Netnummer 0118 – Middelburg en Vlissingen

Het netnummer 0118 hoort bij Middelburg en Vlissingen (Zeeland). Het ACM-register telt 216 nummerblokken onder dit kental met samen 357.000 toegekende nummers, verdeeld over 84 aanbieders — daarmee staat 0118 op plaats 46 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 85 naar aantal reekshouders, goed voor 0,57% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 76 blokken (53,2% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 2 december 1999; samen met Ziggo en BT houdt de top drie 61,1% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Middelburg en Vlissingen — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0118 in het kort

Netnummergebied
Middelburg en Vlissingen
Provincie
Zeeland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Veere, Middelburg (Z.), Vlissingen
Oppervlakte (land)
ca. 212 km²
Opbouw van een nummer
0118 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 118 + abonneenummer
In het ACM-register
216 blokken, 84 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
0113

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0118 (Middelburg en Vlissingen) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0118; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
216blokken in het register
84aanbieders met toekenningen
357.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0118-nummers

KPN B.V. domineert het kental 0118 met 53,2% van de toegekende nummers; de overige 83 aanbieders delen de rest. 18 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0118 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 7 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0118. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam76190.00053,2%2-12-199918-1-2023
Ziggo B.V.Utrecht817.0004,8%19-11-199920-3-2014
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0003,1%25-4-199717-9-1997
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht211.0003,1%7-6-20056-7-2009
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage1010.0002,8%29-5-202013-9-2023
Routit B.V.Ede GLD77.0002%28-9-201117-5-2024
Vodafone Libertel B.V.Maastricht66.0001,7%17-4-20096-11-2024
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam55.0001,4%17-11-202017-11-2020
Enreach B.V.Almere55.0001,4%2-12-200819-11-2024
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0001,4%4-7-20054-7-2005
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg44.0001,1%10-12-202010-12-2020
Destiny White Label Services B.V.Heerlen33.0000,8%25-5-201216-5-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0000,8%10-1-201312-11-2024
Businesscom B.V.Veghel22.0000,6%26-6-201523-12-2024
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht22.0000,6%21-3-20066-12-2022
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,6%9-3-20239-3-2023
Digihero B.V.Rotterdam22.0000,6%22-10-200915-3-2023
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel22.0000,6%3-4-201913-3-2023
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,6%23-8-201328-9-2017
Next Telecom B.V.Utrecht22.0000,6%3-6-201618-7-2019
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,6%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,6%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,3%8-5-20208-5-2020
3Webapps B.V.'s-Gravenhage11.0000,3%14-9-202614-9-2026
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,3%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,3%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,3%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,3%29-5-202429-5-2024
Budget Phone Company B.V.Rotterdam11.0000,3%10-3-201410-3-2014
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,3%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,3%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,3%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,3%22-9-201722-9-2017
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,3%19-1-201619-1-2016
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,3%3-4-20063-4-2006
Esprit Telecom B.V.Utrecht11.0000,3%4-8-20114-8-2011
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,3%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,3%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,3%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,3%5-3-20265-3-2026

De 40 grootste van 84 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0118

De oudste gedateerde toekenning onder 0118 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 56 toegekende blokken. 192 van de 216 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (7×), 5.000 (3×), 8.000 (3×), 2.000 (2×) en 3.000 (2×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0118 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (8), Utrecht (5), 's-Gravenhage (4) en Amsterdam (4). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Middelburg en Vlissingen.

