Netnummer 0529 – Ommen

Het netnummer 0529 hoort bij Ommen (Overijssel). Het ACM-register telt 137 nummerblokken onder dit kental met samen 193.000 toegekende nummers, verdeeld over 84 aanbieders — daarmee staat 0529 op plaats 121 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 85 naar aantal reekshouders, goed voor 0,31% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 15 blokken (26,9% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 38,3% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Ommen — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0529 in het kort

Netnummergebied
Ommen
Provincie
Overijssel
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Dalfsen
Deels in dit gebied
Ommen, Zwolle, Staphorst, Raalte, Zwartewaterland
Oppervlakte (land)
ca. 306 km²
Opbouw van een nummer
0529 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 529 + abonneenummer
In het ACM-register
137 blokken, 84 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
038, 0522, 0523, 0546, 0570, 0572

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0529 (Ommen) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0529; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
137blokken in het register
84aanbieders met toekenningen
193.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0529-nummers

Het kental 0529 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 26,9% van de toegekende nummers, en in totaal houden 84 aanbieders hier blokken. 20 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0529 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 7 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0529. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1552.00026,9%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0005,7%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0005,7%4-4-199720-3-2014
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam66.0003,1%5-6-202015-1-2021
Enreach B.V.Almere55.0002,6%2-12-200819-11-2024
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,6%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,6%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0002,6%17-4-200912-1-2026
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,6%10-12-202010-12-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,6%10-1-201312-11-2024
Routit B.V.Ede GLD33.0001,6%28-9-201123-1-2024
Ziggo Services B.V.Utrecht33.0001,6%8-9-20178-9-2017
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht23.0001,6%27-2-200724-3-2015
Businesscom B.V.Veghel22.0001%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001%25-5-201222-9-2017
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001%7-1-201311-12-2020
Telio Netherlands B.V.Purmerend22.0001%19-5-20097-12-2012
X2Com B.V.Rosmalen22.0001%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,5%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,5%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,5%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,5%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,5%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,5%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,5%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,5%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,5%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,5%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,5%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,5%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,5%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,5%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,5%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,5%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,5%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,5%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,5%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,5%21-7-201121-7-2011

De 40 grootste van 84 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0529

De oudste gedateerde toekenning onder 0529 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 43 toegekende blokken. 124 van de 137 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (4×), 10.000 (4×), 3.000 (2×), 4.000 (1×) en 5.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0529 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Amsterdam (5), Utrecht (5) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Ommen.

Alle blokken onder 0529

Alle 137 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
052920000005292009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
052920100005292019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
052920200005292029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
052920300005292039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
052920400005292049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
052920500005292059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
052920600005292069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
052920700005292079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
052920800005292089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
052920900005292099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
052921000005292109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
052921100005292119991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
052921300005292139991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
052921400005292149991.000Raffel Internet B.V.Breda8-12-2014toegekend
052921500005292159991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
052921600005292169991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
052921700005292179991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
052921800005292199992.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
052922000005292209991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
052922100005292219991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
052922200005292229991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
052922300005292239991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
052922400005292249991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
052922500005292259991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
052922600005292269991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
052922700005292279991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
052922800005292289991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
052922900005292299991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
052923000005292309991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
052923100005292319991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
052923200005292329991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
052923300005292339991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
052923400005292349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
052923500005292359991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
052923600005292369991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
052923700005292379991.000Routit B.V.Ede GLD27-11-2023toegekend
052923800005292389991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
052923900005292399991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
052924000005292409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
052924100005292419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
052924200005292429991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
052924300005292439991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam18-11-2024toegekend
052924400005292449991.000Routit B.V.Ede GLD23-1-2024toegekend
052924500005292459991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht12-1-2026toegekend
052940100005294039993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052940800005294089991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052942100005294219991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052942600005294289993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0529430000052943999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052944000005294409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
052944100005294419991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
052944200005294429991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
052944300005294439991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
052944400005294449991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
052944500005294459991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
052944600005294469991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-6-2020toegekend
052944800005294489991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
0529450000052945999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052946000005294639994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052946500005294699995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052947000005294719992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052947800005294789991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052948000005294859996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052948800005294899992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052949700005294989992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052950000005295009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
052950100005295019991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
052950200005295029991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
052950300005295039991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
0529520000052952999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
052955500005295559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
052955600005295569991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
052970000005297009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
052970100005297019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
052970200005297029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
052970300005297039991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
052970400005297049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
052970700005297079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052971000005297109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052971100005297119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052971200005297129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052971300005297139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052971400005297149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052971500005297159991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
052971600005297169991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
052971700005297179991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
052972100005297219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht27-2-2007toegekend
052972200005297229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
052972300005297239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
052972400005297249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
052972500005297259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
052972600005297269991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
052972700005297279991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
052972800005297289991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
052972900005297299991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
052974000005297409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
052974100005297419991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
052974200005297429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052974300005297439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
052974400005297449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
052974500005297459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
052974600005297469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
052974700005297479991.000Signet B.V.Eindhoven1-12-2009toegekend
052974800005297489991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
052975000005297509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052975100005297519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052975200005297529991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
052976000005297609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
052976200005297629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
052976300005297639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
052976400005297649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
052976500005297659991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
052976700005297679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
052976900005297699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
052978100005297819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
052978200005297829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
052978500005297859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
052978600005297869991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
052978700005297879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
052978800005297889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
052978900005297899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
052979000005297909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
052979100005297919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
052979200005297929991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
052979300005297939991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
052979400005297949991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
052979500005297959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
052979600005297969991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
052979700005297979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
052979900005297999991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
052982000005298209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
052983300005298339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0529850000052985999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
052987000005298709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
052988000005298809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
052988100005298819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
052988400005298849991.000Loogisch Communicatie en IT B.V.Fleringen26-7-2023toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Overijssel

Overijssel telt 12 kentallen. Naar aantal blokken staat 0529 op plaats 12 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0547 (Goor (Hof van Twente)) met 142 blokken en 84 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
038Zwolle27995829.000
0546Almelo26786405.000
053Enschede24593759.000
074Hengelo22592605.000
0570Deventer20885398.000
0541Oldenzaal16384248.000
0548Rijssen15683236.000
0523Hardenberg en Dedemsvaart15585220.000
0521Steenwijk15385215.000
0572Raalte14982194.000
0547Goor (Hof van Twente)14284194.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0529-nummer

Gebeld door een 0529-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0529

Waar is netnummer 0529?

0529 is het netnummer van Ommen in Overijssel. Het netnummergebied is ongeveer 306 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0529?

Geheel of grotendeels: Dalfsen. Deels: Ommen, Zwolle, Staphorst, Raalte en Zwartewaterland. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0529-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0529 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 529 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0529-nummers?

Het ACM-register telt onder 0529 137 nummerblokken bij 84 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 26,9% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0529?

Het gebied van 0529 grenst aan de netnummers 038, 0522, 0523, 0546, 0570 en 0572.

Wat doe ik als een 0529-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.