Netnummer 0562 – Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland)

Het netnummer 0562 hoort bij Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland) (Friesland). Het ACM-register telt 120 nummerblokken onder dit kental met samen 139.000 toegekende nummers, verdeeld over 80 aanbieders — daarmee staat 0562 op plaats 141 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 140 naar aantal reekshouders, goed voor 0,22% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 6 blokken (11,5% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 27,3% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Waddeneilanden — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0562 in het kort

Netnummergebied
Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland)
Provincie
Fryslân
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Terschelling, Vlieland
Oppervlakte (land)
ca. 120 km²
Opbouw van een nummer
0562 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 562 + abonneenummer
In het ACM-register
120 blokken, 80 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0562 (Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0562; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
120blokken in het register
80aanbieders met toekenningen
139.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0562-nummers

Het kental 0562 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 11,5% van de toegekende nummers, en in totaal houden 80 aanbieders hier blokken. 24 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0562 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0562. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam616.00011,5%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0007,9%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0007,9%4-4-199720-3-2014
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage145.0003,6%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0003,6%4-7-20054-7-2005
Enreach B.V.Almere44.0002,9%2-12-200819-11-2024
Vodafone Libertel B.V.Maastricht44.0002,9%17-4-20092-1-2014
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0002,2%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0001,4%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0001,4%10-12-202010-12-2020
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001,4%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001,4%25-5-201222-9-2017
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001,4%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001,4%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0001,4%2-6-201022-10-2021
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht22.0001,4%28-2-200728-2-2007
10Telecom B.V.Emmen11.0000,7%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,7%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,7%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,7%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,7%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,7%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,7%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,7%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,7%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,7%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,7%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,7%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,7%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,7%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,7%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,7%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,7%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,7%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,7%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,7%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,7%2-10-20142-10-2014
MTel B.V.Rotterdam11.0000,7%31-3-201131-3-2011
MachCloud B.V.Schiphol11.0000,7%13-11-201813-11-2018
Massxess B.V.Purmerend11.0000,7%19-2-201419-2-2014

De 40 grootste van 80 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0562

De oudste gedateerde toekenning onder 0562 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 41 toegekende blokken. 106 van de 120 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 100 (10×), 10.000 (2×), 4.000 (1×) en 8.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0562 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Amsterdam (4), Utrecht (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Waddeneilanden.

Alle blokken onder 0562

Alle 120 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
056220000005622009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
056220100005622019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
056220200005622029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
056220300005622039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
056220400005622049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
056220500005622059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
056220600005622069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
056220700005622079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
056220800005622089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
056220900005622099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
056221000005622109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
056221100005622119991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
056221300005622139991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
056221400005622149991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
056221500005622159991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
056221600005622169991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
056221700005622179991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
056221800005622189991.000Raffel Internet B.V.Breda22-9-2015toegekend
056221900005622199991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
056222000005622209991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
056222100005622219991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
056222200005622229991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
056222300005622239991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
056222400005622249991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
056222500005622259991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
056222600005622269991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
056222700005622279991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
056222800005622289991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
056223000005622309991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
056223100005622319991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
056223200005622329991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
056223400005622349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
056223500005622359991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
056223600005622369991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
056223700005622379991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
056223800005622389991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
056223900005622399991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
056224000005622409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
056224100005622419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
056224200005622429991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
056224300005622439991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
056243000005624309991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
056243100005624319991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
056243200005624329991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
056243300005624339991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
056244000005624409991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056244200005624499998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056245000005624539994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056245900005624599991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056251500005625159991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
056255000005625509991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
056255100005625519991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
0562620000056262999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
056270000005627009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
056270100005627019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
056270200005627029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
056270300005627039991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
056270400005627049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
056270500005627059991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
056270700005627079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
056271000005627109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056271100005627119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056271200005627129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056271300005627139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056271400005627149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056271500005627159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
056272100005627219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-2-2007toegekend
056272200005627229991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-2-2007toegekend
056272300005627239991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
056272400005627249991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
056272500005627259991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
056272600005627269991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
056272700005627279991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
056272800005627289991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
056272900005627299991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
056274000005627409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
05627420000562742099100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05627421000562742199100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05627422000562742299100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05627423000562742399100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05627424000562742499100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05627425000562742599100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05627426000562742699100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05627427000562742799100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05627428000562742899100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05627429000562742999100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
056274300005627439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
056274400005627449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
056274500005627459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
056274600005627469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
056274700005627479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
056274800005627489991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
056275000005627509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
056276000005627609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
056276200005627629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
056276300005627639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
056276400005627649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
056276500005627659991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
056276700005627679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
056276900005627699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
056278100005627819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
056278200005627829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
056278500005627859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
056278700005627879991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
056278800005627889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
056278900005627899991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
056279000005627909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
056279100005627919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
056279200005627929991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
056279300005627939991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
056279400005627949991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
056279500005627959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
056279600005627969991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
056279700005627979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
056279800005627989991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
056282000005628209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
056283300005628339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0562850000056285999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
056287000005628709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
056288000005628809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Friesland

Friesland telt 13 kentallen. Naar aantal blokken staat 0562 op plaats 13 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0514 (Balk en Lemmer (Friese Meren)) met 124 blokken en 82 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
058Leeuwarden25195617.000
0513Heerenveen18388291.000
0512Drachten (Smallingerland)15886273.000
0515Sneek15485249.000
0517Franeker en Harlingen13983209.000
0519Dokkum13785200.000
0516Oosterwolde (Ooststellingwerf)13384196.000
0511Burgum (Tytsjerksteradiel)13184207.000
0518Sint Annaparochie (Waadhoeke)12683175.000
0566Grou en Irnsum12584170.000
0514Balk en Lemmer (Friese Meren)12482181.000
0561Wolvega (Weststellingwerf)12483169.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0562-nummer

Gebeld door een 0562-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0562

Waar is netnummer 0562?

0562 is het netnummer van Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland) in Fryslân. Het netnummergebied is ongeveer 120 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0562?

Geheel of grotendeels: Terschelling en Vlieland. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0562-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0562 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 562 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0562-nummers?

Het ACM-register telt onder 0562 120 nummerblokken bij 80 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 11,5% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Wat doe ik als een 0562-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.