broec, Enkhuizen
Deels in dit gebied
Medemblik
Oppervlakte (land)
ca. 107 km²
Opbouw van een nummer
0228 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 228 + abonneenummer
In het ACM-register
149 blokken, 82 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0227, 0229

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0228 (Enkhuizen) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0228; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
149blokken in het register
82aanbieders met toekenningen
220.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0228-nummers

Het kental 0228 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 35% van de toegekende nummers, en in totaal houden 82 aanbieders hier blokken. 20 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0228 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0228. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1577.00035%28-8-199718-1-2023
Ziggo B.V.Utrecht1515.0006,8%13-8-20076-1-2017
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0005%25-4-199717-9-1997
Vodafone Libertel B.V.Utrecht88.0003,6%17-4-20097-6-2023
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht66.0002,7%5-1-20042-8-2006
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,3%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,3%4-7-20054-7-2005
Enreach B.V.Almere44.0001,8%2-12-200819-11-2024
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht33.0001,4%21-3-200625-5-2023
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam33.0001,4%1-2-20225-7-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,4%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0000,9%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0000,9%10-12-202010-12-2020
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,9%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0000,9%25-5-201222-9-2017
Esprit Telecom B.V.Utrecht22.0000,9%18-7-200818-7-2008
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,9%23-8-201328-9-2017
Routit B.V.Ede GLD22.0000,9%28-9-201120-12-2019
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,9%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,9%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,5%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,5%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,5%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,5%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,5%29-5-202429-5-2024
Budget Phone Company B.V.Rotterdam11.0000,5%10-10-201410-10-2014
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,5%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,5%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,5%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,5%22-9-201722-9-2017
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,5%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,5%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,5%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,5%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,5%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,5%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,5%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,5%5-3-20265-3-2026
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,5%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,5%2-10-20142-10-2014

De 40 grootste van 82 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0228

De oudste gedateerde toekenning onder 0228 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2005–2009 met 38 toegekende blokken. 138 van de 149 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (4×), 7.000 (3×), 2.000 (1×), 5.000 (1×) en 6.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0228 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (8), Utrecht (6), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Enkhuizen.

