Netnummer 0343 – Doorn en Driebergen (Utrechtse Heuvelrug)

Het netnummer 0343 hoort bij Doorn en Driebergen (Utrechtse Heuvelrug) (Utrecht). Het ACM-register telt 161 nummerblokken onder dit kental met samen 271.000 toegekende nummers, verdeeld over 83 aanbieders — daarmee staat 0343 op plaats 81 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 105 naar aantal reekshouders, goed voor 0,44% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 28 blokken (40,6% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Ziggo en BT houdt de top drie 49,1% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Doorn en Driebergen — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 24-10-2026

Netnummer 0343 in het kort

Netnummergebied
Doorn en Driebergen (Utrechtse Heuvelrug)
Provincie
Utrecht
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Utrechtse Heuvelrug, Wijk bij Duurstede
Deels in dit gebied
Bunnik, Woudenberg, Zeist, Leusden, Renswoude
Oppervlakte (land)
ca. 215 km²
Opbouw van een nummer
0343 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 343 + abonneenummer
In het ACM-register
161 blokken, 83 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
030, 0318, 033, 0344, 0345

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0343 (Doorn en Driebergen (Utrechtse Heuvelrug)) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0343; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
161blokken in het register
83aanbieders met toekenningen
271.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0343-nummers

KPN B.V. domineert het kental 0343 met 40,6% van de toegekende nummers; de overige 82 aanbieders delen de rest. 21 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0343 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0343. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam28110.00040,6%28-8-199718-1-2023
Ziggo B.V.Utrecht1112.0004,4%28-3-20026-1-2017
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0004,1%25-4-199717-9-1997
Esprit Telecom B.V.Utrecht110.0003,7%18-7-200818-7-2008
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0003,7%29-12-199829-12-1998
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage99.0003,3%29-5-202013-9-2023
Enreach B.V.Almere55.0001,8%2-12-200819-11-2024
Routit B.V.Ede GLD55.0001,8%28-9-201115-12-2014
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0001,8%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0001,8%17-4-20092-1-2014
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam44.0001,5%17-11-202015-1-2021
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg33.0001,1%10-12-202010-12-2020
Digihero B.V.Rotterdam33.0001,1%22-10-200915-3-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,1%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0000,7%26-6-201523-12-2024
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,7%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0000,7%25-5-201222-9-2017
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,7%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,7%7-1-201311-12-2020
Telio Netherlands B.V.Purmerend22.0000,7%19-5-20097-12-2012
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,7%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,4%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,4%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,4%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,4%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,4%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,4%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,4%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,4%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,4%22-9-201722-9-2017
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,4%21-3-200621-3-2006
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,4%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,4%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,4%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,4%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,4%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,4%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,4%5-3-20265-3-2026
JSR IT B.V.Best11.0000,4%2-10-20202-10-2020
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,4%21-7-201121-7-2011

De 40 grootste van 83 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0343

De oudste gedateerde toekenning onder 0343 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 43 toegekende blokken. 137 van de 161 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (6×), 3.000 (5×), 10.000 (4×), 8.000 (3×) en 7.000 (2×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0343 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (5), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Doorn en Driebergen.

