Netnummer 0517 – Franeker en Harlingen

Het netnummer 0517 hoort bij Franeker en Harlingen (Friesland). Het ACM-register telt 139 nummerblokken onder dit kental met samen 209.000 toegekende nummers, verdeeld over 83 aanbieders — daarmee staat 0517 op plaats 114 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 105 naar aantal reekshouders, goed voor 0,34% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 20 blokken (30,1% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 40,7% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Franeker en Harlingen — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0517 in het kort

Netnummergebied
Franeker en Harlingen
Provincie
Fryslân
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Harlingen
Deels in dit gebied
Waadhoeke, Súdwest-Fryslân, Leeuwarden
Oppervlakte (land)
ca. 235 km²
Opbouw van een nummer
0517 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 517 + abonneenummer
In het ACM-register
139 blokken, 83 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0515, 0518, 058

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0517 (Franeker en Harlingen) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0517; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
139blokken in het register
83aanbieders met toekenningen
209.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0517-nummers

Het kental 0517 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 30,1% van de toegekende nummers, en in totaal houden 83 aanbieders hier blokken. 22 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0517 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 6 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0517. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam2063.00030,1%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0005,3%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0005,3%4-4-199720-3-2014
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0004,8%29-12-199829-12-1998
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam77.0003,3%5-6-202015-1-2021
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,4%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,4%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0002,4%17-4-200912-1-2026
Enreach B.V.Almere44.0001,9%2-12-200819-11-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht44.0001,9%28-2-200727-11-2013
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,4%10-12-202010-12-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,4%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0001%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001%25-5-201222-9-2017
Digihero B.V.Rotterdam22.0001%22-10-200911-4-2019
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0001%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,5%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,5%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,5%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,5%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,5%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,5%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,5%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,5%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,5%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,5%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,5%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,5%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,5%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,5%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,5%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,5%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,5%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,5%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,5%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,5%2-10-20142-10-2014
MTel B.V.Rotterdam11.0000,5%31-3-201131-3-2011

De 40 grootste van 83 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0517

De oudste gedateerde toekenning onder 0517 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 41 toegekende blokken. 125 van de 139 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (4×), 3.000 (3×), 5.000 (3×), 2.000 (2×) en 8.000 (2×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0517 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (5), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Franeker en Harlingen.

Alle blokken onder 0517

Alle 139 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
051720000005172009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
051720100005172019991.000Voys Partners B.V.Groningen25-1-2013toegekend
051720200005172029991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
051720300005172039991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
051720400005172049991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
051720500005172059991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht27-11-2013toegekend
051720600005172069991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
051720700005172079991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
051720800005172089991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
051720900005172099991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
051721000005172109991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
051721100005172119991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
051721200005172129991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
051721300005172139991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
051721500005172159991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
051721600005172169991.000Raffel Internet B.V.Breda8-12-2014toegekend
051721700005172179991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051721800005172189991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
051721900005172199991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
051722000005172209991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
051722100005172219991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
051722200005172229991.000Enreach B.V.Almere15-6-2016toegekend
051722300005172239991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
051722400005172249991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
051722500005172259991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
051722700005172279991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
051722800005172289991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
051722900005172299991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
051723000005172379998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051723900005172399991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051724000005172409991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
051724100005172419991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
051724200005172429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
051724300005172439991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
051724400005172449991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
051724500005172459991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
051724600005172469991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
051724800005172489991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
051724900005172499991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
051725000005172509991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
051725100005172519991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
051725200005172529991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
051725300005172539991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
051725400005172549991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
051725500005172559991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
051725600005172569991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
051725700005172579991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
051725800005172589991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
051725900005172599991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht12-1-2026toegekend
051726900005172699991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051734100005173439993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051738000005173849995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0517390000051739999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051741200005174199998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051742000005174209991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051743000005174349995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051744000005174409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
051744100005174419991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-6-2020toegekend
051744200005174429991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-6-2020toegekend
051745200005174529991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051746900005174699991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051747800005174789991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
051749000005174949995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051749600005174969991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051749900005174999991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051750000005175009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
051753100005175339993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051755000005175509991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
051755400005175549991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
051755500005175559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
051757800005175799992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051759100005175939993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051764100005176429992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051770000005177009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
051770100005177019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
051770200005177029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
051770300005177039991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
051770400005177049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
051770500005177059991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
051770600005177069991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
051770700005177079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051771000005177109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051771100005177119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051771200005177129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051771300005177139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051771400005177149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051771500005177159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
051771600005177169991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
051771700005177179991.000N.V. Kabeltelevisie Noord-Oost FrieslandDokkum23-2-2024toegekend
051772100005177219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-2-2007toegekend
051772200005177229991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-2-2007toegekend
051772300005177239991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
051772400005177249991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
051772500005177259991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
051772600005177269991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
051772700005177279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
051772800005177289991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
051772900005177299991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
051774000005177409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
051774100005177419991.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
051774200005177429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051774300005177439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
051774400005177449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
051774500005177459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
051774600005177469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
051774700005177479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
051774800005177489991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051774900005177499991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
051775000005177509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051776000005177609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
051776200005177629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
051776300005177639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
051776400005177649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
051776700005177679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
051776800005177689991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
051776900005177699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
0517770000051777999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
051778100005177819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
051778200005177829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
051778300005177839991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
051778500005177859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
051778700005177879991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
051778800005177889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
051778900005177899991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051779000005177909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
051779100005177919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
051779200005177929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
051779300005177939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
051779500005177959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
051779600005177969991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
051779700005177979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
051782000005178209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
051783300005178339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0517840000051784999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht29-12-1998toegekend
0517850000051785999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
051787000005178709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
051788000005178809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
051788100005178819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
051788200005178829991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Friesland

Friesland telt 13 kentallen. Naar aantal blokken staat 0517 op plaats 5 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0519 (Dokkum) met 137 blokken en 85 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
058Leeuwarden25195617.000
0513Heerenveen18388291.000
0512Drachten (Smallingerland)15886273.000
0515Sneek15485249.000
0519Dokkum13785200.000
0516Oosterwolde (Ooststellingwerf)13384196.000
0511Burgum (Tytsjerksteradiel)13184207.000
0518Sint Annaparochie (Waadhoeke)12683175.000
0566Grou en Irnsum12584170.000
0514Balk en Lemmer (Friese Meren)12482181.000
0561Wolvega (Weststellingwerf)12483169.000
0562Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland)12080139.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0517-nummer

Gebeld door een 0517-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0517

Waar is netnummer 0517?

0517 is het netnummer van Franeker en Harlingen in Fryslân. Het netnummergebied is ongeveer 235 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0517?

Geheel of grotendeels: Harlingen. Deels: Waadhoeke, Súdwest-Fryslân en Leeuwarden. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0517-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0517 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 517 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0517-nummers?

Het ACM-register telt onder 0517 139 nummerblokken bij 83 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 30,1% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0517?

Het gebied van 0517 grenst aan de netnummers 0515, 0518 en 058.

Wat doe ik als een 0517-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.