Netnummer 0598 – Hoogezand en Veendam

Het netnummer 0598 hoort bij Hoogezand en Veendam (Groningen). Het ACM-register telt 216 nummerblokken onder dit kental met samen 288.000 toegekende nummers, verdeeld over 84 aanbieders — daarmee staat 0598 op plaats 46 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 85 naar aantal reekshouders, goed voor 0,46% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 84 blokken (47,6% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 2 december 1999; samen met Ziggo en BT houdt de top drie 56,3% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Hoogezand en Veendam — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0598 in het kort

Netnummergebied
Hoogezand en Veendam
Provincies
Groningen, Drenthe
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Midden-Groningen, Veendam
Deels in dit gebied
Aa en Hunze, Oldambt
Oppervlakte (land)
ca. 366 km²
Opbouw van een nummer
0598 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 598 + abonneenummer
In het ACM-register
216 blokken, 84 aanbieders
Jongste toekenning
2 maart 2026 (Fiber Services)
Aangrenzende netnummers
050, 0592, 0596, 0597, 0599

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0598 (Hoogezand en Veendam) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0598; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
216blokken in het register
84aanbieders met toekenningen
288.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0598-nummers

KPN B.V. domineert het kental 0598 met 47,6% van de toegekende nummers; de overige 83 aanbieders delen de rest. 22 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0598 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Fiber Services op 2-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0598. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam84137.00047,6%2-12-199918-1-2023
Ziggo B.V.Utrecht514.0004,9%4-4-199720-3-2014
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0003,8%25-4-199717-9-1997
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage99.0003,1%29-5-202013-9-2023
Vodafone Libertel B.V.Maastricht88.0002,8%17-4-200915-1-2024
Enreach B.V.Almere77.0002,4%2-12-200819-11-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg55.0001,7%10-12-202010-12-2020
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0001,7%4-7-20054-7-2005
Budget Phone Company B.V.Rotterdam44.0001,4%9-3-201211-4-2023
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam33.0001%5-6-202015-1-2021
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001%10-1-201312-11-2024
Ziggo Services B.V.Utrecht33.0001%8-9-20178-9-2017
Businesscom B.V.Veghel22.0000,7%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,7%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0000,7%25-5-201222-9-2017
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,7%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,7%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,7%2-6-201022-10-2021
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht12.0000,7%24-3-201524-3-2015
10Telecom B.V.Emmen11.0000,3%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,3%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,3%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,3%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,3%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,3%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,3%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,3%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,3%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,3%21-3-200621-3-2006
Connection TelecomZandvoort11.0000,3%6-1-20166-1-2016
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,3%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,3%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,3%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,3%19-4-200619-4-2006
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,3%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,3%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,3%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,3%28-5-202528-5-2025
JSR IT B.V.Best11.0000,3%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,3%21-7-201121-7-2011

De 40 grootste van 84 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0598

De oudste gedateerde toekenning onder 0598 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 2 maart 2026 (Fiber Services B.V.). De drukste periode was 1995–1999 met 54 toegekende blokken. 202 van de 216 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (4×), 10.000 (4×), 9.000 (2×), 3.000 (1×) en 4.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0598 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (8), Utrecht (6), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Hoogezand en Veendam.