Alle blokken onder 0343

De 150 laagste van 161 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
034320000003432009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
034320100003432019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
034320200003432029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
034320300003432039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
034320400003432049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
034320500003432059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
034320600003432069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
034320700003432079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
034320800003432089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
034320900003432099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
034321000003432109991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
034321100003432119991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
034321300003432139991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
034321400003432149991.000Routit B.V.Ede GLD15-12-2014toegekend
034321500003432159991.000Routit B.V.Ede GLD15-12-2014toegekend
034321600003432169991.000Routit B.V.Ede GLD15-12-2014toegekend
034321700003432179991.000Routit B.V.Ede GLD15-12-2014toegekend
034321800003432189991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
034321900003432199991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
034322000003432209991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
034322100003432219991.000Raffel Internet B.V.Breda24-3-2015toegekend
034322200003432229991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
034322300003432239991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
034322400003432249991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
034322500003432259991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
034322600003432269991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
034322700003432279991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
034322800003432289991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
034322900003432299991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
034323000003432309991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
034323100003432319991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
034323200003432329991.000Ziggo B.V.Utrecht6-1-2017toegekend
034323300003432339991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
034323400003432349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
034323500003432359991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
034323600003432369991.000Qonnecta B.V.Rosmalen12-6-2017toegekend
034323800003432389991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
034323900003432399991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
034324000003432409991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
034324100003432419991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
034324200003432429991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
034324300003432439991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
034324400003432449991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
034333000003433309991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
034333100003433319991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
034333200003433329991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
034333300003433339991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
034333400003433349991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
034333500003433359991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
0343340000034334999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
034340400003434049991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
034340500003434059991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
034341000003434179998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034342000003434219992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034343000003434329993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034343700003434399993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034344100003434499999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034345000003434579998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034345900003434599991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034346000003434619992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034347300003434799997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034348000003434829993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034348900003434899991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034349100003434939993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034349900003434999991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0343510000034351999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034352000003435269997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034352700003435279991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
034352800003435299992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034353000003435349995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034353500003435359991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
034353600003435369991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034353800003435399992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034355100003435529992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034355400003435599996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034356100003435639993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034356500003435659991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034357100003435799999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034359100003435989998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
034366000003436609991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
034366100003436619991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
034366200003436629991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
034370000003437009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
034370100003437019991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
034370200003437039992.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2012toegekend
034370400003437049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
034370500003437059991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
034370600003437069991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam15-1-2021toegekend
034370700003437079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
034370800003437089991.000Redworks B.V.Maastricht31-1-2011toegekend
034370900003437099991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
034371000003437109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
034371100003437119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
034371200003437129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
034371300003437139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
034371400003437149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
034372100003437219991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
034372200003437229991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
034372300003437239991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
034372400003437249991.000Digihero B.V.Rotterdam15-3-2023toegekend
034372500003437259991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
034372600003437269991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
034372700003437279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
034372800003437289991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht14-12-2010toegekend
034372900003437299991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
034374000003437409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
034374100003437419991.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
034374200003437429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
034374300003437439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
034374400003437449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
034374500003437459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
034374600003437469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
034374700003437479991.000Signet B.V.Eindhoven25-6-2009toegekend
034374800003437489991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
034374900003437499991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
034375000003437509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
034375100003437519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
034375200003437529991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
034375300003437539991.000Ziggo B.V.Utrecht23-9-2008toegekend
034375400003437549991.000Ziggo B.V.Utrecht23-9-2008toegekend
034375500003437559991.000Ziggo B.V.Utrecht28-3-2002toegekend
034375600003437569991.000Ziggo B.V.Utrecht15-4-2002toegekend
034375700003437579991.000Ziggo B.V.Utrecht15-4-2002toegekend
034375800003437589991.000Ziggo B.V.Utrecht15-4-2002toegekend
034375900003437599991.000Ziggo B.V.Utrecht15-4-2002toegekend
034376000003437609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
034376100003437619991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
034376200003437629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
034376300003437639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
034376400003437649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
034376500003437659991.000Enreach B.V.Almere1-10-2018toegekend
034376700003437679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
034376800003437689991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
034376900003437699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
034378100003437819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
034378200003437829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
034378300003437839991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
034378400003437849991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
034378500003437859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
034378600003437869991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
034378800003437889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
034378900003437899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
034379000003437909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
034379100003437919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
034379200003437929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
034379300003437939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
034379400003437949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
034379500003437959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
034379600003437969991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
034379700003437979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Utrecht

Utrecht telt 6 kentallen. Naar aantal blokken staat 0343 op plaats 5 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0347 (Vianen) met 151 blokken en 86 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
030Utrecht7291052 mln
033Amersfoort31398921.000
0346Maarssen (Stichtse Vecht)17586278.000
0348Woerden17486296.000
0347Vianen15186222.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0343-nummer

Gebeld door een 0343-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0343

Waar is netnummer 0343?

0343 is het netnummer van Doorn en Driebergen (Utrechtse Heuvelrug) in Utrecht. Het netnummergebied is ongeveer 215 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0343?

Geheel of grotendeels: Utrechtse Heuvelrug en Wijk bij Duurstede. Deels: Bunnik, Woudenberg, Zeist, Leusden en Renswoude. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0343-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0343 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 343 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0343-nummers?

Het ACM-register telt onder 0343 161 nummerblokken bij 83 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 40,6% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0343?

Het gebied van 0343 grenst aan de netnummers 030, 0318, 033, 0344 en 0345.

Wat doe ik als een 0343-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.