Netnummer 030 – Utrecht

Het netnummer 030 hoort bij Utrecht (Utrecht). Het ACM-register telt 729 nummerblokken onder dit kental met samen 2 mln toegekende nummers, verdeeld over 105 aanbieders — daarmee staat 030 op plaats 3 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 3 naar aantal reekshouders, goed voor 3,24% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 253 blokken (51,1% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Odido en BT houdt de top drie 63,3% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Utrecht — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

030 is het kental van Utrecht en de gemeenten Nieuwegein, Houten, Zeist, De Bilt en Bunnik. Door de centrale ligging is Utrecht een populaire vestigingsplaats voor callcenters en dienstverleners, wat in het register terug te zien is aan de grote verscheidenheid aan reekshouders onder dit kental.

Een 030-nummer komt vaak van een zakelijke aansluiting — klantenservices, incasso- en marktonderzoekbureaus zijn in de regio Utrecht sterk vertegenwoordigd. Dat maakt het nummer niet verdacht, maar wel de moeite van een check waard.

Bron: ACM-register, stand 24-10-2026

Netnummer 030 in het kort

Netnummergebied
Utrecht
Provincie
Utrecht
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Utrecht, Houten, Zeist, Nieuwegein, Bunnik, IJsselstein
Deels in dit gebied
De Bilt, Lopik, Stichtse Vecht, Wijk bij Duurstede
Oppervlakte (land)
ca. 307 km²
Opbouw van een nummer
030 + abonneenummer van 7 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 30 + abonneenummer
In het ACM-register
729 blokken, 105 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
0343, 0345, 0346, 0347, 0348, 035

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 030 (Utrecht) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 030; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
729blokken in het register
105aanbieders met toekenningen
2 mlntoegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 030-nummers

KPN B.V. domineert het kental 030 met 51,1% van de toegekende nummers; de overige 104 aanbieders delen de rest. 17 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 030 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 15 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 030. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam2531 mln51,1%28-8-199722-6-2023
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage52133.0006,6%29-5-202014-3-2024
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam85112.0005,6%25-4-19973-5-2023
Ziggo B.V.Utrecht1982.0004,1%10-4-199831-3-2023
Vodafone Libertel B.V.Maastricht5379.0003,9%13-11-20086-11-2024
Enreach B.V.Almere2854.0002,7%2-12-200819-11-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht1441.0002%15-3-200431-3-2023
Routit B.V.Ede GLD2138.0001,9%27-9-201122-4-2026
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht1533.0001,6%28-12-199821-5-2024
Verizon Nederland B.V.Amsterdam1326.0001,3%8-9-199731-3-2023
Digihero B.V.Rotterdam321.0001%22-10-200915-3-2023
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg615.0000,7%10-12-202010-12-2020
Destiny White Label Services B.V.Heerlen1313.0000,6%25-5-201218-5-2022
Ziggo Services B.V.Utrecht413.0000,6%2-11-20058-9-2017
Qupra B.V.Amsterdam1111.0000,5%19-12-20196-4-2022
SpeakUp B.V.Enschede1111.0000,5%25-6-200815-2-2023
Bird B.V.Amsterdam211.0000,5%15-11-202315-11-2023
Voxbone S.A.Rotterdam211.0000,5%5-3-20079-2-2023
Telio Netherlands B.V.Purmerend310.0000,5%19-5-20097-12-2012
4tele.com B.V.Zevenbergen110.0000,5%4-2-20104-2-2010
Citymesh B.V.Lelystad110.0000,5%19-11-202519-11-2025
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam110.0000,5%17-11-202017-11-2020
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk110.0000,5%3-4-20063-4-2006
Esprit Telecom B.V.Utrecht110.0000,5%18-7-200818-7-2008
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen110.0000,5%27-10-202127-10-2021
Globalcall B.V.Breda110.0000,5%18-3-200518-3-2005
Golden Hightech B.V.Capelle Aan Den Ijssel110.0000,5%20-3-201420-3-2014
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam110.0000,5%3-12-20073-12-2007
Next Telecom B.V.Utrecht110.0000,5%3-6-20163-6-2016
Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam110.0000,5%8-10-20078-10-2007
Scarlet N.V.Lelystad110.0000,5%25-7-200525-7-2005
Tismi B.V.Breukelen UT110.0000,5%16-8-201616-8-2016
VoipGrow B.V.'s-Gravenhage110.0000,5%8-8-20248-8-2024
VoipZeker B.V.Sassenheim110.0000,5%27-3-201227-3-2012
Voys Partners B.V.Groningen110.0000,5%31-7-201231-7-2012
onecentral B.V.Hoofddorp110.0000,5%2-9-20112-9-2011
Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk77.0000,3%16-11-20207-5-2026
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen55.0000,2%10-1-201312-11-2024
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin44.0000,2%9-4-20209-4-2020
Redworks B.V.Maastricht44.0000,2%19-4-201017-6-2019

