Netnummer 0114 – Hulst

Het netnummer 0114 hoort bij Hulst (Zeeland). Het ACM-register telt 143 nummerblokken onder dit kental met samen 180.000 toegekende nummers, verdeeld over 80 aanbieders — daarmee staat 0114 op plaats 110 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 140 naar aantal reekshouders, goed voor 0,29% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 23 blokken (28,3% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met BT en Ziggo houdt de top drie 39,4% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Hulst — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0114 in het kort

Netnummergebied
Hulst
Provincie
Zeeland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Hulst
Deels in dit gebied
Terneuzen
Oppervlakte (land)
ca. 241 km²
Opbouw van een nummer
0114 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 114 + abonneenummer
In het ACM-register
143 blokken, 80 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0115

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0114 (Hulst) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0114; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
143blokken in het register
80aanbieders met toekenningen
180.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0114-nummers

Het kental 0114 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 28,3% van de toegekende nummers, en in totaal houden 80 aanbieders hier blokken. 20 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0114 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 5 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0114. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam2351.00028,3%28-8-199718-1-2023
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0006,1%25-4-199717-9-1997
Ziggo B.V.Utrecht99.0005%19-11-199920-3-2014
Vodafone Libertel B.V.Utrecht66.0003,3%17-4-20097-6-2023
Enreach B.V.Almere55.0002,8%2-12-200819-11-2024
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage55.0002,8%29-5-202013-9-2023
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,8%4-7-20054-7-2005
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen33.0001,7%10-1-201312-11-2024
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht33.0001,7%21-9-200521-9-2005
Businesscom B.V.Veghel22.0001,1%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0001,1%10-12-202010-12-2020
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht22.0001,1%21-3-20066-12-2022
DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam22.0001,1%17-11-202017-11-2020
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001,1%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001,1%25-5-201222-9-2017
Digihero B.V.Rotterdam22.0001,1%22-10-200915-3-2023
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001,1%23-8-201328-9-2017
Routit B.V.Ede GLD22.0001,1%28-9-20114-2-2022
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001,1%7-1-201311-12-2020
X2Com B.V.Rosmalen22.0001,1%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,6%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,6%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,6%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,6%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,6%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,6%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,6%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,6%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,6%22-9-201722-9-2017
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,6%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,6%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,6%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,6%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,6%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,6%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,6%5-3-20265-3-2026
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,6%21-7-201121-7-2011
MKB VoiceBreda11.0000,6%2-10-20142-10-2014
MTel B.V.Rotterdam11.0000,6%31-3-201131-3-2011
MachCloud B.V.Schiphol11.0000,6%13-11-201813-11-2018

De 40 grootste van 80 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0114

De oudste gedateerde toekenning onder 0114 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 38 toegekende blokken. 130 van de 143 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 2.000 (5×), 3.000 (3×), 4.000 (2×), 5.000 (1×) en 8.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0114 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (5), Amsterdam (4) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Hulst.

