Netnummer 050 – Groningen

Het netnummer 050 hoort bij Groningen (Groningen). Het ACM-register telt 381 nummerblokken onder dit kental met samen 1 mln toegekende nummers, verdeeld over 96 aanbieders — daarmee staat 050 op plaats 6 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 14 naar aantal reekshouders, goed voor 1,65% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 119 blokken (44,8% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Vodafone Libertel en Ziggo houdt de top drie 59,1% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Groningen — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

050 is het netnummer van Groningen en omgeving, van Haren tot Bedum. Het is het noordelijkste van de zes tweecijferige stadskentallen en bleef bij de hernummering van 10 oktober 1995 onveranderd; de omliggende plattelandskentallen (0594, 0596, 0598…) kregen toen hun huidige viercijferige vorm.

Bron: ACM-register, stand 24-10-2026

Netnummer 050 in het kort

Netnummergebied
Groningen
Provincies
Groningen, Drenthe
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Groningen
Deels in dit gebied
Noordenveld, Het Hogeland, Tynaarlo, Westerkwartier, Midden-Groningen
Oppervlakte (land)
ca. 480 km²
Opbouw van een nummer
050 + abonneenummer van 7 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 50 + abonneenummer
In het ACM-register
381 blokken, 96 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
0592, 0594, 0595, 0596, 0598

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 050 (Groningen) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 050; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
381blokken in het register
96aanbieders met toekenningen
1 mlntoegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 050-nummers

KPN B.V. domineert het kental 050 met 44,8% van de toegekende nummers; de overige 95 aanbieders delen de rest. 11 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 050 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 10 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 050. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam119459.00044,8%28-8-199723-1-2023
Vodafone Libertel B.V.Utrecht4774.0007,2%13-11-20087-6-2023
Ziggo B.V.Utrecht1973.0007,1%17-9-19976-1-2017
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage2056.0005,5%29-5-202013-9-2023
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht431.0003%7-6-200531-3-2023
Enreach B.V.Almere1827.0002,6%2-12-200819-11-2024
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam422.0002,1%25-4-19973-5-2023
Digihero B.V.Rotterdam422.0002,1%22-10-200915-3-2023
Qupra B.V.Amsterdam1111.0001,1%19-12-20196-4-2022
Verizon Nederland B.V.Amsterdam1010.0001%8-9-19974-7-2005
Routit B.V.Ede GLD210.0001%28-9-201110-12-2013
Telio Netherlands B.V.Purmerend210.0001%19-5-20097-12-2012
4tele.com B.V.Zevenbergen110.0001%4-2-20104-2-2010
Citymesh B.V.Lelystad110.0001%19-11-202519-11-2025
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk110.0001%3-4-20063-4-2006
Globalcall B.V.Breda110.0001%18-3-200518-3-2005
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam110.0001%3-12-20073-12-2007
Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam110.0001%8-10-20078-10-2007
Scarlet N.V.Lelystad110.0001%25-7-200525-7-2005
VoipGrow B.V.'s-Gravenhage110.0001%8-8-20248-8-2024
VoipZeker B.V.Sassenheim110.0001%27-3-201227-3-2012
Voxbone S.A.Elsene110.0001%5-3-20075-3-2007
Voys Partners B.V.Groningen110.0001%31-7-201231-7-2012
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht77.0000,7%29-3-199925-5-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen77.0000,7%10-1-201312-11-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg66.0000,6%10-12-202010-12-2020
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam44.0000,4%3-2-202015-1-2021
Destiny White Label Services B.V.Heerlen44.0000,4%25-5-201229-4-2021
3Webapps B.V.'s-Gravenhage22.0000,2%14-9-202614-9-2026
Businesscom B.V.Veghel22.0000,2%26-6-201523-12-2024
CM.COM Netherlands B.V.Breda22.0000,2%30-1-202023-1-2023
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,2%9-3-20239-3-2023
Esprit Telecom B.V.Utrecht22.0000,2%18-7-200818-7-2008
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,2%23-8-201328-9-2017
MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn22.0000,2%3-1-20133-8-2020
Next Telecom B.V.Utrecht22.0000,2%3-6-201620-11-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,2%7-1-201311-12-2020
Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk22.0000,2%16-11-20206-11-2024
VoIP Fabric B.V.De Meern22.0000,2%16-10-202324-9-2024
Voiped Wholesale B.V.Assen22.0000,2%9-11-20209-11-2020

De 40 grootste van 96 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 050

De oudste gedateerde toekenning onder 050 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 137 toegekende blokken. 268 van de 381 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (50×), 2.000 (23×), 3.000 (13×), 5.000 (7×) en 9.000 (6×). 1 blokken staan niet op "toegekend": 1 in afkoeling. Een blok in afkoeling is teruggegeven en mag pas na de wachttijd opnieuw worden uitgegeven; een geblokkeerd blok is door ACM buiten gebruik gesteld.