Alle blokken onder 0228

Alle 149 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
022820000002282009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
022820100002282019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
022820200002282029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
022820300002282039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
022820400002282049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
022820500002282059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
022820600002282069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
022820700002282079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
022820800002282089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
022820900002282099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
022821000002282109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
022821200002282129991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
022821300002282139991.000Budget Phone Company B.V.Rotterdam10-10-2014toegekend
022821400002282149991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
022821500002282159991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
022821600002282169991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
022821700002282179991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht7-4-2015toegekend
022821800002282189991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
022821900002282199991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
0228220000022822999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
022823000002282309991.000Enreach B.V.Almere5-10-2015toegekend
022823100002282319991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht4-11-2015toegekend
022823200002282329991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
022823300002282339991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
022823400002282349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
022823500002282359991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
022823600002282369991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
022823700002282379991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
022823800002282389991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
022823900002282399991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
0228310000022831999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022832000002283269997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022835000002283559996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022835700002283579991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht25-5-2023toegekend
022835800002283589991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
022835900002283599991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022836000002283609991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022836600002283669991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht25-5-2023toegekend
022844000002284409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
022844100002284419991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
022844200002284429991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
022844300002284439991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
022844400002284449991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht29-6-2017toegekend
022844500002284459991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
022844600002284469991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
022844700002284479991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
022844900002284499991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
022850000002285009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
022850200002285029991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
022850300002285039991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
022850400002285049991.000Routit B.V.Ede GLD20-12-2019toegekend
022850500002285059991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
022850600002285069991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
022850700002285079991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam1-2-2022toegekend
022850800002285089991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-7-2023toegekend
022850900002285099991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-7-2023toegekend
0228510000022851999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0228520000022852999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022853000002285319992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022853400002285349991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022854100002285459995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022855000002285509991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
022855400002285549991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
022855500002285559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
022856100002285689998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022857600002285769991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
022858100002285879997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022859100002285979997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
022870000002287009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
022870100002287019991.000Raffel Internet B.V.Breda1-12-2017toegekend
022870200002287029991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
022870400002287049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
022870500002287059991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
022870600002287069991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
022871000002287109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
022871100002287119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
022871200002287129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
022871300002287139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
022871400002287149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
022872000002287209991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht5-1-2004toegekend
022872100002287219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht18-4-2005toegekend
022872200002287229991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht18-4-2005toegekend
022872300002287239991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
022872400002287249991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht2-8-2006toegekend
022872500002287259991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht2-8-2006toegekend
022872600002287269991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht2-8-2006toegekend
022872700002287279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
022872800002287289991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
022872900002287299991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
022874000002287409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
022874100002287419991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
022874200002287429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
022874300002287439991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
022874400002287449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
022874500002287459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
022874600002287469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
022874700002287479991.000Signet B.V.Eindhoven1-12-2009toegekend
022874800002287489991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
022875000002287509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
022875100002287519991.000Ziggo B.V.Utrecht13-8-2007toegekend
022875200002287529991.000Ziggo B.V.Utrecht13-8-2007toegekend
022875300002287539991.000Ziggo B.V.Utrecht13-8-2007toegekend
022875400002287549991.000Ziggo B.V.Utrecht13-8-2007toegekend
022875500002287559991.000Ziggo B.V.Utrecht13-8-2007toegekend
022875600002287569991.000Ziggo B.V.Utrecht13-8-2007toegekend
022875700002287579991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
022875800002287589991.000Redworks B.V.Maastricht31-1-2011toegekend
022875900002287599991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
022876000002287609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
022876200002287629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
022876300002287639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
022876400002287649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
022876500002287659991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
022876700002287679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
022876800002287689991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
022876900002287699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
022878100002287819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
022878200002287829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
022878300002287839991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
022878400002287849991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
022878500002287859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
022878600002287869991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
022878700002287879991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
022878800002287889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
022878900002287899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
022879000002287909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
022879100002287919991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
022879200002287929991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
022879300002287939991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
022879400002287949991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
022879500002287959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
022879600002287969991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
022879700002287979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
022879800002287989991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht21-3-2006toegekend
022879900002287999991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
022880000002288009991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
022880100002288019991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
022882000002288209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
022883300002288339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
022885000002288509991.000Ziggo B.V.Utrecht23-9-2008toegekend
022885100002288519991.000Ziggo B.V.Utrecht23-9-2008toegekend
022885200002288529991.000Ziggo B.V.Utrecht23-9-2008toegekend
022885300002288539991.000Ziggo B.V.Utrecht23-9-2008toegekend
022885400002288549991.000Ziggo B.V.Utrecht23-9-2008toegekend
022885500002288559991.000Ziggo B.V.Utrecht23-9-2008toegekend
022887000002288709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
022888000002288809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
022888100002288819991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
022888200002288829991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Noord-Holland

Noord-Holland telt 17 kentallen. Naar aantal blokken staat 0228 op plaats 14 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0226 (Noord-Scharwoude (Dijk en Waard)) met 150 blokken en 83 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
020Amsterdam1.3991164,2 mln
023Haarlem355981,1 mln
035Hilversum (het Gooi)31298964.000
0297Aalsmeer en Uithoorn24886360.000
072Alkmaar24292734.000
0299Purmerend23486381.000
075Zaandam (Zaanstreek)20791625.000
0229Hoorn18185295.000
0251Beverwijk18185333.000
0223Den Helder16686249.000
0227Medemblik15383177.000
0294Weesp15384246.000
0226Noord-Scharwoude (Dijk en Waard)15083214.000
0224Schagen14784193.000
0255IJmuiden (Velsen)13882192.000
0222Den Burg (Texel)12681153.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0228-nummer

Gebeld door een 0228-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0228

Waar is netnummer 0228?

0228 is het netnummer van Enkhuizen in Noord-Holland. Het netnummergebied is ongeveer 107 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0228?

Geheel of grotendeels: Drechterland, Stede Broec en Enkhuizen. Deels: Medemblik. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0228-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0228 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 228 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0228-nummers?

Het ACM-register telt onder 0228 149 nummerblokken bij 82 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 35% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0228?

Het gebied van 0228 grenst aan de netnummers 0227 en 0229.

Wat doe ik als een 0228-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.