Netnummer 0599 – Stadskanaal

Het netnummer 0599 hoort bij Stadskanaal (Groningen). Het ACM-register telt 215 nummerblokken onder dit kental met samen 268.000 toegekende nummers, verdeeld over 85 aanbieders — daarmee staat 0599 op plaats 48 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 65 naar aantal reekshouders, goed voor 0,43% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 90 blokken (46,3% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 2 december 1999; samen met Ziggo en BT houdt de top drie 55,6% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Stadskanaal — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 24-10-2026

Netnummer 0599 in het kort

Netnummergebied
Stadskanaal
Provincies
Groningen, Drenthe
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Borger-Odoorn, Westerwolde, Stadskanaal
Deels in dit gebied
Aa en Hunze
Oppervlakte (land)
ca. 541 km²
Opbouw van een nummer
0599 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 599 + abonneenummer
In het ACM-register
215 blokken, 85 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0591, 0592, 0597, 0598

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0599 (Stadskanaal) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0599; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
215blokken in het register
85aanbieders met toekenningen
268.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0599-nummers

KPN B.V. domineert het kental 0599 met 46,3% van de toegekende nummers; de overige 84 aanbieders delen de rest. 19 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0599 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 6 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0599. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam90124.00046,3%2-12-199918-1-2023
Ziggo B.V.Utrecht514.0005,2%4-4-199720-3-2014
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0004,1%25-4-199717-9-1997
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage66.0002,2%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam66.0002,2%8-9-19974-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht66.0002,2%17-4-200915-1-2024
Enreach B.V.Almere55.0001,9%2-12-200819-11-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg44.0001,5%10-12-202010-12-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,1%10-1-201312-11-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht23.0001,1%12-10-201224-3-2015
Businesscom B.V.Veghel22.0000,7%26-6-201523-12-2024
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0000,7%5-6-20205-7-2023
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,7%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0000,7%25-5-201222-9-2017
Digihero B.V.Rotterdam22.0000,7%22-10-200911-4-2019
Esprit Telecom B.V.Utrecht22.0000,7%18-7-200818-7-2008
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,7%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,7%7-1-201311-12-2020
Voiped Wholesale B.V.Assen22.0000,7%9-11-20209-11-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,7%2-6-201022-10-2021
Ziggo Services B.V.Utrecht22.0000,7%8-9-20178-9-2017
10Telecom B.V.Emmen11.0000,4%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,4%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,4%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,4%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,4%29-5-202429-5-2024
Budget Phone Company B.V.Rotterdam11.0000,4%10-3-201410-3-2014
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,4%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,4%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,4%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,4%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,4%29-3-199929-3-1999
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,4%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,4%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,4%19-4-200619-4-2006
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,4%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,4%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,4%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,4%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,4%2-10-20202-10-2020

De 40 grootste van 85 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0599

De oudste gedateerde toekenning onder 0599 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 1995–1999 met 56 toegekende blokken. 204 van de 215 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 3.000 (3×), 6.000 (3×), 10.000 (3×), 2.000 (1×) en 5.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0599 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (8), Utrecht (6), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Stadskanaal.