De reekshouders onder 050 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (6), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (4). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Groningen.

Alle blokken onder 050

De 150 laagste van 381 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
050200000005020009991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
050200100005020019991.000Tismi B.V.Breukelen UT1-3-2017toegekend
050200200005020029991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
050200300005020039991.000Enreach B.V.Almere21-3-2017toegekend
050200400005020049991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen21-7-2017toegekend
050200500005020059991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
050200600005020069991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
050200700005020079991.000VoIP Fabric B.V.De Meern16-10-2023toegekend
050200800005020089991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
050200900005020099991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
0502010000050201999910.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
0502020000050202999910.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam8-10-2007toegekend
050203000005020309991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
0502031000050204099910.000Digihero B.V.Rotterdam15-3-2023toegekend
050204100005020419991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
050204200005020429991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
050204300005020439991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
050204400005020449991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
050204500005020459991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
050204600005020469991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
050204700005020479991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
050204800005020489991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
050204900005020499991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
050205000005020509991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
050205100005020519991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
050205200005020529991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
050205300005020539991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
050205400005020549991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
050205500005020559991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
050205600005020569991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
050205700005020579991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
050205800005020589991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
050205900005020599991.000Raffel Internet B.V.Breda7-4-2014toegekend
050206000005020609991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
050206100005020619991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
050206200005020629991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
050206300005020639991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
050206400005020649991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
050206600005020669991.000Eylo B.V.Helmond14-1-2021toegekend
050206700005020679991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
050206800005020689991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
050206900005020699991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
0502070000050207999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
050208000005020809991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
050208100005020819991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
050208200005020829991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
050208300005020839991.000Weritech B.V.Eindhoven7-7-2015toegekend
050208400005020849991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
050208500005020859991.000voizXL B.V.Vianen UT15-10-2015toegekend
050208600005020869991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
050208700005020879991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
050208800005020889991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
050208900005020899991.000Enreach B.V.Almere22-3-2016toegekend
0502090000050209999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht31-8-2015toegekend
050210000005021009991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
050210100005021019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
050210200005021029991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
050210300005021039991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
050210400005021049991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
050210600005021069991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
050210700005021079991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
050210800005021089991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
050210900005021099991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
0502110000050211999910.000Voys Partners B.V.Groningen31-7-2012toegekend
0502120000050212999910.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
0502130000050213999910.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
050214000005021409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
050214100005021419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
050214200005021429991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
050214300005021439991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
050214400005021449991.000RGTN Wholesale Netherlands B.V.Maastricht20-4-2021toegekend
050214500005021459991.000———in afkoeling (tot 4-2-2027)
050214600005021469991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
050214700005021479991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk6-11-2024toegekend
050214800005021489991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam28-5-2025toegekend
050215000005021509991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
050215100005021519991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
050215200005021529991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
050216000005021609991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
050216100005021619991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
050216200005021629991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
050216300005021639991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
050216400005021649991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
050216500005021659991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
050216600005021669991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
050216700005021679991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
050216800005021689991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
050216900005021699991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
050220000005022009991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
050220100005022019991.000Twilio Ireland Ltd.Dublin23-4-2025toegekend
0502210000050221999910.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
050222200005022229991.000Voiped Wholesale B.V.Assen9-11-2020toegekend
0502300000050230999910.000Ziggo B.V.Utrecht11-5-2009toegekend
050234000005023409991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
050234100005023419991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam3-2-2020toegekend
050234200005023429991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
050240000005024009991.000Redworks B.V.Maastricht31-1-2011toegekend
050250000005025009991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
050250100005025019991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
050251000005025109991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
0502600000050260999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
0502800000050280999910.000Ziggo B.V.Utrecht9-8-2010toegekend
0503000000050300999910.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
050301000005030179998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050302100005030289998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050303300005030339991.000Enreach B.V.Almere15-2-2023toegekend
050303900005030399991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050304800005030499992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050305000005030509991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
050305100005030599999.000Routit B.V.Ede GLD10-12-2013toegekend
050306100005030629992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050307000005030709991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
050308000005030819992.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
0503090000050309999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0503110000050311999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0503120000050312999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0503130000050313999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050314000005031489999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050316000005031629993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050316400005031649991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
050316500005031669992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050316800005031689991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050316900005031699991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
050317100005031769996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050317800005031789991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0503180000050318999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050319200005031929991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050319500005031959991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
050319900005031999991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050320000005032009991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
050320100005032099999.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
0503210000050321999910.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht22-6-2009toegekend
050333300005033339991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
050360000005036019992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050360300005036049992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050361000005036109991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050361100005036119991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050361200005036129991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050361300005036139991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050361400005036149991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050361500005036159991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050361600005036169991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050361700005036179991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050361800005036189991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050361900005036199991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050362100005036219991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050363100005036319991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
050363200005036329991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050363300005036339991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
050363400005036349991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Groningen

