Netnummer 0528 – Hoogeveen

Het netnummer 0528 hoort bij Hoogeveen (Drenthe). Het ACM-register telt 176 nummerblokken onder dit kental met samen 240.000 toegekende nummers, verdeeld over 85 aanbieders — daarmee staat 0528 op plaats 65 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 65 naar aantal reekshouders, goed voor 0,39% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 33 blokken (36,3% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Ziggo en BT houdt de top drie 46,7% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Hoogeveen — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0528 in het kort

Netnummergebied
Hoogeveen
Provincie
Drenthe
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Hoogeveen
Deels in dit gebied
De Wolden, Midden-Drenthe, Coevorden
Oppervlakte (land)
ca. 280 km²
Opbouw van een nummer
0528 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 528 + abonneenummer
In het ACM-register
176 blokken, 85 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
0521, 0522, 0523, 0524, 0591, 0593

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0528 (Hoogeveen) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0528; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
176blokken in het register
85aanbieders met toekenningen
240.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0528-nummers

Het kental 0528 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 36,3% van de toegekende nummers, en in totaal houden 85 aanbieders hier blokken. 20 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0528 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 7 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0528. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam3387.00036,3%28-8-199718-1-2023
Ziggo B.V.Utrecht514.0005,8%4-4-199720-3-2014
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0004,6%25-4-199717-9-1997
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage189.0003,8%29-5-202013-9-2023
Vodafone Libertel B.V.Utrecht77.0002,9%17-4-20097-6-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam66.0002,5%8-9-19974-7-2005
Enreach B.V.Almere55.0002,1%2-12-200819-11-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg44.0001,7%10-12-202010-12-2020
Routit B.V.Ede GLD44.0001,7%28-9-201117-5-2024
Ziggo Services B.V.Utrecht44.0001,7%8-9-20174-6-2018
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht34.0001,7%26-7-200624-3-2015
Destiny White Label Services B.V.Heerlen33.0001,3%25-5-201210-10-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,3%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0000,8%26-6-201523-12-2024
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0000,8%17-11-202017-11-2020
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,8%9-3-20239-3-2023
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,8%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,8%7-1-201311-12-2020
Voxbone S.A.Elsene22.0000,8%5-3-200730-1-2025
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,8%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,4%8-5-20208-5-2020
3Webapps B.V.'s-Gravenhage11.0000,4%14-9-202614-9-2026
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,4%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,4%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,4%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,4%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,4%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,4%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,4%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,4%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,4%29-3-199929-3-1999
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,4%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,4%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,4%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,4%3-4-20063-4-2006
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,4%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,4%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,4%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,4%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,4%2-10-20202-10-2020

De 40 grootste van 85 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0528

De oudste gedateerde toekenning onder 0528 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 56 toegekende blokken. 148 van de 176 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 100 (10×), 2.000 (7×), 10.000 (4×), 3.000 (2×) en 5.000 (2×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0528 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (6), 's-Gravenhage (4) en Amsterdam (4). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Hoogeveen.

