Netnummer 0113 – Goes

Het netnummer 0113 hoort bij Goes (Zeeland). Het ACM-register telt 289 nummerblokken onder dit kental met samen 393.000 toegekende nummers, verdeeld over 84 aanbieders — daarmee staat 0113 op plaats 18 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 85 naar aantal reekshouders, goed voor 0,63% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 121 blokken (57,3% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 2 december 1999; samen met Routit en Ziggo houdt de top drie 63,5% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Goes — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0113 in het kort

Netnummergebied
Goes
Provincie
Zeeland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Borsele, Goes, Reimerswaal, Noord-Beveland, Kapelle
Deels in dit gebied
Vlissingen, Middelburg (Z.)
Oppervlakte (land)
ca. 458 km²
Opbouw van een nummer
0113 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 113 + abonneenummer
In het ACM-register
289 blokken, 84 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0118, 0164

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0113 (Goes) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0113; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
289blokken in het register
84aanbieders met toekenningen
393.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0113-nummers

KPN B.V. domineert het kental 0113 met 57,3% van de toegekende nummers; de overige 83 aanbieders delen de rest. 16 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0113 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 7 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0113. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam121225.00057,3%2-12-199918-1-2023
Routit B.V.Ede GLD1212.0003,1%28-9-20113-12-2024
Ziggo B.V.Utrecht1212.0003,1%19-11-199920-3-2014
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam312.0003,1%25-4-19973-5-2023
Enreach B.V.Almere1111.0002,8%2-12-200819-11-2024
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage178.0002%29-5-202013-9-2023
Vodafone Libertel B.V.Maastricht77.0001,8%17-4-200915-1-2024
Verizon Nederland B.V.Amsterdam66.0001,5%8-9-19974-7-2005
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam55.0001,3%17-11-202017-11-2020
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht55.0001,3%7-6-20057-6-2005
Destiny White Label Services B.V.Heerlen33.0000,8%25-5-201229-9-2020
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0000,8%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0000,5%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0000,5%10-12-202010-12-2020
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht22.0000,5%29-3-19996-12-2022
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,5%9-3-20239-3-2023
Digihero B.V.Rotterdam22.0000,5%22-10-200915-3-2023
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel22.0000,5%1-4-202114-3-2023
Esprit Telecom B.V.Utrecht22.0000,5%18-7-200818-7-2008
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,5%23-8-201328-9-2017
MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn22.0000,5%3-1-20132-8-2023
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,5%7-1-201311-12-2020
Voys Partners B.V.Groningen22.0000,5%13-8-201518-3-2019
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,5%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,3%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,3%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,3%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,3%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,3%29-5-202429-5-2024
Budget Phone Company B.V.Rotterdam11.0000,3%10-3-201410-3-2014
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,3%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,3%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,3%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,3%22-9-201722-9-2017
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,3%19-1-201619-1-2016
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,3%3-4-20063-4-2006
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,3%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,3%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,3%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,3%5-3-20265-3-2026

De 40 grootste van 84 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0113

De oudste gedateerde toekenning onder 0113 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 1995–1999 met 79 toegekende blokken. 262 van de 289 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 100 (10×), 10.000 (8×), 4.000 (2×), 5.000 (2×) en 8.000 (2×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0113 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (8), Utrecht (7), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Goes.