De 40 grootste van 105 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 030

De oudste gedateerde toekenning onder 030 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 315 toegekende blokken. 522 van de 729 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (101×), 2.000 (22×), 3.000 (21×), 4.000 (18×) en 5.000 (13×). 1 blokken staan niet op "toegekend": 1 in afkoeling. Een blok in afkoeling is teruggegeven en mag pas na de wachttijd opnieuw worden uitgegeven; een geblokkeerd blok is door ACM buiten gebruik gesteld.

De reekshouders onder 030 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (8), Utrecht (8), Amsterdam (6) en Almere (5). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Utrecht.

Alle blokken onder 030

De 150 laagste van 729 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
030200000003020009991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
030200100003020019991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
030200200003020029991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
030200300003020039991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen2-11-2016toegekend
030200400003020049991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen14-2-2017toegekend
030200500003020059991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
030200600003020069991.000Enreach B.V.Almere21-3-2017toegekend
030200700003020079991.000Qonnecta B.V.Rosmalen12-6-2017toegekend
030200800003020089991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen21-7-2017toegekend
030200900003020099991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
0302010000030201999910.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
030202000003020209991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
030202100003020219991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
030202200003020229991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
030202300003020239991.000Ziggo Services B.V.Utrecht8-9-2017toegekend
030202400003020249991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
030202500003020259991.000Bird B.V.Amsterdam15-11-2023toegekend
030202600003020269991.000VoIPStarr B.V.Rijswijk ZH3-5-2022toegekend
030202700003020279991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2017toegekend
030202800003020289991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2017toegekend
030202900003020299991.000Routit B.V.Ede GLD13-10-2017toegekend
0302030000030203999910.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam8-10-2007toegekend
030204000003020409991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
030204100003020419991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
030204200003020429991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
030204300003020439991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
030204400003020449991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
030204500003020459991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
030204600003020469991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
030204700003020479991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
030204800003020489991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
030204900003020499991.000SpeakUp B.V.Enschede29-7-2010toegekend
0302050000030205999910.000Digihero B.V.Rotterdam15-3-2023toegekend
030206000003020609991.000JSR IT B.V.Best2-10-2020toegekend
030206100003020619991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
030206200003020629991.000Eylo B.V.Helmond14-1-2021toegekend
030206300003020639991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
030206400003020649991.000Routit B.V.Ede GLD11-10-2021toegekend
030206500003020659991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen18-5-2022toegekend
030206600003020669991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen18-5-2022toegekend
030206700003020679991.000———in afkoeling (tot 4-2-2027)
030206800003020689991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
030206900003020699991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk3-1-2023toegekend
030207000003020709991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
030207100003020719991.000ClearTalk Telecom B.V.Leiden8-1-2013toegekend
030207200003020729991.000Rinkel B.V.Rotterdam29-5-2015toegekend
030207300003020739991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
030207400003020749991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
030207500003020759991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
030207600003020769991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
030207700003020779991.000Raffel Internet B.V.Breda20-12-2013toegekend
030207800003020789991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
030207900003020799991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
030208000003020809991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
030208100003020819991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen7-12-2012toegekend
030208200003020829991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
030208300003020839991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
030208400003020849991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
030208500003020859991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
030208600003020869991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
030208800003020889991.000VoIP Fabric B.V.De Meern16-10-2023toegekend
030208900003020899991.000SpeakIntelligence B.V.Halfweg NH26-11-2014toegekend
0302090000030209999910.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
030210000003021039994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030210400003021049991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk7-5-2026toegekend
030210500003021059991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk7-5-2026toegekend
030210600003021069991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
030210700003021079991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
030210800003021099992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0302110000030211999910.000Golden Hightech B.V.Capelle Aan Den Ijssel20-3-2014toegekend
030212000003021249995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030212600003021299994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030213000003021309991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030213100003021319991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030213200003021329991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030213300003021339991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030213400003021349991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030213500003021359991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030213600003021369991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030213700003021379991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030213800003021389991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030213900003021399991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030214100003021459995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030214700003021479991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
030214800003021499992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030215000003021509991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030215100003021519991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030215200003021529991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030215300003021539991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030215400003021549991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030215500003021559991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030215600003021569991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030215700003021579991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030215800003021589991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030215900003021599991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030216000003021609991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030216100003021619991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030216200003021629991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030216300003021639991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030216400003021649991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030216500003021659991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030216600003021669991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030216700003021679991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030216800003021689991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030216900003021699991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030217000003021709991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
030217100003021719991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
030217200003021729991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
030217300003021739991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
030217400003021749991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
0302180000030218999910.000KPN B.V.Rotterdam5-8-2004toegekend
030219000003021959996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030219600003021969991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
030219700003021979991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
030219800003021989991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
030219900003021999991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030220000003022079998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030220900003022099991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030221000003022139994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030221700003022199993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030222000003022209991.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
030222200003022229991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht6-11-2024toegekend
030222800003022289991.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
030223000003022329993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030223300003022339991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
030223400003022349991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
030223500003022359991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
030223600003022399994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0302240000030224999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam2-4-2009toegekend
0302250000030225999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0302270000030227999910.000Voys Partners B.V.Groningen31-7-2012toegekend
0302280000030228999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0302290000030229999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030230000003023009991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030230200003023099998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0302310000030231999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0302320000030232999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0302330000030233999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0302340000030234999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030235000003023509991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030235100003023519991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030235200003023529991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
030235300003023539991.000KPN B.V.Rotterdam22-6-2023toegekend
030235400003023549991.000KPN B.V.Rotterdam22-6-2023toegekend
030235500003023559991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
030235600003023569991.000KPN B.V.Rotterdam22-6-2023toegekend
030235700003023579991.000KPN B.V.Rotterdam22-6-2023toegekend
030235800003023589991.000KPN B.V.Rotterdam22-6-2023toegekend
030235900003023599991.000KPN B.V.Rotterdam22-6-2023toegekend
030236000003023649995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Utrecht

