Netnummer 0321 – Dronten

Het netnummer 0321 hoort bij Dronten (Flevoland). Het ACM-register telt 132 nummerblokken onder dit kental met samen 195.000 toegekende nummers, verdeeld over 83 aanbieders — daarmee staat 0321 op plaats 130 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 105 naar aantal reekshouders, goed voor 0,31% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 8 blokken (22,6% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Gamma Communications en BT houdt de top drie 34,4% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Dronten — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 23-10-2026

Netnummer 0321 in het kort

Netnummergebied
Dronten
Provincie
Flevoland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Dronten
Deels in dit gebied
Lelystad
Oppervlakte (land)
ca. 317 km²
Opbouw van een nummer
0321 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 321 + abonneenummer
In het ACM-register
132 blokken, 83 aanbieders
Jongste toekenning
5 maart 2026 (Ipronto Communications)
Aangrenzende netnummers
0320, 0341, 038, 0525, 0527

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0321 (Dronten) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0321; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
132blokken in het register
83aanbieders met toekenningen
195.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0321-nummers

Het kental 0321 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 22,6% van de toegekende nummers, en in totaal houden 83 aanbieders hier blokken. 20 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0321 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar Ipronto Communications op 5-3-2026. 6 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0321. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam844.00022,6%28-8-199718-1-2023
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen312.0006,2%10-1-201312-11-2024
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam211.0005,6%25-4-199717-9-1997
Ziggo Services B.V.Utrecht110.0005,1%29-12-199829-12-1998
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage77.0003,6%29-5-202013-9-2023
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht77.0003,6%7-6-200527-11-2013
Verizon Nederland B.V.Amsterdam55.0002,6%4-7-20054-7-2005
Vodafone Libertel B.V.Maastricht55.0002,6%17-4-20092-1-2014
Enreach B.V.Almere44.0002,1%2-12-200819-11-2024
Ziggo B.V.Utrecht44.0002,1%9-8-199920-3-2014
Routit B.V.Ede GLD33.0001,5%28-9-20113-7-2019
Solcon Internetdiensten B.V.Dronten33.0001,5%8-7-20036-1-2017
Businesscom B.V.Veghel22.0001%26-6-201523-12-2024
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg22.0001%10-12-202010-12-2020
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0001%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0001%25-5-201222-9-2017
Esprit Telecom B.V.Utrecht22.0001%18-7-200818-7-2008
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0001%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0001%7-1-201311-12-2020
Telio Netherlands B.V.Purmerend22.0001%19-5-20097-12-2012
X2Com B.V.Rosmalen22.0001%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,5%8-5-20208-5-2020
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,5%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,5%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,5%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,5%29-5-202429-5-2024
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,5%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,5%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,5%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,5%4-10-20164-10-2016
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht11.0000,5%6-11-20146-11-2014
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,5%19-1-201619-1-2016
Digihero B.V.Rotterdam11.0000,5%22-10-200922-10-2009
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,5%3-4-20193-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk11.0000,5%24-9-200724-9-2007
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,5%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,5%2-3-20262-3-2026
Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam11.0000,5%3-12-20073-12-2007
Ipronto Communications B.V.Rotterdam11.0000,5%5-3-20265-3-2026
KeenSystems V.o.f.Gemert11.0000,5%21-7-201121-7-2011

De 40 grootste van 83 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0321

De oudste gedateerde toekenning onder 0321 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 5 maart 2026 (Ipronto Communications B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 33 toegekende blokken. 123 van de 132 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (6×), 2.000 (1×), 3.000 (1×) en 7.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0321 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (7), Utrecht (6), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (3). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Dronten.

