Netnummer 0597 – Winschoten (Oldambt)

Het netnummer 0597 hoort bij Winschoten (Oldambt) (Groningen). Het ACM-register telt 151 nummerblokken onder dit kental met samen 226.000 toegekende nummers, verdeeld over 81 aanbieders — daarmee staat 0597 op plaats 100 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 136 naar aantal reekshouders, goed voor 0,36% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 32 blokken (38,9% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Ziggo en BT houdt de top drie 49,6% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Winschoten — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0597 in het kort

Netnummergebied
Winschoten (Oldambt)
Provincie
Groningen
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Oldambt, Pekela
Deels in dit gebied
Westerwolde, Veendam
Oppervlakte (land)
ca. 363 km²
Opbouw van een nummer
0597 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 597 + abonneenummer
In het ACM-register
151 blokken, 81 aanbieders
Jongste toekenning
2 maart 2026 (Fiber Services)
Aangrenzende netnummers
0596, 0598, 0599

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0597 (Winschoten (Oldambt)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0597; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
151blokken in het register
81aanbieders met toekenningen
226.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0597-nummers

Het kental 0597 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 38,9% van de toegekende nummers, en in totaal houden 81 aanbieders hier blokken. 22 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0597 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Fiber Services op 2-3-2026. 6 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0597. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam3288.00038,9%28-8-199718-1-2023
Ziggo B.V.Utrecht413.0005,8%4-4-19976-1-2017
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0004,9%25-4-199717-9-1997
Vodafone Libertel B.V.Maastricht88.0003,5%17-4-200912-1-2026
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage77.0003,1%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,2%4-7-20054-7-2005
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg44.0001,8%10-12-202010-12-2020
Enreach B.V.Almere44.0001,8%2-12-200819-11-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht34.0001,8%26-7-200624-3-2015
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,3%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0000,9%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,9%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0000,9%25-5-201222-9-2017
Digihero B.V.Rotterdam22.0000,9%22-10-200911-4-2019
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,9%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,9%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,9%2-6-201022-10-2021
Ziggo Services B.V.Utrecht22.0000,9%8-9-20178-9-2017
10Telecom B.V.Emmen11.0000,4%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,4%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,4%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,4%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,4%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,4%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,4%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,4%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,4%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,4%21-3-200621-3-2006
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,4%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,4%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,4%19-4-200619-4-2006
Esprit Telecom B.V.Utrecht11.0000,4%26-5-200826-5-2008
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,4%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,4%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,4%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,4%28-5-202528-5-2025
JSR IT B.V.Best11.0000,4%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,4%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,4%2-10-20142-10-2014
MTel B.V.Rotterdam11.0000,4%31-3-201131-3-2011

De 40 grootste van 81 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0597

De oudste gedateerde toekenning onder 0597 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 2 maart 2026 (Fiber Services B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 38 toegekende blokken. 131 van de 151 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (4×), 3.000 (4×), 4.000 (4×), 6.000 (3×) en 7.000 (3×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0597 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (7), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Winschoten.

Alle blokken onder 0597

De 150 laagste van 151 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
059720000005972009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
059720100005972019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
059720200005972029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
059720300005972039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
059720400005972049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
059720500005972059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
059720600005972069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
059720700005972079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
059720800005972089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
059720900005972099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
059721000005972109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
059721100005972119991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
059721300005972139991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
059721400005972149991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
059721500005972159991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
059721600005972179992.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
059721800005972189991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
059721900005972199991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
059722000005972209991.000Raffel Internet B.V.Breda22-9-2015toegekend
059722100005972219991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
059722200005972229991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
059722300005972239991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
059722400005972249991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
059722500005972259991.000Enreach B.V.Almere22-3-2016toegekend
059722600005972269991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
059722700005972279991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
059722800005972289991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
059722900005972299991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
059723000005972309991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
059723100005972319991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
059723200005972329991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
059723300005972339991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
059723400005972349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
059723600005972369991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
059723700005972379991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
059723800005972389991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
059723900005972399991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
059724000005972409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
059724100005972419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
059724200005972429991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
059724300005972439991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
059724400005972449991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam28-5-2025toegekend
059733000005973339994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059733600005973369991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059735100005973519991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059735400005973549991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059741200005974189997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059742000005974259996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059743000005974369997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059744000005974409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
059744200005974429991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
059744300005974439991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
059744400005974449991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
059744500005974459991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht12-1-2026toegekend
059744700005974479991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
059745100005974569996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059745800005974599992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059746400005974649991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059746700005974679991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059747100005974719991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059747900005974799991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059748100005974819991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059748200005974829991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
059752100005975229992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059752700005975299993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059753000005975329993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059753700005975379991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059754100005975429992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059755100005975549994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059756100005975639993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059756500005975659991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059759100005975969996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059761200005976159994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059761700005976199993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059764500005976489994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059765500005976559991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059766200005976629991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059766600005976669991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059767000005976769997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059770000005977009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
059770100005977019991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
059770200005977029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
059770300005977039991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
059770400005977049991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-1-2010toegekend
059770500005977059991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
059770600005977069991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht18-1-2023toegekend
059770700005977079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
059770800005977089991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
059770900005977099991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
059771000005977109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
059771100005977119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
059771200005977129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
059771300005977139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
059771400005977149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
059771500005977159991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
059772100005977219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht26-7-2006toegekend
059772200005977229991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
059772300005977239991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
059772400005977249991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
059772500005977259991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
059772600005977269991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
059772700005977279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
059772800005977289991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
059772900005977299991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
059774000005977409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
059774100005977419991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht26-5-2008toegekend
059774200005977429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
059774300005977439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
059774400005977449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
059774500005977459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
059774600005977469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
059774700005977479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
059774800005977489991.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
059774900005977499991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
059775000005977509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
059775100005977519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
059775200005977529991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
059776000005977609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
059776200005977629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
059776300005977639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
059776400005977649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
059776500005977659991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
059776700005977679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
059776800005977689991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
059776900005977699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
059777700005977779991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
059778100005977819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
059778200005977829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
059778300005977839991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
059778500005977859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
059778700005977879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
059778800005977889991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
059778900005977899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk19-4-2006toegekend
059779000005977909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
059779100005977919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
059779200005977929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
059779300005977939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
059779500005977959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
059779600005977969991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
059779700005977979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
059779900005977999991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht21-3-2006toegekend
059781000005978109991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
059782000005978209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
059782700005978279991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
059783300005978339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
059783400005978349991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
0597850000059785999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
0597870000059787999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
059788000005978809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
059788100005978819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Groningen

Groningen telt 7 kentallen. Naar aantal blokken staat 0597 op plaats 6 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0594 (Zuidhorn en Grootegast (Westerkwartier)) met 152 blokken en 86 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
050Groningen381961 mln
0598Hoogezand en Veendam21684288.000
0599Stadskanaal21585268.000
0596Appingedam en Delfzijl (Eemsdelta)15585225.000
0594Zuidhorn en Grootegast (Westerkwartier)15286239.000
0595Winsum en Warffum (Het Hogeland)13582182.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0597-nummer

Gebeld door een 0597-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0597

Waar is netnummer 0597?

0597 is het netnummer van Winschoten (Oldambt) in Groningen. Het netnummergebied is ongeveer 363 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0597?

Geheel of grotendeels: Oldambt en Pekela. Deels: Westerwolde en Veendam. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0597-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0597 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 597 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0597-nummers?

Het ACM-register telt onder 0597 151 nummerblokken bij 81 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 38,9% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 2 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0597?

Het gebied van 0597 grenst aan de netnummers 0596, 0598 en 0599.

Wat doe ik als een 0597-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.