Alle blokken onder 0114

Alle 143 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
011420000001142009991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
011420100001142019991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
011420200001142029991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
011420300001142039991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
011420400001142049991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
011420500001142059991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
011420600001142069991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
011420700001142079991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
011420800001142089991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
011420900001142099991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
011421000001142109991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
011421100001142119991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
011421200001142129991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
011421400001142149991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
011421500001142159991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
011421600001142169991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
011421700001142179991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
011421800001142189991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
011421900001142199991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
011422000001142209991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
011422100001142219991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
011422200001142229991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
011422300001142239991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
011422400001142249991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
011422500001142259991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
011422600001142269991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
011422800001142289991.000Raffel Internet B.V.Breda1-12-2017toegekend
011422900001142299991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
011424100001142419991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
011424200001142429991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
011424300001142439991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
011424400001142449991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
011424500001142459991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
011424600001142469991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
011424700001142479991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
011431000001143179998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011431900001143199991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011432000001143229993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011432600001143269991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011433000001143309991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
011433100001143319991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
011433200001143329991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
011433300001143339991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
011433400001143349991.000Routit B.V.Ede GLD4-2-2022toegekend
011434500001143479993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011436100001143629992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011436400001143649991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011437000001143749995.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011437800001143789991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011438100001143839993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011438700001143879991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011438800001143889991.000Vodafone Libertel B.V.Utrecht7-6-2023toegekend
011438900001143899991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0114440000011444999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
011455000001145509991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
011455100001145519991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
011455200001145529991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
011455500001145559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
011456000001145609991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
011456100001145619991.000ipBT B.V.Haren Gn1-10-2018toegekend
011456500001145659991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
011463000001146339994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011463500001146359991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011465000001146519992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011467100001146729992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011467600001146769991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011468100001146849994.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011468600001146879992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011469000001146919992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
011470000001147009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
011470200001147029991.000Redworks B.V.Maastricht21-3-2011toegekend
011470300001147039991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
011470400001147049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
011470700001147079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
011471000001147109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
011471100001147119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
011471200001147129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
011471300001147139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
011471400001147149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
011472000001147209991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht21-9-2005toegekend
011472100001147219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht21-9-2005toegekend
011472200001147229991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht21-9-2005toegekend
011472500001147259991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
011472600001147269991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten17-4-2009toegekend
011472700001147279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
011472800001147289991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
011472900001147299991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
011474000001147409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
011474100001147419991.000Digihero B.V.Rotterdam15-3-2023toegekend
011474200001147429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
011474300001147439991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
011474400001147449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
011474500001147459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
011474600001147469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
011474700001147479991.000Signet B.V.Eindhoven21-1-2010toegekend
011474800001147489991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
011474900001147499991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
011475000001147509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
011475100001147519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
011475200001147529991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
011476000001147609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
011476200001147629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
011476300001147639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
011476400001147649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht28-10-2009toegekend
011476500001147659991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
011476700001147679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
011476800001147689991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
011476900001147699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
011478100001147819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
011478200001147829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
011478300001147839991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
011478400001147849991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
011478500001147859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
011478600001147869991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
011478700001147879991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
011478800001147889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
011478900001147899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
011479000001147909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
011479100001147919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
011479200001147929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
011479300001147939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
011479400001147949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
011479500001147959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
011479600001147969991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
011479700001147979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
011479800001147989991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-12-2022toegekend
011479900001147999991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht21-3-2006toegekend
011482000001148209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
011482100001148219991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
011483300001148339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
011485000001148509991.000Ziggo B.V.Utrecht19-11-1999toegekend
011485100001148519991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
011485200001148529991.000DELTA Fiber Nederland B.V.Schiedam17-11-2020toegekend
011485300001148539991.000Ziggo B.V.Utrecht10-3-2008toegekend
011485400001148549991.000Ziggo B.V.Utrecht10-3-2008toegekend
011485500001148559991.000Ziggo B.V.Utrecht10-3-2008toegekend
011485600001148569991.000Ziggo B.V.Utrecht10-3-2008toegekend
011485700001148579991.000Ziggo B.V.Utrecht10-3-2008toegekend
011485800001148589991.000Ziggo B.V.Utrecht10-3-2008toegekend
011485900001148599991.000Ziggo B.V.Utrecht10-3-2008toegekend
011487000001148709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
011488000001148809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
011488100001148819991.000KPN B.V.Rotterdam20-1-2021toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Zeeland

Zeeland telt 7 kentallen. Naar aantal blokken staat 0114 op plaats 6 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0166 (Tholen) met 135 blokken en 82 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
0113Goes28984393.000
0118Middelburg en Vlissingen21684357.000
0115Terneuzen17382253.000
0111Zierikzee (Schouwen-Duiveland)15483253.000
0117Oostburg (West-Zeeuws-Vlaanderen)15281200.000
0166Tholen13582167.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0114-nummer

Gebeld door een 0114-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0114

Waar is netnummer 0114?

0114 is het netnummer van Hulst in Zeeland. Het netnummergebied is ongeveer 241 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0114?

Geheel of grotendeels: Hulst. Deels: Terneuzen. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0114-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0114 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 114 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0114-nummers?

Het ACM-register telt onder 0114 143 nummerblokken bij 80 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 28,3% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0114?

Het gebied van 0114 grenst aan de netnummers 0115.

Wat doe ik als een 0114-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.