Utrecht telt 6 kentallen. Naar aantal blokken staat 030 op plaats 1 in de provincie; het dichtst in omvang komt 033 (Amersfoort) met 313 blokken en 98 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
033Amersfoort31398921.000
0346Maarssen (Stichtse Vecht)17586278.000
0348Woerden17486296.000
0343Doorn en Driebergen (Utrechtse Heuvelrug)16183271.000
0347Vianen15186222.000

Wat bezoekers checken en melden over 030-nummers

Eigen gegevens van deze site sinds 3 september 2026: nummers die bezoekers in de zoekbalk typten (meestal na een gemiste oproep) en de gepubliceerde beoordelingen en meldingen. Een zoekopdracht is geen telefoontje.

434zoekopdrachten
284verschillende nummers
408verschillende bezoekers

Netnummer 030 staat daarmee op plaats 2 van de 140 netnummers waarvan hier nummers zijn opgezocht.

Per dag van de week

Drukste dag: donderdag (23% van de zoekopdrachten); in het weekend 3%.

madiwodovrzazo

Per uur (Nederlandse tijd)

Drukste uur: 13–14 uur; tussen 8 en 17 uur 79% van de zoekopdrachten.

06121823

Beoordelingen en meldingen

Oplichting25% (3)
Telemarketing75% (9)
Betrouwbaar0% (0)

2 goedgekeurde meldingen: reclame / telemarketing (2).

Meest gecheckte en gemelde nummers

NummerBeoordelingenMeldingenBezoekers
030-808 00 09telemarketing 1112
030-369 10 47—12
030-808 55 93telemarketing 2—11
030-808 55 94oplichting 1—8
030-808 55 98telemarketing 1—6
030-808 55 88oplichting 1—5
030-808 55 13——11
030-808 55 96——9

Gemelde nummers die met 030 beginnen

Nummers met gepubliceerde meldingen van bezoekers.

Check een 030-nummer

Gebeld door een 030-nummer: wat kunt u doen?

Bezoekers noemen nummers uit deze reeks vooral telemarketing. Zo handelt u:

  1. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

  2. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 030

Waar is netnummer 030?

030 is het netnummer van Utrecht in Utrecht. Het netnummergebied is ongeveer 307 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 030?

Geheel of grotendeels: Utrecht, Houten, Zeist, Nieuwegein, Bunnik en IJsselstein. Deels: De Bilt, Lopik, Stichtse Vecht en Wijk bij Duurstede. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 030-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 030 gevolgd door een abonneenummer van 7 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 30 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 030-nummers?

Het ACM-register telt onder 030 729 nummerblokken bij 105 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 51,1% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 030?

Het gebied van 030 grenst aan de netnummers 0343, 0345, 0346, 0347, 0348 en 035.

Hoe vaak worden 030-nummers gecheckt?

Op deze site zijn 284 verschillende 030-nummers 434 keer opgezocht door 408 bezoekers. Daarmee staat 030 op plaats 2 van 140 netnummers. Er zijn 12 beoordelingen gepubliceerd.

Wat doe ik als een 030-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.