Alle blokken onder 0598

De 150 laagste van 216 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
059820000005982009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
059820100005982019991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
059820200005982029991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
059820300005982039991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
059820400005982049991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
059820500005982059991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
059820600005982069991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
059820700005982079991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
059820800005982089991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
059820900005982099991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
059821000005982109991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
059821100005982119991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
059821200005982129991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
059821300005982139991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
059821500005982159991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
059821600005982169991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
059821700005982179991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
059821800005982199992.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
059822000005982209991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
059822100005982219991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
059822200005982229991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
059822300005982239991.000Raffel Internet B.V.Breda22-9-2015toegekend
059822400005982249991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
059822500005982259991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
059822600005982269991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
059822700005982279991.000Enreach B.V.Almere22-3-2016toegekend
059822800005982289991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
059822900005982299991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
059823000005982309991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
059823100005982319991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
059823200005982329991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
059823300005982339991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
059823400005982349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
059823500005982359991.000Budget Phone Company B.V.Rotterdam13-10-2016toegekend
059823600005982369991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht29-6-2017toegekend
059823700005982379991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
059823800005982389991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
059823900005982399991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
059824000005982409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
059824100005982419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
059824200005982429991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
059824300005982439991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
059824400005982449991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
059824500005982459991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
059824600005982469991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam28-5-2025toegekend
059831200005983139992.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059831500005983199995.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0598320000059832999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059834000005983409991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
059834100005983419991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059834200005983429991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
059834300005983439991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059834400005983449991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
059834500005983459991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
059834600005983469991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
059834700005983479991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
059834800005983489991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
059834900005983499991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam5-6-2020toegekend
059835000005983509991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059835100005983519991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059835200005983529991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059835300005983539991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059836000005983609991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
059836100005983619991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059836200005983629991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059836300005983639991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059836400005983649991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059836500005983659991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059836600005983669991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059836700005983679991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-1-2024toegekend
059837100005983719991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059837200005983729991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059837300005983739991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059838000005983809991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059838100005983819991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059838200005983829991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059838300005983839991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059838400005983849991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
0598390000059839999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059841000005984109991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
059841400005984149991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059841500005984159991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059841600005984169991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059842100005984219991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059842200005984229991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059842300005984239991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059842400005984249991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059842500005984259991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059842600005984269991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059842700005984279991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059843000005984309991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059843100005984319991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059843200005984329991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059843300005984339991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059843400005984349991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059844300005984439991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059844400005984449991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059844500005984459991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059844600005984469991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059845000005984509991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059845100005984519991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059845200005984529991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059845300005984539991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059845400005984549991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059845500005984559991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059845600005984569991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059846200005984629991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059846300005984639991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059846700005984679991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059846800005984689991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059847000005984709991.000Budget Phone Company B.V.Rotterdam10-3-2014toegekend
059849100005984919991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059849200005984929991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059849300005984939991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059849400005984949991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059855000005985509991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
059855500005985559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
0598590000059859999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
059861000005986109991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059861200005986199998.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059862000005986289999.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059863000005986309991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059863100005986319991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059863200005986329991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059863300005986339991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059863400005986349991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059863500005986359991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059863600005986369991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059863700005986379991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059863800005986389991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059863900005986399991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059864800005986489991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
059865100005986529992.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059865400005986549991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059865600005986599994.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059866100005986699999.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059868400005986849991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059868500005986859991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
059868600005986869991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059869000005986909991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059869200005986929991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
059869300005986949992.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059869600005986989993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
059869900005986999991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
059870000005987009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
059870200005987029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
059870300005987039991.000Enreach B.V.Almere22-11-2017toegekend
059870400005987049991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-1-2010toegekend
059870500005987059991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
059870700005987079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Groningen

Groningen telt 7 kentallen. Naar aantal blokken staat 0598 op plaats 2 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0599 (Stadskanaal) met 215 blokken en 85 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
050Groningen381961 mln
0599Stadskanaal21585268.000
0596Appingedam en Delfzijl (Eemsdelta)15585225.000
0594Zuidhorn en Grootegast (Westerkwartier)15286239.000
0597Winschoten (Oldambt)15181226.000
0595Winsum en Warffum (Het Hogeland)13582182.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0598-nummer

Gebeld door een 0598-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0598

Waar is netnummer 0598?

0598 is het netnummer van Hoogezand en Veendam in de provincies Groningen en Drenthe. Het netnummergebied is ongeveer 366 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0598?

Geheel of grotendeels: Midden-Groningen en Veendam. Deels: Aa en Hunze en Oldambt. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0598-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0598 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 598 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0598-nummers?

Het ACM-register telt onder 0598 216 nummerblokken bij 84 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 47,6% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 2 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0598?

Het gebied van 0598 grenst aan de netnummers 050, 0592, 0596, 0597 en 0599.

Wat doe ik als een 0598-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.