Netnummer 0561 – Wolvega (Weststellingwerf)

Het netnummer 0561 hoort bij Wolvega (Weststellingwerf) (Friesland). Het ACM-register telt 124 nummerblokken onder dit kental met samen 169.000 toegekende nummers, verdeeld over 83 aanbieders — daarmee staat 0561 op plaats 137 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 105 naar aantal reekshouders, goed voor 0,27% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 14 blokken (24,3% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 37,3% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Wolvega — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0561 in het kort

Netnummergebied
Wolvega (Weststellingwerf)
Provincies
Fryslân, Overijssel
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Weststellingwerf
Deels in dit gebied
Steenwijkerland
Oppervlakte (land)
ca. 273 km²
Opbouw van een nummer
0561 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 561 + abonneenummer
In het ACM-register
124 blokken, 83 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0513, 0514, 0516, 0521, 0527

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0561 (Wolvega (Weststellingwerf)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0561; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
124blokken in het register
83aanbieders met toekenningen
169.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0561-nummers

Het kental 0561 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 24,3% van de toegekende nummers, en in totaal houden 83 aanbieders hier blokken. 23 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0561 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0561. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1441.00024,3%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0006,5%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0006,5%4-4-199720-3-2014
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0003%4-7-20054-7-2005
Enreach B.V.Almere44.0002,4%2-12-200819-11-2024
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage44.0002,4%29-5-202013-9-2023
Vodafone Libertel B.V.Maastricht44.0002,4%17-4-20092-1-2014
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,8%10-12-202010-12-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,8%10-1-201312-11-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht33.0001,8%26-7-200624-3-2015
Businesscom B.V.Veghel22.0001,2%26-6-201523-12-2024
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0001,2%17-11-202015-1-2021
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001,2%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001,2%25-5-201217-9-2015
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001,2%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001,2%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0001,2%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,6%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,6%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,6%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,6%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,6%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,6%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,6%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,6%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,6%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,6%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,6%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,6%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,6%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,6%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,6%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,6%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,6%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,6%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,6%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,6%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,6%2-10-20142-10-2014
MTel B.V.Rotterdam11.0000,6%31-3-201131-3-2011
MachCloud B.V.Schiphol11.0000,6%13-11-201813-11-2018

De 40 grootste van 83 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0561

De oudste gedateerde toekenning onder 0561 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 36 toegekende blokken. 113 van de 124 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 4.000 (4×), 2.000 (3×), 10.000 (2×), 5.000 (1×) en 9.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0561 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Amsterdam (5), Utrecht (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Wolvega.

Alle blokken onder 0561

Alle 124 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
056120000005612009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
056120100005612019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
056120200005612029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
056120300005612039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
056120400005612049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
056120500005612059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
056120600005612069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
056120700005612079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
056120800005612089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
056120900005612099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
056121000005612109991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
056121300005612139991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
056121400005612149991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
056121500005612159991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
056121600005612169991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
056121700005612179991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
056121800005612189991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
056121900005612199991.000Raffel Internet B.V.Breda22-9-2015toegekend
056122000005612209991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
056122100005612219991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
056122200005612229991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
056122300005612239991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
056122400005612249991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
056122500005612259991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
056122600005612269991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
056122700005612279991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
056122800005612289991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
056122900005612299991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
056123000005612309991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen17-9-2015toegekend
056123100005612319991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
056123200005612329991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
056123300005612339991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
056123400005612349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
056123500005612359991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
056123600005612369991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
056123700005612379991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
056123900005612399991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
056124000005612409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
056124100005612419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
056124200005612429991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
056124300005612439991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
056141000005614109991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
056141500005614159991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
056142000005614239994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056143000005614339994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056143800005614389991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056144000005614419992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056144600005614469991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056145000005614539994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056147400005614789995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056148000005614819992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056149900005614999991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056151500005615159991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
056155000005615509991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
056155100005615519991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam25-7-2024toegekend
056155200005615529991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
056155500005615559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
0561560000056156999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
056161000005616189999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056168800005616899992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056169100005616949994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056170000005617009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
056170100005617019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
056170200005617029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
056170300005617039991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
056170400005617049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
056170500005617059991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
056170600005617069991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
056170700005617079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
056171000005617109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056171100005617119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056171200005617129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056171300005617139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056171400005617149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056171500005617159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
056172000005617209991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
056172100005617219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht26-7-2006toegekend
056172200005617229991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
056172300005617239991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
056172400005617249991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
056172500005617259991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
056172600005617269991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
056172700005617279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
056172800005617289991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
056172900005617299991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
056174000005617409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
056174100005617419991.000N.V. Kabeltelevisie Noord-Oost FrieslandDokkum23-2-2024toegekend
056174200005617429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
056174300005617439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
056174400005617449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
056174500005617459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
056174600005617469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
056174700005617479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
056174800005617489991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
056174900005617499991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
056175000005617509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
056176000005617609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
056176200005617629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
056176300005617639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
056176400005617649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
056176500005617659991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
056176700005617679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
056176900005617699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
056178100005617819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
056178200005617829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
056178500005617859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
056178600005617869991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
056178700005617879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
056178800005617889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
056178900005617899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
056179000005617909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
056179100005617919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
056179200005617929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
056179300005617939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
056179400005617949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
056179500005617959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
056179700005617979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
056182000005618209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
056183300005618339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0561850000056185999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
056187000005618709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
056187100005618719991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
056188000005618809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
056188100005618819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Friesland

Friesland telt 13 kentallen. Naar aantal blokken staat 0561 op plaats 11 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0514 (Balk en Lemmer (Friese Meren)) met 124 blokken en 82 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
058Leeuwarden25195617.000
0513Heerenveen18388291.000
0512Drachten (Smallingerland)15886273.000
0515Sneek15485249.000
0517Franeker en Harlingen13983209.000
0519Dokkum13785200.000
0516Oosterwolde (Ooststellingwerf)13384196.000
0511Burgum (Tytsjerksteradiel)13184207.000
0518Sint Annaparochie (Waadhoeke)12683175.000
0566Grou en Irnsum12584170.000
0514Balk en Lemmer (Friese Meren)12482181.000
0562Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland)12080139.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0561-nummer

Gebeld door een 0561-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0561

Waar is netnummer 0561?

0561 is het netnummer van Wolvega (Weststellingwerf) in de provincies Fryslân en Overijssel. Het netnummergebied is ongeveer 273 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0561?

Geheel of grotendeels: Weststellingwerf. Deels: Steenwijkerland. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0561-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0561 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 561 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0561-nummers?

Het ACM-register telt onder 0561 124 nummerblokken bij 83 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 24,3% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0561?

Het gebied van 0561 grenst aan de netnummers 0513, 0514, 0516, 0521 en 0527.

Wat doe ik als een 0561-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.