Alle blokken onder 0321

Alle 132 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
032120000003212009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
032120100003212019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
032120200003212029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
032120300003212039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
032120400003212049991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht27-11-2013toegekend
032120500003212059991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
032120600003212069991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
032120700003212079991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
032120800003212089991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
032120900003212099991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
0321210000032121999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
032122000003212209991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
032122100003212219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
032122200003212229991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
032122300003212239991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
032122400003212249991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
032122500003212259991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
032122600003212269991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
032122900003212299991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
032123000003212309991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
032123100003212319991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
032123200003212329991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
032123300003212339991.000Raffel Internet B.V.Breda24-3-2015toegekend
032123400003212349991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
032123500003212359991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
032123600003212369991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
032123700003212379991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
032123800003212389991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
032123900003212399991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
0321240000032124999910.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
032125000003212509991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
032125100003212519991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
032125200003212529991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
032125300003212539991.000Cambrium B.V.Almere4-10-2016toegekend
032125400003212549991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
032125500003212559991.000Voys Partners B.V.Groningen11-5-2017toegekend
032125600003212569991.000Qonnecta B.V.Rosmalen12-6-2017toegekend
032125700003212579991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
032125800003212589991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
032125900003212599991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
032126000003212609991.000Routit B.V.Ede GLD3-7-2019toegekend
032126100003212619991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
032126200003212629991.000Routit B.V.Ede GLD3-7-2019toegekend
032126300003212639991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
032126400003212649991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
032126500003212659991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
032126600003212669991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
032126700003212679991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
032126800003212689991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
032126900003212699991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
0321310000032131999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032132000003213269997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032132800003213299992.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0321330000032133999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032134000003213429993.000KPN B.V.Rotterdam8-12-2003toegekend
032135000003213509991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
032135100003213519991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
032135200003213529991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
0321380000032138999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032144000003214409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
032155500003215559991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
032155600003215569991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
032156500003215659991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
032170000003217009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
032170100003217019991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
032170200003217029991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten13-4-2011toegekend
032170300003217039991.000Redworks B.V.Maastricht22-3-2011toegekend
032170400003217049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
032170500003217059991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten6-1-2017toegekend
032170600003217069991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
032170700003217079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032170800003217089991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam5-3-2026toegekend
032171000003217109991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
032171100003217119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
032171200003217129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
032171300003217139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
032171400003217149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
032172100003217219991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht28-1-2009toegekend
032172200003217229991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
032172300003217239991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
032172400003217249991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
032172500003217259991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
032172600003217269991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
032172700003217279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
032172800003217289991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
032172900003217299991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
032174000003217409991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
032174100003217419991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
032174200003217429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032174300003217439991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel7-1-2013toegekend
032174400003217449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
032174500003217459991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
032174600003217469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
032174700003217479991.000Signet B.V.Eindhoven1-12-2009toegekend
032174800003217489991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
032175000003217509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032175100003217519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032175200003217529991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032175300003217539991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032176000003217609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
032176100003217619991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
032176200003217629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
032176300003217639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
032176400003217649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht28-10-2009toegekend
032176500003217659991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
032176700003217679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
032176900003217699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
032178100003217819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
032178200003217829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
032178500003217859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend
032178800003217889991.000Voxbone S.A.Elsene5-3-2007toegekend
032178900003217899991.000EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk24-9-2007toegekend
032179000003217909991.000Voiperator B.V.Zwolle27-1-2012toegekend
032179100003217919991.000onecentral B.V.Hoofddorp2-9-2011toegekend
032179200003217929991.000NG-BLU Networks B.V.Meppel11-10-2012toegekend
032179300003217939991.000Qupra B.V.Amsterdam19-12-2019toegekend
032179400003217949991.000MaxiTEL Telecom B.V.Alphen Aan Den Rijn3-1-2013toegekend
032179500003217959991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend
032179600003217969991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
032179700003217979991.000Scarlet N.V.Lelystad25-7-2005toegekend
032179900003217999991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-11-2014toegekend
032180000003218009991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
032180100003218019991.000Esprit Telecom B.V.Utrecht18-7-2008toegekend
032180200003218029991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam9-5-2025toegekend
032182000003218209991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2014toegekend
032182200003218229991.000Ziggo B.V.Utrecht9-8-1999toegekend
032182300003218239991.000Ziggo B.V.Utrecht4-8-2009toegekend
032182400003218249991.000Ziggo B.V.Utrecht4-8-2009toegekend
032183300003218339991.000Teleservice Nederland B.VCapelle Aan Den Ijssel4-3-2015toegekend
0321840000032184999910.000Ziggo Services B.V.Utrecht29-12-1998toegekend
032187000003218709991.000Infopact Netwerkdiensten B.V.Rotterdam3-12-2007toegekend
032188000003218809991.000Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg10-12-2020toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Flevoland

Flevoland telt 4 kentallen. Naar aantal blokken staat 0321 op plaats 4 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0527 (Emmeloord (Noordoostpolder)) met 173 blokken en 85 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
036Almere22999709.000
0320Lelystad17487300.000
0527Emmeloord (Noordoostpolder)17385260.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0321-nummer

Gebeld door een 0321-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0321

Waar is netnummer 0321?

0321 is het netnummer van Dronten in Flevoland. Het netnummergebied is ongeveer 317 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0321?

Geheel of grotendeels: Dronten. Deels: Lelystad. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0321-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0321 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 321 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0321-nummers?

Het ACM-register telt onder 0321 132 nummerblokken bij 83 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 22,6% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 5 maart 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0321?

Het gebied van 0321 grenst aan de netnummers 0320, 0341, 038, 0525 en 0527.

Wat doe ik als een 0321-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.