Alle blokken onder 0599

De 150 laagste van 215 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
059920000005992009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
059920100005992019991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
059920200005992029991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
059920300005992039991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
059920400005992049991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
059920500005992059991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
059920600005992069991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
059920700005992079991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
059920800005992089991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
059920900005992099991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
059921000005992109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
059921100005992119991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059921200005992129991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059921300005992139991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059921400005992149991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
059921500005992159991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
059921600005992169991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059921700005992179991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059921800005992189991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
059922000005992209991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
059922100005992219991.000Budget Phone Company B.V.Rotterdam10-3-2014toegekend
059922200005992229991.000Voiped Wholesale B.V.Assen9-11-2020toegekend
059922300005992239991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
059922400005992249991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
059922500005992259991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
059922600005992269991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
059922800005992289991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
059922900005992299991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
059923200005992329991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059923400005992399996.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059924000005992409991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
059924100005992429992.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
059924300005992439991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
059924400005992449991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
059924500005992459991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
059924600005992469991.000Raffel Internet B.V.Breda22-9-2015toegekend
059924700005992479991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
059924800005992489991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
059924900005992499991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
059925000005992509991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
059925100005992519991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
059925200005992529991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
059925300005992539991.000Voys Partners B.V.Groningen18-1-2017toegekend
059925400005992549991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
059925500005992559991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
059925600005992569991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
059925700005992579991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
059925800005992589991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
059925900005992599991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
059926000005992609991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
059926100005992619991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
059926200005992629991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
059926300005992639991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
059926400005992649991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-7-2023toegekend
059926500005992659991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam23-12-2024toegekend
059928000005992809991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-6-2020toegekend
059928400005992849991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
059928500005992859991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059928600005992869991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059928700005992879991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059931100005993119991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059931200005993129991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059931300005993139991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059931400005993149991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059932000005993209991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059932200005993229991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059932300005993239991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059932400005993249991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059932500005993259991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059932600005993269991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059933000005993309991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059933100005993319991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059933200005993329991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059933300005993339991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059933400005993349991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059934300005993439991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059934400005993449991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059934500005993459991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059935200005993529991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059935300005993539991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059935400005993549991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059941200005994129991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059941300005994139991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059941400005994149991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059941500005994159991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059941600005994169991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059941700005994179991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059944000005994409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
059944100005994419991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
059944400005994449991.000Voiped Wholesale B.V.Assen9-11-2020toegekend
059945200005994529991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059945300005994539991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059945400005994549991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059947000005994709991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059947100005994719991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059947200005994729991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059948100005994819991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059948200005994829991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059948300005994839991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059950000005995009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
059951200005995129991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059951300005995139991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059951400005995149991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-1-2024toegekend
059951500005995159991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059951600005995169991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059951700005995179991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059951800005995189991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059951900005995199991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059955000005995509991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
059955500005995559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
059956300005995639991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059956400005995649991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059956500005995659991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059956800005995689991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059958000005995859996.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059958700005995899993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0599610000059961999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059962000005996209991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059962100005996219991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059962200005996229991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059962300005996239991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059962400005996249991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059963100005996339993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059963500005996399995.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059964600005996469991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059964700005996479991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059964800005996489991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059965000005996559996.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059965700005996599993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059966000005996609991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059966100005996619991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059966200005996629991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059966300005996639991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059966400005996649991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059967000005996709991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059967100005996719991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059967200005996729991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059967300005996739991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059968700005996879991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
059969200005996929991.000KPN B.V.Rotterdam19-4-2000toegekend
059969400005996949991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059969500005996959991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059969600005996969991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059969700005996979991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059969800005996989991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059969900005996999991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059970000005997009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
059970100005997019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
059970200005997029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
059970300005997039991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Groningen

Groningen telt 7 kentallen. Naar aantal blokken staat 0599 op plaats 3 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0598 (Hoogezand en Veendam) met 216 blokken en 84 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
050Groningen381961 mln
0598Hoogezand en Veendam21684288.000
0596Appingedam en Delfzijl (Eemsdelta)15585225.000
0594Zuidhorn en Grootegast (Westerkwartier)15286239.000
0597Winschoten (Oldambt)15181226.000
0595Winsum en Warffum (Het Hogeland)13582182.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0599-nummer

Gebeld door een 0599-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0599

Waar is netnummer 0599?

0599 is het netnummer van Stadskanaal in de provincies Groningen en Drenthe. Het netnummergebied is ongeveer 541 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0599?

Geheel of grotendeels: Borger-Odoorn, Westerwolde en Stadskanaal. Deels: Aa en Hunze. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0599-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0599 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 599 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0599-nummers?

Het ACM-register telt onder 0599 215 nummerblokken bij 85 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 46,3% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0599?

Het gebied van 0599 grenst aan de netnummers 0591, 0592, 0597 en 0598.

Wat doe ik als een 0599-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.