Groningen telt 7 kentallen. Naar aantal blokken staat 050 op plaats 1 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0598 (Hoogezand en Veendam) met 216 blokken en 84 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
0598Hoogezand en Veendam21684288.000
0599Stadskanaal21585268.000
0596Appingedam en Delfzijl (Eemsdelta)15585225.000
0594Zuidhorn en Grootegast (Westerkwartier)15286239.000
0597Winschoten (Oldambt)15181226.000
0595Winsum en Warffum (Het Hogeland)13582182.000

Wat bezoekers checken en melden over 050-nummers

Eigen gegevens van deze site sinds 3 september 2026: nummers die bezoekers in de zoekbalk typten (meestal na een gemiste oproep) en de gepubliceerde beoordelingen en meldingen. Een zoekopdracht is geen telefoontje.

153zoekopdrachten
108verschillende nummers
148verschillende bezoekers

Netnummer 050 staat daarmee op plaats 8 van de 140 netnummers waarvan hier nummers zijn opgezocht.

Per dag van de week

Drukste dag: donderdag (22% van de zoekopdrachten); in het weekend 4%.

madiwodovrzazo

Per uur (Nederlandse tijd)

Drukste uur: 14–15 uur; tussen 8 en 17 uur 83% van de zoekopdrachten.

06121823

Beoordelingen en meldingen

Oplichting60% (3)
Telemarketing40% (2)
Betrouwbaar0% (0)

2 goedgekeurde meldingen: oplichtingspoging (2).

Meest gecheckte en gemelde nummers

NummerBeoordelingenMeldingenBezoekers
050-222 26 87telemarketing 112
050-222 26 93oplichting 2—13
050-222 26 98——8
050-222 26 91——6
050-222 26 84——4
050-222 26 85——4
050-222 26 89——4
050-222 26 97——3

Gemelde nummers die met 050 beginnen

Nummers met gepubliceerde meldingen van bezoekers.

Check een 050-nummer

Gebeld door een 050-nummer: wat kunt u doen?

Bezoekers hebben nummers uit deze reeks als oplichting gemeld. Zo handelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Geld kwijt of gegevens gedeeld? Bel direct uw bank en doe aangifte

    Laat uw bank rekening en passen blokkeren. Doe daarna aangifte bij de politie (online met DigiD, of op afspraak via 0900-8844). Bewaar het nummer, het tijdstip en eventuele berichten.

    Politie: aangifte van telefonische oplichting

  4. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 050

Waar is netnummer 050?

050 is het netnummer van Groningen in de provincies Groningen en Drenthe. Het netnummergebied is ongeveer 480 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 050?

Geheel of grotendeels: Groningen. Deels: Noordenveld, Het Hogeland, Tynaarlo, Westerkwartier en Midden-Groningen. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 050-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 050 gevolgd door een abonneenummer van 7 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 50 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 050-nummers?

Het ACM-register telt onder 050 381 nummerblokken bij 96 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 44,8% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 050?

Het gebied van 050 grenst aan de netnummers 0592, 0594, 0595, 0596 en 0598.

Hoe vaak worden 050-nummers gecheckt?

Op deze site zijn 108 verschillende 050-nummers 153 keer opgezocht door 148 bezoekers. Daarmee staat 050 op plaats 8 van 140 netnummers. Er zijn 5 beoordelingen gepubliceerd.

Wat doe ik als een 050-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.