Netnummer 0516 – Oosterwolde (Ooststellingwerf)

Het netnummer 0516 hoort bij Oosterwolde (Ooststellingwerf) (Friesland). Het ACM-register telt 133 nummerblokken onder dit kental met samen 196.000 toegekende nummers, verdeeld over 84 aanbieders — daarmee staat 0516 op plaats 127 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 85 naar aantal reekshouders, goed voor 0,31% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 19 blokken (23,5% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 34,7% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Oosterwolde — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 24-10-2026

Netnummer 0516 in het kort

Netnummergebied
Oosterwolde (Ooststellingwerf)
Provincie
Fryslân
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Ooststellingwerf
Deels in dit gebied
Opsterland, Heerenveen, Noordenveld
Oppervlakte (land)
ca. 336 km²
Opbouw van een nummer
0516 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 516 + abonneenummer
In het ACM-register
133 blokken, 84 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0512, 0513, 0521, 0561, 0592, 0594

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0516 (Oosterwolde (Ooststellingwerf)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0516; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
133blokken in het register
84aanbieders met toekenningen
196.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0516-nummers

Het kental 0516 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 23,5% van de toegekende nummers, en in totaal houden 84 aanbieders hier blokken. 21 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0516 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0516. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1946.00023,5%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0005,6%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0005,6%4-4-199720-3-2014
SpeakUp B.V.Enschede110.0005,1%25-6-200825-6-2008
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0005,1%29-12-199829-12-1998
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,6%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,6%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0002,6%17-4-200918-1-2023
Enreach B.V.Almere44.0002%2-12-200819-11-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,5%10-12-202010-12-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,5%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0001%26-6-201523-12-2024
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0001%17-11-202015-1-2021
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001%25-5-201222-9-2017
Esprit Telecom B.V.Utrecht22.0001%8-2-20168-2-2016
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001%7-1-201311-12-2020
Telio Netherlands B.V.Purmerend22.0001%19-5-20097-12-2012
X2Com B.V.Rosmalen22.0001%2-6-201022-10-2021
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht22.0001%28-1-200927-11-2013
10Telecom B.V.Emmen11.0000,5%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,5%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,5%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,5%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,5%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,5%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,5%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,5%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,5%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,5%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,5%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,5%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,5%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,5%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,5%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,5%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,5%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,5%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,5%2-10-20202-10-2020

De 40 grootste van 84 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0516

De oudste gedateerde toekenning onder 0516 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 37 toegekende blokken. 118 van de 133 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 4.000 (4×), 10.000 (4×), 2.000 (3×), 3.000 (2×) en 5.000 (2×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0516 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (6), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Oosterwolde.

Alle blokken onder 0516

Alle 133 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
0516200000051620999910.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
051621000005162109991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
051621100005162119991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
051621200005162129991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
051621300005162139991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht27-11-2013toegekend
051621400005162149991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
051621500005162159991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
051621600005162169991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
051621700005162179991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
051621800005162189991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
051621900005162199991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
051622000005162209991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
051622100005162219991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
051622300005162239991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
051622400005162249991.000Raffel Internet B.V.Breda8-12-2014toegekend
051622500005162259991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051622600005162269991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
051622700005162279991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
051622800005162289991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
051622900005162299991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
051623000005162309991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
051623100005162319991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
051623200005162329991.000Enreach B.V.Almere22-3-2016toegekend
051623300005162339991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
051623400005162349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
051623500005162359991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
051623600005162369991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
051623700005162379991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
051623800005162389991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
051624000005162409991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
051624100005162419991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
051624200005162429991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
051624300005162439991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
051624400005162449991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
051624500005162459991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
051624600005162469991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
051624700005162479991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
051624800005162489991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
051624900005162499991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
051630000005163009991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
051630100005163019991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
051630600005163069991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
051630700005163079991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht8-2-2016toegekend
051630800005163089991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht8-2-2016toegekend
051630900005163099991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
051641000005164109991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
051641100005164119991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
051641800005164189991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
051642000005164239994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051642500005164299995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051643000005164339994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051643800005164389991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051644100005164419991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051645100005164529992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051646100005164649994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051647100005164719991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051648000005164819992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051649100005164929992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051650000005165009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
051651200005165169995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051651900005165199991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051652000005165239994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051654100005165439993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051655000005165509991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
051655100005165519991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
051655500005165559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
051656600005165689993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051657700005165779991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051658800005165889991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0516660000051666999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
051670000005167009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
051670100005167019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
051670200005167029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
051670300005167039991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht18-1-2023toegekend
051670400005167049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
051670500005167059991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
051670600005167069991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
051670700005167079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051671000005167109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051671100005167119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051671200005167129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051671300005167139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051671400005167149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051671500005167159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
051672100005167219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
051672200005167229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
051672300005167239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
051672400005167249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
051672500005167259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
051672600005167269991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
051672700005167279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
051672800005167289991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051672900005167299991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
051674000005167409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
051674100005167419991.000N.V. Kabeltelevisie Noord-Oost FrieslandDokkum23-2-2024toegekend
051674200005167429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051674300005167439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
051674400005167449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
051674500005167459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
051674600005167469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
051674700005167479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
051674800005167489991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
051674900005167499991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
051675000005167509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051675100005167519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051676000005167609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
051676200005167629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
051676300005167639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
051676400005167649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
051676500005167659991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
051676700005167679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
051676900005167699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
051678100005167819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
051678200005167829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
051678300005167839991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
051678500005167859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
051678700005167879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
051678800005167889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
051678900005167899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
051679000005167909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
051679100005167919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
051679200005167929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
051679300005167939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
051679400005167949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
051679500005167959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
051679700005167979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
051682000005168209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
051683300005168339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0516840000051684999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht29-12-1998toegekend
0516850000051685999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
051687000005168709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
051688000005168809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
051688100005168819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Friesland

Friesland telt 13 kentallen. Naar aantal blokken staat 0516 op plaats 7 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0511 (Burgum (Tytsjerksteradiel)) met 131 blokken en 84 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
058Leeuwarden25195617.000
0513Heerenveen18388291.000
0512Drachten (Smallingerland)15886273.000
0515Sneek15485249.000
0517Franeker en Harlingen13983209.000
0519Dokkum13785200.000
0511Burgum (Tytsjerksteradiel)13184207.000
0518Sint Annaparochie (Waadhoeke)12683175.000
0566Grou en Irnsum12584170.000
0514Balk en Lemmer (Friese Meren)12482181.000
0561Wolvega (Weststellingwerf)12483169.000
0562Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland)12080139.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0516-nummer

Gebeld door een 0516-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0516

Waar is netnummer 0516?

0516 is het netnummer van Oosterwolde (Ooststellingwerf) in Fryslân. Het netnummergebied is ongeveer 336 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0516?

Geheel of grotendeels: Ooststellingwerf. Deels: Opsterland, Heerenveen en Noordenveld. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0516-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0516 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 516 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0516-nummers?

Het ACM-register telt onder 0516 133 nummerblokken bij 84 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 23,5% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0516?

Het gebied van 0516 grenst aan de netnummers 0512, 0513, 0521, 0561, 0592 en 0594.

Wat doe ik als een 0516-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.