Netnummer 0593 – Beilen (Midden-Drenthe)

Het netnummer 0593 hoort bij Beilen (Midden-Drenthe) (Drenthe). Het ACM-register telt 137 nummerblokken onder dit kental met samen 176.000 toegekende nummers, verdeeld over 82 aanbieders — daarmee staat 0593 op plaats 121 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 124 naar aantal reekshouders, goed voor 0,28% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 18 blokken (21,6% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 34,2% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Beilen — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0593 in het kort

Netnummergebied
Beilen (Midden-Drenthe)
Provincie
Drenthe
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Midden-Drenthe
Deels in dit gebied
Westerveld
Oppervlakte (land)
ca. 254 km²
Opbouw van een nummer
0593 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 593 + abonneenummer
In het ACM-register
137 blokken, 82 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0521, 0528, 0591, 0592

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0593 (Beilen (Midden-Drenthe)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0593; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
137blokken in het register
82aanbieders met toekenningen
176.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0593-nummers

Het kental 0593 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 21,6% van de toegekende nummers, en in totaal houden 82 aanbieders hier blokken. 19 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0593 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0593. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1838.00021,6%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0006,3%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0006,3%4-4-199720-3-2014
Enreach B.V.Almere99.0005,1%2-12-200819-11-2024
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,8%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,8%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0002,8%17-4-20092-1-2014
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,7%10-1-201312-11-2024
Voiped Wholesale B.V.Assen33.0001,7%9-11-20209-11-2020
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht23.0001,7%28-1-200924-3-2015
Businesscom B.V.Veghel22.0001,1%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0001,1%10-12-202010-12-2020
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001,1%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001,1%25-5-201222-9-2017
Digihero B.V.Rotterdam22.0001,1%22-10-200911-4-2019
Esprit Telecom B.V.Utrecht22.0001,1%18-7-200818-7-2008
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001,1%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001,1%7-1-201311-12-2020
Telio Netherlands B.V.Purmerend22.0001,1%19-5-20097-12-2012
X2Com B.V.Rosmalen22.0001,1%2-6-201022-10-2021
Ziggo Services B.V.Utrecht22.0001,1%8-9-20178-9-2017
10Telecom B.V.Emmen11.0000,6%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,6%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,6%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,6%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,6%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,6%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,6%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,6%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,6%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,6%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,6%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,6%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,6%19-4-200619-4-2006
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,6%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,6%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,6%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,6%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,6%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,6%21-7-201121-7-2011

De 40 grootste van 82 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0593

De oudste gedateerde toekenning onder 0593 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 39 toegekende blokken. 126 van de 137 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (4×), 4.000 (2×), 10.000 (2×), 3.000 (1×) en 5.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0593 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (6), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Beilen.

Alle blokken onder 0593

Alle 137 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
059320000005932009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
059320100005932019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
059320200005932029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
059320300005932039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
059320400005932049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
059320500005932059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
059320600005932069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
059320700005932079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
059320800005932089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
059320900005932099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
059321000005932109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
059321100005932119991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
059321300005932139991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
059321400005932149991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
059321500005932159991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
059321600005932179992.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht24-3-2015toegekend
059321800005932189991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
059321900005932199991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
059322000005932209991.000Raffel Internet B.V.Breda22-9-2015toegekend
059322100005932219991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
059322200005932229991.000Voiped Wholesale B.V.Assen9-11-2020toegekend
059322300005932239991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
059322400005932249991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
059322500005932259991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
059322600005932269991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
059322700005932279991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
059322800005932289991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
059322900005932299991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
0593230000059323999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
059324000005932409991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
059324100005932419991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
059324200005932429991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
059324300005932439991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
059324500005932459991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
059324600005932469991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
059324700005932479991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
059324800005932489991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
059324900005932499991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
059325000005932509991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
059325100005932519991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
059325200005932529991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
059325300005932539991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
059325400005932549991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
059325500005932559991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
059325600005932569991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
059325700005932579991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
059325800005932589991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
059332200005933229991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059332400005933249991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059333000005933339994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059334600005933469991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059337000005933719992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059338000005933809991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059344000005934409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
059344100005934419991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
059344200005934429991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
059344300005934439991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
059344400005934449991.000Voiped Wholesale B.V.Assen9-11-2020toegekend
059350000005935009991.000Voiped Wholesale B.V.Assen9-11-2020toegekend
059351400005935149991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
059351500005935159991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
059352200005935279996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059353400005935359992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059353700005935399993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059354000005935439994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059355200005935539992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059356200005935629991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059356400005935689995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059358200005935829991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059359200005935929991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059359800005935989991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
059366000005936609991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
059366600005936669991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
059370000005937009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
059370100005937019991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
059370200005937029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
059370300005937039991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
059370400005937049991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-1-2010toegekend
059370500005937059991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
059370600005937069991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
059370700005937079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
059370800005937089991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
059370900005937099991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
059371000005937109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
059371100005937119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
059371200005937129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
059371300005937139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
059371400005937149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
059371500005937159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
059372100005937219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
059372200005937229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
059372300005937239991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
059372400005937249991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
059372500005937259991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
059372600005937269991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
059372700005937279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
059372800005937289991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
059372900005937299991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
059374000005937409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
059374100005937419991.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
059374200005937429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
059374300005937439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
059374400005937449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
059374500005937459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
059374600005937469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
059374700005937479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
059374800005937489991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
059374900005937499991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
059375000005937509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
059375100005937519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
059376000005937609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
059376200005937629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
059376300005937639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
059376400005937649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
059376500005937659991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
059376700005937679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
059376900005937699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
059378100005937819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
059378200005937829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
059378500005937859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
059378700005937879991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
059378800005937889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
059378900005937899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk19-4-2006toegekend
059379000005937909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
059379100005937919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
059379200005937929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
059379300005937939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
059379400005937949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
059379500005937959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
059379700005937979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
059380000005938009991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
059380100005938019991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
059382000005938209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
059383300005938339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0593850000059385999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
059387000005938709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
059388000005938809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Drenthe

Drenthe telt 6 kentallen. Naar aantal blokken staat 0593 op plaats 6 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0524 (Coevorden) met 139 blokken en 84 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
0592Assen27686388.000
0591Emmen24886352.000
0528Hoogeveen17685240.000
0522Meppel15683238.000
0524Coevorden13984196.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0593-nummer

Gebeld door een 0593-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0593

Waar is netnummer 0593?

0593 is het netnummer van Beilen (Midden-Drenthe) in Drenthe. Het netnummergebied is ongeveer 254 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0593?

Geheel of grotendeels: Midden-Drenthe. Deels: Westerveld. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0593-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0593 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 593 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0593-nummers?

Het ACM-register telt onder 0593 137 nummerblokken bij 82 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 21,6% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0593?

Het gebied van 0593 grenst aan de netnummers 0521, 0528, 0591 en 0592.

Wat doe ik als een 0593-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.