Netnummer 0566 – Grou en Irnsum

Het netnummer 0566 hoort bij Grou en Irnsum (Friesland). Het ACM-register telt 125 nummerblokken onder dit kental met samen 170.000 toegekende nummers, verdeeld over 84 aanbieders — daarmee staat 0566 op plaats 136 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 85 naar aantal reekshouders, goed voor 0,27% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 11 blokken (16,5% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 29,5% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Grou en Irnsum — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0566 in het kort

Netnummergebied
Grou en Irnsum
Provincie
Fryslân
Deels in dit gebied
Heerenveen, Leeuwarden, De Fryske Marren, Súdwest-Fryslân, Smallingerland
Oppervlakte (land)
ca. 151 km²
Opbouw van een nummer
0566 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 566 + abonneenummer
In het ACM-register
125 blokken, 84 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0511, 0512, 0513, 0515, 058

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0566 (Grou en Irnsum) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0566; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
125blokken in het register
84aanbieders met toekenningen
170.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0566-nummers

Het kental 0566 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 16,5% van de toegekende nummers, en in totaal houden 84 aanbieders hier blokken. 23 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0566 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0566. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1128.00016,5%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0006,5%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0006,5%4-4-199720-3-2014
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0005,9%29-12-199829-12-1998
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam66.0003,5%5-6-202015-1-2021
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,9%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,9%4-7-20054-7-2005
Enreach B.V.Almere44.0002,4%2-12-200819-11-2024
Vodafone Libertel B.V.Maastricht44.0002,4%17-4-20092-1-2014
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,8%10-1-201312-11-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht23.0001,8%3-9-200324-3-2015
Businesscom B.V.Veghel22.0001,2%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0001,2%10-12-202010-12-2020
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001,2%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001,2%25-5-201222-9-2017
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001,2%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001,2%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0001,2%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,6%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,6%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,6%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,6%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,6%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,6%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,6%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,6%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,6%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,6%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,6%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,6%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,6%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,6%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,6%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,6%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,6%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,6%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,6%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,6%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,6%2-10-20142-10-2014
MTel B.V.Rotterdam11.0000,6%31-3-201131-3-2011

De 40 grootste van 84 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0566

De oudste gedateerde toekenning onder 0566 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 40 toegekende blokken. 114 van de 125 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (3×), 3.000 (3×), 10.000 (3×), 5.000 (1×) en 6.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0566 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Amsterdam (5), Utrecht (5) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Grou en Irnsum.

Alle blokken onder 0566

Alle 125 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
056620000005662009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
056620100005662019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
056620200005662029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
056620300005662039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
056620400005662049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
056620500005662059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
056620600005662069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
056620700005662079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
056620800005662089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
056620900005662099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
056621000005662109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
056621100005662119991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
056621300005662139991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
056621400005662149991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
056621500005662159991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
056621600005662179992.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
056621800005662189991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
056621900005662199991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
056622000005662209991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
056622100005662219991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
056622200005662229991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
056622300005662239991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
056622400005662249991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
056622500005662259991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
056622600005662269991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
056622800005662289991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
056622900005662299991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
056623000005662309991.000Raffel Internet B.V.Breda22-9-2015toegekend
056623100005662319991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
056623200005662329991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
056623300005662339991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
056623400005662349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
056623500005662359991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
056623600005662369991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
056623700005662379991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
056623800005662389991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam11-6-2024toegekend
056623900005662399991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
056624000005662409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
056624100005662419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
056624200005662429991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
056624300005662439991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
056624400005662449991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
056624500005662459991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
056624600005662469991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
056624700005662479991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
056624800005662489991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
056644000005664409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
056644100005664419991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
056644200005664429991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-6-2020toegekend
056651500005665159991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
056655000005665509991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
056655500005665559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
0566560000056656999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
056660000005666029993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056660400005666059992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056660700005666099993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056662000005666259996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056662900005666299991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056663100005666329992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056665000005666549995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056665900005666599991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056667800005666789991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
056668700005666899993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
056670000005667009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
056670100005667019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
056670200005667029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
056670300005667039991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
056670400005667049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
056670500005667059991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
056670600005667069991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
056670700005667079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
056671000005667109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056671100005667119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056671200005667129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056671300005667139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056671400005667149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
056671500005667159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
056672000005667209991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht3-9-2003toegekend
056672200005667229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
056672300005667239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
056672400005667249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
056672500005667259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
056672600005667269991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
056672700005667279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
056672800005667289991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
056672900005667299991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
056674000005667409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
056674100005667419991.000N.V. Kabeltelevisie Noord-Oost FrieslandDokkum23-2-2024toegekend
056674200005667429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
056674300005667439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
056674400005667449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
056674500005667459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
056674600005667469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
056674700005667479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
056674800005667489991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
056674900005667499991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
056675000005667509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
056675100005667519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
056676000005667609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
056676200005667629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
056676300005667639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
056676400005667649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
056676500005667659991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
056676700005667679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
056676900005667699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
056678100005667819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
056678200005667829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
056678500005667859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
056678700005667879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
056678800005667889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
056678900005667899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
056679000005667909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
056679100005667919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
056679200005667929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
056679300005667939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
056679500005667959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
056679600005667969991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
056679700005667979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
056682000005668209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
056683300005668339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0566840000056684999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht29-12-1998toegekend
0566850000056685999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
056687000005668709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
056688000005668809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
056688100005668819991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Friesland

Friesland telt 13 kentallen. Naar aantal blokken staat 0566 op plaats 10 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0518 (Sint Annaparochie (Waadhoeke)) met 126 blokken en 83 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
058Leeuwarden25195617.000
0513Heerenveen18388291.000
0512Drachten (Smallingerland)15886273.000
0515Sneek15485249.000
0517Franeker en Harlingen13983209.000
0519Dokkum13785200.000
0516Oosterwolde (Ooststellingwerf)13384196.000
0511Burgum (Tytsjerksteradiel)13184207.000
0518Sint Annaparochie (Waadhoeke)12683175.000
0514Balk en Lemmer (Friese Meren)12482181.000
0561Wolvega (Weststellingwerf)12483169.000
0562Waddeneilanden (Terschelling en Vlieland)12080139.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0566-nummer

Gebeld door een 0566-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0566

Waar is netnummer 0566?

0566 is het netnummer van Grou en Irnsum in Fryslân. Het netnummergebied is ongeveer 151 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0566?

Deels: Heerenveen, Leeuwarden, De Fryske Marren, Súdwest-Fryslân en Smallingerland. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0566-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0566 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 566 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0566-nummers?

Het ACM-register telt onder 0566 125 nummerblokken bij 84 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 16,5% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0566?

Het gebied van 0566 grenst aan de netnummers 0511, 0512, 0513, 0515 en 058.

Wat doe ik als een 0566-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.