Netnummer 0524 – Coevorden

Het netnummer 0524 hoort bij Coevorden (Drenthe). Het ACM-register telt 139 nummerblokken onder dit kental met samen 196.000 toegekende nummers, verdeeld over 84 aanbieders — daarmee staat 0524 op plaats 114 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 85 naar aantal reekshouders, goed voor 0,31% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 20 blokken (30,1% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 41,3% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Coevorden — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 22-10-2026

Netnummer 0524 in het kort

Netnummergebied
Coevorden
Provincies
Drenthe, Overijssel
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Coevorden
Deels in dit gebied
Hardenberg, Emmen
Oppervlakte (land)
ca. 278 km²
Opbouw van een nummer
0524 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 524 + abonneenummer
In het ACM-register
139 blokken, 84 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0523, 0528, 0591

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0524 (Coevorden) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0524; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
139blokken in het register
84aanbieders met toekenningen
196.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0524-nummers

Het kental 0524 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 30,1% van de toegekende nummers, en in totaal houden 84 aanbieders hier blokken. 21 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0524 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft Ziggo (eerste blok 4-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 6 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0524. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam2059.00030,1%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0005,6%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht211.0005,6%4-4-199720-3-2014
Vodafone Libertel B.V.Maastricht77.0003,6%17-4-200912-1-2026
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage66.0003,1%29-5-202013-9-2023
Enreach B.V.Almere55.0002,6%2-12-200819-11-2024
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,6%4-7-20054-7-2005
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,5%10-12-202010-12-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,5%10-1-201312-11-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht33.0001,5%26-7-200628-1-2009
Businesscom B.V.Veghel22.0001%26-6-201523-12-2024
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0001%17-11-202017-11-2020
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001%25-5-201222-9-2017
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001%7-1-201311-12-2020
Telio Netherlands B.V.Purmerend22.0001%19-5-20097-12-2012
X2Com B.V.Rosmalen22.0001%2-6-201022-10-2021
Ziggo Services B.V.Utrecht22.0001%8-9-20178-9-2017
10Telecom B.V.Emmen11.0000,5%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,5%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,5%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,5%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,5%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,5%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,5%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,5%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,5%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,5%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,5%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,5%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,5%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,5%24-9-200724-9-2007
Esprit Telecom B.V.Utrecht11.0000,5%26-5-201026-5-2010
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,5%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,5%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,5%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,5%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,5%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,5%21-7-201121-7-2011

De 40 grootste van 84 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0524

De oudste gedateerde toekenning onder 0524 is van 4 april 1997 (Ziggo B.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 38 toegekende blokken. 125 van de 139 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 4.000 (4×), 3.000 (3×), 10.000 (3×), 2.000 (2×) en 6.000 (2×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0524 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (7), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Coevorden.

Alle blokken onder 0524

Alle 139 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
052420000005242009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
052420100005242019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
052420200005242029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
052420300005242039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
052420400005242049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
052420500005242059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
052420600005242069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
052420700005242079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
052420800005242089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
052420900005242099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
052421000005242109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
052421100005242119991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
052421300005242139991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
052421400005242149991.000Raffel Internet B.V.Breda8-12-2014toegekend
052421500005242159991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
052421600005242169991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
052421700005242179991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
052421800005242189991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
052421900005242199991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
052422100005242269996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052423000005242309991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
052423100005242319991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
052423200005242329991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
052423300005242339991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
052423400005242349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
052423500005242359991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
052423600005242369991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
052423700005242379991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
052423800005242389991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
052423900005242399991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
052424000005242409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
052424100005242419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
052424200005242429991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
052429000005242919992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052429800005242989991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052430000005243009991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
052430100005243019991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
052430200005243029991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
052430300005243039991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
052430400005243049991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
052430500005243059991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
052430600005243069991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
052430700005243079991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
052430800005243089991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
052430900005243099991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht12-1-2026toegekend
0524440000052444999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
052450000005245009991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
052450100005245019991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
052450200005245029991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
052450300005245039991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
052450400005245049991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
052450600005245069991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
0524510000052451999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052452200005245259994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052452600005245269991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
052452700005245279991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052453100005245349994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052453600005245379992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052454000005245429993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052455000005245539994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052455800005245589991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052456000005245639994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052456800005245689991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052457000005245729993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052458000005245829993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052458700005245879991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052459200005245979996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052459800005245989991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
052459900005245999991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
052466000005246609991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
052466600005246669991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
052470000005247009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
052470100005247019991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
052470200005247029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
052470300005247039991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
052470400005247049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
052470500005247059991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
052470600005247069991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
052470700005247079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052470800005247089991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
052471000005247109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052471100005247119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052471200005247129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052471300005247139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052471400005247149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
052471500005247159991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
052472100005247219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht26-7-2006toegekend
052472200005247229991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht20-3-2008toegekend
052472300005247239991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
052472400005247249991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
052472500005247259991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
052472600005247269991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht26-5-2010toegekend
052472700005247279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
052472800005247289991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
052472900005247299991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
052474000005247409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
052474100005247419991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
052474200005247429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052474400005247449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
052474500005247459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
052474600005247469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
052474700005247479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
052474800005247489991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
052474900005247499991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
052475000005247509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052475100005247519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
052476000005247609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
052476100005247619991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
052476200005247629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
052476300005247639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
052476400005247649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
052476500005247659991.000Enreach B.V.Almere1-10-2018toegekend
052476700005247679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
052476800005247689991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
052476900005247699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
052478100005247819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
052478200005247829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
052478300005247839991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
052478500005247859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
052478800005247889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
052478900005247899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
052479000005247909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
052479100005247919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
052479200005247929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
052479300005247939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
052479400005247949991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
052479500005247959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
052479600005247969991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
052479700005247979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
052479800005247989991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht30-11-2011toegekend
052479900005247999991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
052482000005248209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
052483300005248339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0524850000052485999910.000Ziggo B.V.Utrecht4-4-1997toegekend
052487000005248709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
052488000005248809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
052488100005248819991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
052488200005248829991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
052488400005248849991.000Loogisch Communicatie en IT B.V.Fleringen26-7-2023toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Drenthe

Drenthe telt 6 kentallen. Naar aantal blokken staat 0524 op plaats 5 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0593 (Beilen (Midden-Drenthe)) met 137 blokken en 82 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
0592Assen27686388.000
0591Emmen24886352.000
0528Hoogeveen17685240.000
0522Meppel15683238.000
0593Beilen (Midden-Drenthe)13782176.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0524-nummer

Gebeld door een 0524-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0524

Waar is netnummer 0524?

0524 is het netnummer van Coevorden in de provincies Drenthe en Overijssel. Het netnummergebied is ongeveer 278 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0524?

Geheel of grotendeels: Coevorden. Deels: Hardenberg en Emmen. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0524-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0524 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 524 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0524-nummers?

Het ACM-register telt onder 0524 139 nummerblokken bij 84 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 30,1% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0524?

Het gebied van 0524 grenst aan de netnummers 0523, 0528 en 0591.

Wat doe ik als een 0524-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.