Alle blokken onder 0113

De 150 laagste van 289 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
011320000001132009991.000KPN B.V.Rotterdam6-4-2017toegekend
011320100001132019991.000Ziggo B.V.Utrecht11-8-2009toegekend
011320200001132029991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
011320300001132039991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
011320400001132049991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
011320500001132059991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
011320600001132069991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
011320700001132079991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
011320800001132089991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
011320900001132099991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
0113210000011321999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0113220000011322999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011323000001132339994.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011323400001132349991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
011323500001132399995.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011324000001132479998.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011324800001132489991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
011324900001132499991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0113250000011325999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011326000001132609991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
011326100001132619991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
011326200001132629991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
011326400001132649991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
011326500001132659991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
011326600001132669991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
011326700001132679991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
011326800001132689991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011326900001132699991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
0113270000011327999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011328000001132809991.000Raffel Internet B.V.Breda7-4-2014toegekend
011328100001132819991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
011328200001132829991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
011328300001132839991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
011328500001132859991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
011328600001132869991.000Routit B.V.Ede GLD12-8-2014toegekend
011328700001132879991.000Routit B.V.Ede GLD12-8-2014toegekend
011328800001132889991.000Routit B.V.Ede GLD12-8-2014toegekend
011328900001132899991.000Routit B.V.Ede GLD12-8-2014toegekend
011329000001132909991.000Routit B.V.Ede GLD12-8-2014toegekend
011329100001132919991.000Routit B.V.Ede GLD12-8-2014toegekend
011329200001132929991.000Routit B.V.Ede GLD12-8-2014toegekend
011329300001132939991.000Routit B.V.Ede GLD12-8-2014toegekend
011329400001132949991.000Routit B.V.Ede GLD12-8-2014toegekend
011329500001132959991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
011329600001132969991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
011329700001132979991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
011329800001132989991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
011329900001132999991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
011330000001133009991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
011330100001133019991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011330200001133029991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011330300001133039991.000Ziggo Services B.V.Utrecht16-4-2019toegekend
011330400001133049991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
011330500001133059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-1-2024toegekend
011330600001133069991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011330700001133079991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011330800001133089991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011330900001133099991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011331100001133179997.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011331900001133199991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011332000001133209991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011332200001133229991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011332300001133239991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011332400001133249991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011332500001133259991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
011332600001133269991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
011332700001133279991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
011332800001133289991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
011332900001133299991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
011333000001133309991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011333100001133319991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011333200001133329991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011333300001133339991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011333400001133349991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011333500001133359991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
011333600001133369991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
011333700001133379991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
011334000001133459996.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011334700001133499993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011335000001133509991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011335100001133519991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011335200001133529991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011335300001133539991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011335400001133549991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011335500001133559991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011335600001133569991.000Routit B.V.Ede GLD24-5-2023toegekend
011335700001133579991.000Routit B.V.Ede GLD3-12-2024toegekend
011336000001133609991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011336100001133619991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011336200001133629991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011336300001133639991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011336400001133649991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
011336500001133659991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
011336600001133669991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
011336700001133679991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
011336800001133689991.000Enreach B.V.Almere14-7-2022toegekend
011337000001133749995.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011337600001133799994.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011338000001133809991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011338100001133819991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011338200001133829991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011338300001133839991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011338400001133849991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011338500001133859991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011339400001133949991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011339500001133959991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011339600001133969991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011339700001133979991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011339800001133989991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011340000001134009991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
011340100001134019991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
011340200001134029991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
011340300001134039991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
011340400001134049991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
011340500001134059991.000Voys Partners B.V.Groningen13-8-2015toegekend
011340600001134069991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
011340800001134089991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
011340900001134099991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
0113430000011343999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
011344000001134409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
011344100001134419991.000Enreach B.V.Almere15-6-2016toegekend
011344200001134429991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
011344300001134439991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
011344400001134449991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
011344500001134459991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
011344600001134469991.000ipBT B.V.Haren Gn1-10-2018toegekend
011344700001134479991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen29-9-2020toegekend
011344800001134489991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam26-8-2025toegekend
011344900001134499991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
011345000001134509991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
0113500000011350999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011351500001135159991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
011354200001135429991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011354300001135439991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011354400001135449991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011354800001135489991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011354900001135499991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011355000001135509991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011355100001135519991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011355200001135529991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011355600001135569991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011355700001135579991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011355800001135589991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel14-3-2023toegekend
011355900001135599991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0113560000011356999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0113570000011357999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011358000001135809991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011358100001135819991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011358200001135829991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011358600001135869991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Zeeland

Zeeland telt 7 kentallen. Naar aantal blokken staat 0113 op plaats 1 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0118 (Middelburg en Vlissingen) met 216 blokken en 84 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
0118Middelburg en Vlissingen21684357.000
0115Terneuzen17382253.000
0111Zierikzee (Schouwen-Duiveland)15483253.000
0117Oostburg (West-Zeeuws-Vlaanderen)15281200.000
0114Hulst14380180.000
0166Tholen13582167.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0113-nummer

Gebeld door een 0113-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0113

Waar is netnummer 0113?

0113 is het netnummer van Goes in Zeeland. Het netnummergebied is ongeveer 458 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0113?

Geheel of grotendeels: Borsele, Goes, Reimerswaal, Noord-Beveland en Kapelle. Deels: Vlissingen en Middelburg (Z.). Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0113-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0113 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 113 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0113-nummers?

Het ACM-register telt onder 0113 289 nummerblokken bij 84 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 57,3% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0113?

Het gebied van 0113 grenst aan de netnummers 0118 en 0164.

Wat doe ik als een 0113-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.