Alle blokken onder 0528

De 150 laagste van 176 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
052820000005282009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
052820100005282019991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
052820200005282029991.000Ziggo B.V.Utrecht12-6-2013toegekend
052820300005282039991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
052820400005282049991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
052820500005282059991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
052820600005282069991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
052820700005282079991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
052820800005282089991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
052820900005282099991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
052821000005282109991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
052821100005282119991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
052821200005282129991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
052821300005282139991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
052821500005282159991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
052821600005282169991.000Raffel Internet B.V.Breda8-12-2014toegekend
052821700005282179991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
052821800005282189991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
052821900005282199991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
052822000005282219992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052822300005282239991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052822500005282259991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052822700005282279991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052822900005282299991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052823000005282379998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052823900005282399991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052824000005282429993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052824600005282469991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052825000005282519992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052825300005282539991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0528260000052826999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0528270000052827999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052828000005282819992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052828300005282839991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052828500005282859991.000Routit B.V.Ede GLD17-5-2024toegekend
052828600005282869991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
052828700005282899993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052829000005282909991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052829100005282919991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
052829200005282959994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052829700005282979991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052829900005282999991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052830000005283009991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
052830100005283019991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
052830200005283029991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
052830300005283039991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
052830400005283049991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
052830500005283059991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
052830600005283069991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
052830700005283079991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
052830800005283089991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
052830900005283099991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
052831000005283109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
052831100005283119991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
052831200005283129991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
052831300005283139991.000VoIPStarr B.V.Rijswijk ZH26-7-2022toegekend
052831400005283149991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2017toegekend
052831500005283159991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2017toegekend
052831600005283169991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
052831700005283179991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
052831800005283189991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
052831900005283199991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
052832000005283219992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052833100005283319991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052834000005283449995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052834800005283489991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052835000005283589999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052836100005283629992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052836800005283689991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052837000005283749995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052837800005283789991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052838000005283809991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
052838100005283819991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
052838200005283829991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
052838400005283849991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen10-10-2023toegekend
052839000005283919992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052839800005283989991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052844000005284409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
052844100005284419991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
052844200005284429991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
052844300005284439991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
052844400005284449991.000Voiped Wholesale B.V.Assen9-11-2020toegekend
052844500005284459991.000Enreach B.V.Almere19-1-2017toegekend
052844600005284469991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
052844700005284479991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
052844800005284489991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
052844900005284499991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
052850000005285009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
052850200005285029991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
052850300005285039991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
052850400005285049991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
052850500005285059991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
0528520000052852999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
052855000005285509991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
052855400005285549991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
052855500005285559991.0003Webapps B.V.'s-Gravenhage14-9-2026toegekend
052866600005286669991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
052870000005287009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
052870100005287019991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
052870200005287029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
052870300005287039991.000Ziggo Services B.V.Utrecht4-6-2018toegekend
052870400005287049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
052870500005287069992.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
052870700005287079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052870800005287089991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
052870900005287099991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht18-1-2023toegekend
052871000005287109991.000Voxbone S.A.Elsene30-1-2025toegekend
052871100005287119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam8-9-1997toegekend
052871200005287129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052871300005287139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052871400005287149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052871500005287159991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052871600005287169991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052872100005287219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht26-7-2006toegekend
052872200005287229991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
052872300005287239991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
052872400005287249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
052872500005287259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
052872600005287269991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
052872700005287279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
052872800005287289991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
052872900005287299991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
052874100005287419991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
05287420000528742099100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05287421000528742199100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05287422000528742299100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05287423000528742399100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05287424000528742499100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05287425000528742599100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05287426000528742699100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05287427000528742799100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05287428000528742899100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
05287429000528742999100Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052874300005287439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
052874400005287449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
052874500005287459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
052874600005287469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
052874700005287479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
052874800005287489991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
052874900005287499991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
052875000005287509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052875100005287519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052875200005287529991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052875300005287539991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
052876000005287609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
052876200005287629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
052876300005287639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
052876400005287649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
052876700005287679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
052876800005287689991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Drenthe

Drenthe telt 6 kentallen. Naar aantal blokken staat 0528 op plaats 3 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0522 (Meppel) met 156 blokken en 83 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
0592Assen27686388.000
0591Emmen24886352.000
0522Meppel15683238.000
0524Coevorden13984196.000
0593Beilen (Midden-Drenthe)13782176.000

Wat bezoekers checken en melden over 0528-nummers

Eigen gegevens van deze site sinds 3 september 2026: nummers die bezoekers in de zoekbalk typten (meestal na een gemiste oproep) en de gepubliceerde beoordelingen en meldingen. Een zoekopdracht is geen telefoontje.

Beoordelingen en meldingen

1 gepubliceerde beoordeling: telemarketing 1. Percentages tonen we vanaf 5 beoordelingen.

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0528-nummer

Gebeld door een 0528-nummer: wat kunt u doen?

Bezoekers noemen nummers uit deze reeks vooral telemarketing. Zo handelt u:

  1. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

  2. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0528

Waar is netnummer 0528?

0528 is het netnummer van Hoogeveen in Drenthe. Het netnummergebied is ongeveer 280 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0528?

Geheel of grotendeels: Hoogeveen. Deels: De Wolden, Midden-Drenthe en Coevorden. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0528-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0528 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 528 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0528-nummers?

Het ACM-register telt onder 0528 176 nummerblokken bij 85 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 36,3% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0528?

Het gebied van 0528 grenst aan de netnummers 0521, 0522, 0523, 0524, 0591 en 0593.

Wat doe ik als een 0528-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.