Netnummer 0511 – Burgum (Tytsjerksteradiel)

Het netnummer 0511 hoort bij Burgum (Tytsjerksteradiel) (Friesland). Het ACM-register telt 131 nummerblokken onder dit kental met samen 207.000 toegekende nummers, verdeeld over 84 aanbieders — daarmee staat 0511 op plaats 132 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 85 naar aantal reekshouders, goed voor 0,33% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 17 blokken (31,9% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 42,5% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Burgum — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0511 in het kort

Netnummergebied
Burgum (Tytsjerksteradiel)
Provincie
Fryslân
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Tytsjerksteradiel, Dantumadiel
Deels in dit gebied
Noardeast-Fryslân, Achtkarspelen, Smallingerland
Oppervlakte (land)
ca. 291 km²
Opbouw van een nummer
0511 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 511 + abonneenummer
In het ACM-register
131 blokken, 84 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0512, 0519, 0566, 058, 0594

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0511 (Burgum (Tytsjerksteradiel)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0511; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
131blokken in het register
84aanbieders met toekenningen
207.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0511-nummers

Het kental 0511 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 31,9% van de toegekende nummers, en in totaal houden 84 aanbieders hier blokken. 23 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0511 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0511. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1766.00031,9%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0005,3%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0005,3%4-4-199720-3-2014
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0004,8%29-12-199829-12-1998
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,4%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,4%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0002,4%17-4-200918-1-2023
Enreach B.V.Almere44.0001,9%2-12-200819-11-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht44.0001,9%2-5-200624-3-2015
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,4%10-12-202010-12-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,4%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0001%26-6-201523-12-2024
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0001%5-7-20235-7-2023
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001%25-5-201222-9-2017
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0001%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,5%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,5%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,5%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,5%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,5%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,5%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,5%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,5%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,5%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,5%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,5%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,5%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,5%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,5%24-9-200724-9-2007
Esprit Telecom B.V.Utrecht11.0000,5%23-12-200823-12-2008
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,5%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,5%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,5%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,5%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,5%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,5%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,5%2-10-20142-10-2014

De 40 grootste van 84 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0511

De oudste gedateerde toekenning onder 0511 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 37 toegekende blokken. 116 van de 131 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (4×), 2.000 (3×), 3.000 (2×), 5.000 (2×) en 7.000 (2×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0511 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (6), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Burgum.

Alle blokken onder 0511

Alle 131 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
051120000005112009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
051120100005112019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
051120200005112029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
051120300005112039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
051120400005112049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
051120500005112059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
051120600005112069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
051120700005112079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
051120800005112089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
051120900005112099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
0511210000051121999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
051122000005112209991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
051122100005112219991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
051122300005112239991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
051122400005112249991.000Raffel Internet B.V.Breda8-12-2014toegekend
051122500005112259991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051122600005112269991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
051122700005112279991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
051122800005112289991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
051122900005112299991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
051123000005112309991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
051123100005112319991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
051123200005112329991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
051123300005112339991.000Enreach B.V.Almere22-3-2016toegekend
051123400005112349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
051123500005112359991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
051123600005112369991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
051123700005112379991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
051123800005112389991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
051123900005112399991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
051124000005112409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
051124100005112419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
051124200005112429991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
051124300005112439991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
051124400005112449991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-7-2023toegekend
051124500005112459991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-7-2023toegekend
051124600005112469991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
051140100005114069996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051140800005114089991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051142000005114269997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051143000005114329993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051144100005114499999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051145000005114549995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051145700005114589992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0511460000051146999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051147100005114779997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051147900005114799991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051148000005114829993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051149000005114909991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
051149100005114919991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
051149200005114929991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
051149300005114939991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
051149500005114959991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
051149600005114969991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
051149700005114979991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
051149800005114989991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
051149900005114999991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
051152100005115229992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051153900005115399991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051154000005115449995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051154800005115499992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051155000005115509991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
051155500005115559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
051156500005115659991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
051170000005117009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
051170100005117019991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht2-5-2006toegekend
051170200005117029991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht2-5-2006toegekend
051170300005117039991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
051170400005117049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
051170500005117059991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht4-8-2011toegekend
051170600005117069991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
051170700005117079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051170800005117089991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
051170900005117099991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
051171000005117109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051171100005117119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051171200005117129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051171300005117139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051171400005117149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051171500005117159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
051171600005117169991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
051171700005117179991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht18-1-2023toegekend
051172100005117219991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
051172200005117229991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
051172300005117239991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
051172400005117249991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
051172500005117259991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
051172600005117269991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051172700005117279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
051172800005117289991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
051172900005117299991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
051174000005117409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
051174100005117419991.000N.V. Kabeltelevisie Noord-Oost FrieslandDokkum23-2-2024toegekend
051174200005117429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051174300005117439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
051174400005117449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
051174500005117459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
051174600005117469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
051174700005117479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
051174800005117489991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
051174900005117499991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
051175000005117509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051176000005117609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
051176200005117629991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht23-12-2008toegekend
051176300005117639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
051176400005117649991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
051176500005117659991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
051176700005117679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
051176800005117689991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
051176900005117699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
051178100005117819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
051178200005117829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
051178300005117839991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
051178500005117859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
051178700005117879991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
051178800005117889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
051178900005117899991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051179000005117909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
051179100005117919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
051179200005117929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
051179300005117939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
051179400005117949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
051179500005117959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
051179700005117979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
051182000005118209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
051183300005118339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0511840000051184999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht29-12-1998toegekend
0511850000051185999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
051187000005118709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
051188000005118809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
051188100005118819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Friesland

Friesland telt 13 kentallen. Naar aantal blokken staat 0511 op plaats 8 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0516 (Oosterwolde (Ooststellingwerf)) met 133 blokken en 84 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
058Leeuwarden25195617.000
0513Heerenveen18388291.000
0512Drachten (Smallingerland)15886273.000
0515Sneek15485249.000
0517Franeker en Harlingen13983209.000
0519Dokkum13785200.000
0516Oosterwolde (Ooststellingwerf)13384196.000
0518Sint Annaparochie (Waadhoeke)12683175.000
0566Grou en Irnsum12584170.000
0514Balk en Lemmer (Friese Meren)12482181.000
0561Wolvega (Weststellingwerf)12483169.000
0562Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland)12080139.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0511-nummer

Gebeld door een 0511-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0511

Waar is netnummer 0511?

0511 is het netnummer van Burgum (Tytsjerksteradiel) in Fryslân. Het netnummergebied is ongeveer 291 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0511?

Geheel of grotendeels: Tytsjerksteradiel en Dantumadiel. Deels: Noardeast-Fryslân, Achtkarspelen en Smallingerland. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0511-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0511 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 511 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0511-nummers?

Het ACM-register telt onder 0511 131 nummerblokken bij 84 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 31,9% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0511?

Het gebied van 0511 grenst aan de netnummers 0512, 0519, 0566, 058 en 0594.

Wat doe ik als een 0511-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.