Netnummer 0519 – Dokkum

Het netnummer 0519 hoort bij Dokkum (Friesland). Het ACM-register telt 137 nummerblokken onder dit kental met samen 200.000 toegekende nummers, verdeeld over 85 aanbieders — daarmee staat 0519 op plaats 121 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 65 naar aantal reekshouders, goed voor 0,32% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 22 blokken (24,5% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Ziggo Zakelijk Services en Ziggo houdt de top drie 37% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Dokkum — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 24-10-2026

Netnummer 0519 in het kort

Netnummergebied
Dokkum
Provincie
Fryslân
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Noardeast-Fryslân, Ameland, Schiermonnikoog
Deels in dit gebied
Dantumadiel
Oppervlakte (land)
ca. 334 km²
Opbouw van een nummer
0519 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 519 + abonneenummer
In het ACM-register
137 blokken, 85 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0511, 0518, 058, 0594, 0595

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0519 (Dokkum) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0519; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
137blokken in het register
85aanbieders met toekenningen
200.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0519-nummers

Het kental 0519 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 24,5% van de toegekende nummers, en in totaal houden 85 aanbieders hier blokken. 23 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0519 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0519. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam2249.00024,5%28-8-199718-1-2023
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht413.0006,5%15-11-200420-8-2009
Ziggo B.V.Utrecht312.0006%4-4-199720-3-2014
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0005,5%25-4-199717-9-1997
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0005%29-12-199829-12-1998
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,5%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,5%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0002,5%17-4-200929-4-2014
Enreach B.V.Almere44.0002%2-12-200819-11-2024
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,5%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0001%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0001%10-12-202010-12-2020
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001%25-5-201222-9-2017
Digihero B.V.Rotterdam22.0001%22-10-200911-4-2019
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0001%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,5%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,5%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,5%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,5%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,5%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,5%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,5%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,5%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,5%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,5%6-11-20146-11-2014
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam11.0000,5%5-6-20205-6-2020
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,5%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,5%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,5%24-9-200724-9-2007
Esprit Telecom B.V.Utrecht11.0000,5%1-7-20091-7-2009
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,5%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,5%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,5%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,5%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,5%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,5%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,5%2-10-20142-10-2014

De 40 grootste van 85 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0519

De oudste gedateerde toekenning onder 0519 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 35 toegekende blokken. 121 van de 137 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (5×), 3.000 (4×), 10.000 (4×), 4.000 (1×) en 5.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0519 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (6), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Dokkum.

Alle blokken onder 0519

Alle 137 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
051920000005192009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
051920100005192019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
051920200005192029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
051920300005192039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
051920400005192049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
051920500005192059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
051920600005192069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
051920700005192079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
051920800005192089991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht29-4-2014toegekend
051920900005192099991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
051921000005192109991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
051921100005192119991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
051921200005192129991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
051921400005192149991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
051921500005192159991.000Raffel Internet B.V.Breda8-12-2014toegekend
051921600005192169991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051921700005192179991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
051921800005192189991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
051921900005192199991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
051922000005192239994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051922800005192299992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051923000005192309991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
051923100005192319991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
051923200005192329991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
051923300005192339991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
051923400005192349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
051923500005192359991.000Enreach B.V.Almere15-6-2016toegekend
051923600005192369991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
051923700005192379991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
051923800005192389991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
051923900005192399991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
051924000005192429993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051924400005192449991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0519250000051925999910.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht20-8-2009toegekend
051926000005192609991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
051926100005192619991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
051926200005192629991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam4-10-2021toegekend
051926300005192639991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
051926400005192649991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
051929100005192989998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051932000005193219992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051932900005193299991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051933100005193339993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051933900005193399991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051934500005193499995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051944000005194409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
051944100005194419991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
051944200005194429991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
051944300005194439991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
051944400005194449991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
051944500005194459991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
051944600005194469991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
051944800005194489991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
051944900005194499991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
051950000005195009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
051950200005195029991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-6-2020toegekend
051951800005195189991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051952000005195209991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
051952100005195219991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
051953100005195339993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051953500005195359991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051954200005195439992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051954600005195469991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051955400005195569993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051956100005195629992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051957100005195729992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051957400005195749991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051958900005195899991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051970000005197009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
051970100005197019991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht10-5-2006toegekend
051970200005197029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
051970300005197039991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
051970400005197049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
051970500005197059991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
051970600005197069991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
051970700005197079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051970800005197089991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
051970900005197099991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
051971000005197109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051971100005197119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051971200005197129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051971300005197139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051971400005197149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051971500005197159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
051971600005197169991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
051971700005197179991.000N.V. Kabeltelevisie Noord-Oost FrieslandDokkum23-2-2024toegekend
051972000005197209991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht15-11-2004toegekend
051972100005197219991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
051972200005197229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
051972300005197239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
051972400005197249991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht14-5-2009toegekend
051972500005197259991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
051972600005197269991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
051972700005197279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
051972800005197289991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
051972900005197299991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051974000005197409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
051974100005197419991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht1-7-2009toegekend
051974200005197429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051974300005197439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
051974400005197449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
051974500005197459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
051974600005197469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
051974700005197479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
051974800005197489991.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
051974900005197499991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
051975000005197509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051975100005197519991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
051975500005197559991.000Ziggo B.V.Utrecht28-3-2002toegekend
051976000005197609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
051976200005197629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
051976300005197639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
051976400005197649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
051976700005197679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
051976800005197689991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
051976900005197699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
051978100005197819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
051978200005197829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
051978300005197839991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
051978500005197859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
051978700005197879991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
051978800005197889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
051978900005197899991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051979000005197909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
051979100005197919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
051979200005197929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
051979300005197939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
051979500005197959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
051979600005197969991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
051979700005197979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
0519810000051981999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
051982000005198209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
051983300005198339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0519840000051984999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht29-12-1998toegekend
0519850000051985999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
051987000005198709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
051988000005198809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Friesland

Friesland telt 13 kentallen. Naar aantal blokken staat 0519 op plaats 6 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0517 (Franeker en Harlingen) met 139 blokken en 83 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
058Leeuwarden25195617.000
0513Heerenveen18388291.000
0512Drachten (Smallingerland)15886273.000
0515Sneek15485249.000
0517Franeker en Harlingen13983209.000
0516Oosterwolde (Ooststellingwerf)13384196.000
0511Burgum (Tytsjerksteradiel)13184207.000
0518Sint Annaparochie (Waadhoeke)12683175.000
0566Grou en Irnsum12584170.000
0514Balk en Lemmer (Friese Meren)12482181.000
0561Wolvega (Weststellingwerf)12483169.000
0562Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland)12080139.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0519-nummer

Gebeld door een 0519-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0519

Waar is netnummer 0519?

0519 is het netnummer van Dokkum in Fryslân. Het netnummergebied is ongeveer 334 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0519?

Geheel of grotendeels: Noardeast-Fryslân, Ameland en Schiermonnikoog. Deels: Dantumadiel. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0519-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0519 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 519 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0519-nummers?

Het ACM-register telt onder 0519 137 nummerblokken bij 85 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 24,5% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0519?

Het gebied van 0519 grenst aan de netnummers 0511, 0518, 058, 0594 en 0595.

Wat doe ik als een 0519-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.