Netnummer 0514 – Balk en Lemmer (Friese Meren)

Het netnummer 0514 hoort bij Balk en Lemmer (Friese Meren) (Friesland). Het ACM-register telt 124 nummerblokken onder dit kental met samen 181.000 toegekende nummers, verdeeld over 82 aanbieders — daarmee staat 0514 op plaats 137 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 124 naar aantal reekshouders, goed voor 0,29% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 15 blokken (24,9% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en DELTA Fiber houdt de top drie 37,1% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Balk en Lemmer — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 22-10-2026

Netnummer 0514 in het kort

Netnummergebied
Balk en Lemmer (Friese Meren)
Provincie
Fryslân
Gemeenten (geheel of grotendeels)
De Fryske Marren
Deels in dit gebied
Súdwest-Fryslân
Oppervlakte (land)
ca. 341 km²
Opbouw van een nummer
0514 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 514 + abonneenummer
In het ACM-register
124 blokken, 82 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0513, 0515, 0527, 0561

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0514 (Balk en Lemmer (Friese Meren)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0514; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
124blokken in het register
82aanbieders met toekenningen
181.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0514-nummers

Het kental 0514 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 24,9% van de toegekende nummers, en in totaal houden 82 aanbieders hier blokken. 22 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0514 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0514. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1545.00024,9%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0006,1%25-4-199717-9-1997
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam211.0006,1%17-11-202015-1-2021
Ziggo B.V.Utrecht211.0006,1%4-4-199720-3-2014
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,8%4-7-20054-7-2005
Enreach B.V.Almere44.0002,2%2-12-200819-11-2024
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage44.0002,2%29-5-202013-9-2023
Vodafone Libertel B.V.Maastricht44.0002,2%17-4-20092-1-2014
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,7%10-12-202010-12-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,7%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0001,1%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001,1%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001,1%25-5-201222-9-2017
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001,1%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001,1%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0001,1%2-6-201022-10-2021
Ziggo Services B.V.Utrecht22.0001,1%8-9-20178-9-2017
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht22.0001,1%28-1-200924-3-2015
10Telecom B.V.Emmen11.0000,6%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,6%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,6%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,6%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,6%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,6%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,6%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,6%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,6%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,6%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,6%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,6%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,6%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,6%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,6%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,6%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,6%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,6%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,6%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,6%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,6%2-10-20142-10-2014
MTel B.V.Rotterdam11.0000,6%31-3-201131-3-2011

De 40 grootste van 82 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0514

De oudste gedateerde toekenning onder 0514 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 34 toegekende blokken. 111 van de 124 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (5×), 10.000 (4×), 5.000 (2×), 4.000 (1×) en 6.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0514 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (5), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Balk en Lemmer.

Alle blokken onder 0514

Alle 124 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
051420000005142009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
051420100005142019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
051420200005142029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
051420300005142039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
051420400005142049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
051420500005142059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
051420600005142069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
051420700005142079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
051420800005142089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
051420900005142099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
051421000005142109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
051421100005142119991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
051421300005142139991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
051421400005142149991.000Raffel Internet B.V.Breda8-12-2014toegekend
051421500005142159991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051421600005142169991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
051421700005142179991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
051421800005142189991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
051421900005142199991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
051422000005142209991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
051422100005142219991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
051422200005142229991.000Enreach B.V.Almere15-6-2016toegekend
051422300005142239991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
051422400005142249991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
051422500005142259991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
051422600005142269991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
051422700005142279991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
051422800005142289991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
051423000005142309991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
051423100005142319991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
051423200005142329991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
051423300005142339991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
051423400005142349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
051423500005142359991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
051423600005142369991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
051423700005142379991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
051423800005142389991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
051423900005142399991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
051424000005142409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
051424100005142419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
051424200005142429991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
051424300005142439991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
0514250000051425999910.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
0514440000051444999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
051450000005145009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
051450100005145019991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
051451200005145129991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
051451300005145139991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
051451800005145189991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
051452000005145249995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051453100005145349994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051454100005145429992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051455100005145519991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0514560000051456999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051457100005145729992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051458100005145829992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051458800005145889991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051459100005145969996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051460100005146059995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051460800005146099992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051466000005146609991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
051466600005146669991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
051468100005146829992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051468400005146849991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
051470000005147009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
051470100005147019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
051470200005147029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
051470300005147039991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
051470400005147049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
051470500005147059991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
051470700005147079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051471000005147109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051471100005147119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051471200005147129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051471300005147139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051471400005147149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
051471500005147159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
051471600005147169991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
051472100005147219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
051472200005147229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
051472300005147239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
051472400005147249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
051472500005147259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
051472600005147269991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
051472700005147279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
051472800005147289991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
051472900005147299991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
051474000005147409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
051474100005147419991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
051474200005147429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051474300005147439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
051474400005147449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
051474500005147459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
051474600005147469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
051474700005147479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
051474800005147489991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
051474900005147499991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
051475000005147509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
051476000005147609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
051476200005147629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
051476300005147639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
051476400005147649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
051476500005147659991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
051476700005147679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
051476900005147699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
051478100005147819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
051478200005147829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
051478500005147859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
051478700005147879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
051478800005147889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
051478900005147899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
051479000005147909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
051479100005147919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
051479200005147929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
051479300005147939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
051479400005147949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
051479500005147959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
051479700005147979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
051482000005148209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
051483300005148339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0514850000051485999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
051487000005148709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
051488000005148809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
051488100005148819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Friesland

Friesland telt 13 kentallen. Naar aantal blokken staat 0514 op plaats 11 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0561 (Wolvega (Weststellingwerf)) met 124 blokken en 83 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
058Leeuwarden25195617.000
0513Heerenveen18388291.000
0512Drachten (Smallingerland)15886273.000
0515Sneek15485249.000
0517Franeker en Harlingen13983209.000
0519Dokkum13785200.000
0516Oosterwolde (Ooststellingwerf)13384196.000
0511Burgum (Tytsjerksteradiel)13184207.000
0518Sint Annaparochie (Waadhoeke)12683175.000
0566Grou en Irnsum12584170.000
0561Wolvega (Weststellingwerf)12483169.000
0562Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland)12080139.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0514-nummer

Gebeld door een 0514-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0514

Waar is netnummer 0514?

0514 is het netnummer van Balk en Lemmer (Friese Meren) in Fryslân. Het netnummergebied is ongeveer 341 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0514?

Geheel of grotendeels: De Fryske Marren. Deels: Súdwest-Fryslân. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0514-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0514 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 514 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0514-nummers?

Het ACM-register telt onder 0514 124 nummerblokken bij 82 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 24,9% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0514?

Het gebied van 0514 grenst aan de netnummers 0513, 0515, 0527 en 0561.

Wat doe ik als een 0514-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.