Alle blokken onder 0118

De 150 laagste van 216 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
011820000001182009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
011820100001182019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
011820200001182029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
011820300001182039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
011820400001182049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
011820500001182059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
011820600001182069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
011820700001182079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
011820800001182089991.000Raffel Internet B.V.Breda7-4-2014toegekend
011820900001182099991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
0118210000011821999910.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
011822000001182209991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
011822100001182219991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
011822200001182229991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht6-11-2024toegekend
011822300001182239991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
011822400001182249991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
011822500001182259991.000Routit B.V.Ede GLD15-12-2014toegekend
011822600001182269991.000Routit B.V.Ede GLD15-12-2014toegekend
011822700001182279991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
011822800001182289991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
011822900001182299991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
011823000001182309991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
011823100001182319991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
011823200001182329991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
011823300001182339991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
011823400001182349991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
011823500001182359991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
011823600001182369991.000Voys Partners B.V.Groningen8-7-2016toegekend
011823700001182379991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
011823800001182389991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
011823900001182399991.000Enreach B.V.Almere19-1-2017toegekend
011824000001182409991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
011824100001182419991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
011824200001182429991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
011824300001182439991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
011824400001182449991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
011824600001182469991.000Routit B.V.Ede GLD3-7-2019toegekend
011824700001182479991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
011824800001182489991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
011824900001182499991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
011825000001182509991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
011825100001182519991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
011825200001182529991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht18-1-2023toegekend
011825300001182539991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen16-5-2023toegekend
011831000001183109991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
011831100001183119991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
011831200001183129991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
011831300001183139991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
011833300001183339991.000Next Telecom B.V.Utrecht18-7-2019toegekend
011833400001183349991.000Voiped Wholesale B.V.Assen18-2-2021toegekend
011837000001183709991.000Budget Phone Company B.V.Rotterdam10-3-2014toegekend
011837100001183719991.000Routit B.V.Ede GLD11-6-2021toegekend
0118410000011841999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011842000001184249995.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011842500001184259991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
011842600001184299994.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011843000001184309991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011843100001184319991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011843200001184329991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011843300001184339991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011843400001184349991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011843500001184359991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011843600001184369991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011843700001184379991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
011843800001184389991.000Routit B.V.Ede GLD20-4-2021toegekend
011844000001184429993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011844400001184449991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011844800001184499992.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0118460000011846999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
0118470000011847999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011848000001184809991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011848200001184829991.000Routit B.V.Ede GLD17-5-2024toegekend
011848300001184899997.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011849000001184949995.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011849900001184999991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011850000001185009991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011850100001185019991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011850200001185029991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011850300001185039991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011850400001185049991.000VoIPStarr B.V.Rijswijk ZH28-6-2022toegekend
011850500001185059991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
011850600001185069991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011850700001185079991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011850800001185089991.000ipBT B.V.Haren Gn1-10-2018toegekend
011850900001185099991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011851000001185109991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
011851500001185159991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
011855100001185569996.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011855800001185589991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel13-3-2023toegekend
011856000001185609991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011856100001185619991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011856200001185629991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011856300001185639991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011856400001185649991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011856500001185659991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011856600001185669991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011856700001185679991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011856800001185689991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011856900001185699991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011857000001185709991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011857100001185719991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011857200001185729991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011857600001185769991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011857700001185779991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011857800001185789991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011857900001185799991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011858000001185849995.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011858600001185889993.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011859100001185999999.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011860100001186049994.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011860600001186079992.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011861000001186189999.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011862000001186209991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011862200001186229991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
011862300001186299997.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011863000001186309991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011863100001186319991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
011863200001186399998.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011864000001186409991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011864100001186419991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011864200001186429991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011864300001186439991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011864400001186449991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011864500001186459991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011864600001186469991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011865000001186579998.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011865900001186599991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011866000001186609991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
011866300001186639991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
011866600001186669991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
0118670000011867999910.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011868000001186879998.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011868900001186899991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011869000001186909991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011869100001186919991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011869200001186929991.000KPN B.V.Rotterdam2-12-1999toegekend
011869300001186939991.000KPN B.V.Rotterdam7-1-2000toegekend
011870000001187009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
011870200001187029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
011870300001187039991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
011870400001187049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
011870700001187079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
011871000001187109991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
011871100001187119991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
011871200001187129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
011871300001187139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
011871400001187149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
011871500001187159991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
011871600001187169991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
011872100001187219991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Zeeland

Zeeland telt 7 kentallen. Naar aantal blokken staat 0118 op plaats 2 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0115 (Terneuzen) met 173 blokken en 82 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
0113Goes28984393.000
0115Terneuzen17382253.000
0111Zierikzee (Schouwen-Duiveland)15483253.000
0117Oostburg (West-Zeeuws-Vlaanderen)15281200.000
0114Hulst14380180.000
0166Tholen13582167.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0118-nummer

Gebeld door een 0118-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0118

Waar is netnummer 0118?

0118 is het netnummer van Middelburg en Vlissingen in Zeeland. Het netnummergebied is ongeveer 212 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0118?

Geheel of grotendeels: Veere, Middelburg (Z.) en Vlissingen. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0118-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0118 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 118 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0118-nummers?

Het ACM-register telt onder 0118 216 nummerblokken bij 84 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 53,2% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0118?

Het gebied van 0118 grenst aan de netnummers 0113.

Wat doe ik als een 0118-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.