Netnummer 0518 – Sint Annaparochie (Waadhoeke)

Het netnummer 0518 hoort bij Sint Annaparochie (Waadhoeke) (Friesland). Het ACM-register telt 126 nummerblokken onder dit kental met samen 175.000 toegekende nummers, verdeeld over 83 aanbieders — daarmee staat 0518 op plaats 134 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 105 naar aantal reekshouders, goed voor 0,28% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 15 blokken (21,1% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 33,7% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Sint Annaparochie — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0518 in het kort

Netnummergebied
Sint Annaparochie (Waadhoeke)
Provincie
Fryslân
Deels in dit gebied
Waadhoeke, Noardeast-Fryslân
Oppervlakte (land)
ca. 197 km²
Opbouw van een nummer
0518 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 518 + abonneenummer
In het ACM-register
126 blokken, 83 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0517, 0519, 058

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0518 (Sint Annaparochie (Waadhoeke)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0518; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
126blokken in het register
83aanbieders met toekenningen
175.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0518-nummers

Het kental 0518 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 21,1% van de toegekende nummers, en in totaal houden 83 aanbieders hier blokken. 23 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0518 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0518. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1537.00021,1%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0006,3%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0006,3%4-4-199720-3-2014
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0005,7%29-12-199829-12-1998
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,9%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,9%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0002,9%17-4-200918-1-2023
Enreach B.V.Almere44.0002,3%2-12-200819-11-2024
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,7%10-1-201312-11-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht33.0001,7%28-1-200924-3-2015
Businesscom B.V.Veghel22.0001,1%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0001,1%10-12-202010-12-2020
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0001,1%5-6-202015-1-2021
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001,1%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001,1%25-5-201222-9-2017
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001,1%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001,1%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0001,1%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,6%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,6%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,6%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,6%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,6%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,6%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,6%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,6%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,6%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,6%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,6%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,6%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,6%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,6%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,6%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,6%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,6%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,6%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,6%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,6%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,6%2-10-20142-10-2014
MTel B.V.Rotterdam11.0000,6%31-3-201131-3-2011

De 40 grootste van 83 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0518

De oudste gedateerde toekenning onder 0518 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 36 toegekende blokken. 113 van de 126 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (4×), 4.000 (3×), 10.000 (3×), 3.000 (2×) en 6.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0518 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (5), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Sint Annaparochie.

Alle blokken onder 0518

Alle 126 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
051820000005182009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
051820100005182019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
051820200005182029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
051820300005182039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
051820400005182049991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht27-11-2013toegekend
051820500005182059991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
051820600005182069991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
051820700005182079991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
051820800005182089991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
051820900005182099991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
051821000005182109991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
051821100005182119991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
051821200005182129991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
051821400005182149991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
051821500005182159991.000Raffel Internet B.V.Breda8-12-2014toegekend
051821600005182169991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051821700005182179991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
051821800005182189991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
051821900005182199991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
051822000005182209991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
051822100005182219991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
051822200005182229991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
051822300005182239991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
051822400005182249991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
051822500005182259991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
051822600005182269991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
051822800005182289991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
051822900005182299991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
051823000005182309991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
051823100005182319991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
051823200005182329991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
051823300005182339991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
051823400005182349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
051823500005182359991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
051823600005182369991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
051823700005182379991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
051823900005182399991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
051824000005182409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
051824100005182419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
051824200005182429991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
051824300005182439991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
051824400005182449991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
051840000005184059996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051840900005184099991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051841000005184139994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051841800005184199992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051842000005184219992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051843000005184329993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051843800005184389991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051844000005184409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
051844100005184419991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
051844200005184429991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
051844300005184439991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-6-2020toegekend
051845000005184539994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051846000005184639994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051847000005184719992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051848100005184829992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051848600005184869991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051849000005184929993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051850000005185009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
0518510000051851999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
051855000005185509991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
051855400005185549991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
051855500005185559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
051870000005187009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
051870100005187019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
051870200005187029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
051870300005187039991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht18-1-2023toegekend
051870400005187049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
051870500005187059991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
051870600005187069991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
051870700005187079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051871000005187109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051871100005187119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051871200005187129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051871300005187139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051871400005187149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051871500005187159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
051872100005187219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
051872200005187229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
051872300005187239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
051872400005187249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
051872500005187259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
051872600005187269991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
051872700005187279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
051872800005187289991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051872900005187299991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
051874000005187409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
051874100005187419991.000N.V. Kabeltelevisie Noord-Oost FrieslandDokkum23-2-2024toegekend
051874200005187429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051874300005187439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
051874400005187449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
051874500005187459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
051874600005187469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
051874700005187479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
051874800005187489991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
051874900005187499991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
051875000005187509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051875100005187519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051876000005187609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
051876200005187629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
051876300005187639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
051876400005187649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
051876500005187659991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
051876700005187679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
051876800005187689991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
051876900005187699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
051878100005187819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
051878200005187829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
051878500005187859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
051878700005187879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
051878800005187889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
051878900005187899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
051879000005187909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
051879100005187919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
051879200005187929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
051879300005187939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
051879500005187959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
051879600005187969991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
051879700005187979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
051882000005188209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
051883300005188339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0518840000051884999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht29-12-1998toegekend
0518850000051885999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
051887000005188709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
051888000005188809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Friesland

Friesland telt 13 kentallen. Naar aantal blokken staat 0518 op plaats 9 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0566 (Grou en Irnsum) met 125 blokken en 84 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
058Leeuwarden25195617.000
0513Heerenveen18388291.000
0512Drachten (Smallingerland)15886273.000
0515Sneek15485249.000
0517Franeker en Harlingen13983209.000
0519Dokkum13785200.000
0516Oosterwolde (Ooststellingwerf)13384196.000
0511Burgum (Tytsjerksteradiel)13184207.000
0566Grou en Irnsum12584170.000
0514Balk en Lemmer (Friese Meren)12482181.000
0561Wolvega (Weststellingwerf)12483169.000
0562Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland)12080139.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0518-nummer

Gebeld door een 0518-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0518

Waar is netnummer 0518?

0518 is het netnummer van Sint Annaparochie (Waadhoeke) in Fryslân. Het netnummergebied is ongeveer 197 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0518?

Deels: Waadhoeke en Noardeast-Fryslân. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0518-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0518 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 518 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0518-nummers?

Het ACM-register telt onder 0518 126 nummerblokken bij 83 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 21,1% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0518?

Het gebied van 0518 grenst aan de netnummers 0517, 0519 en 058.

Wat doe ik als een 0518-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.