Netnummer 0320 – Lelystad

Het netnummer 0320 hoort bij Lelystad (Flevoland). Het ACM-register telt 174 nummerblokken onder dit kental met samen 300.000 toegekende nummers, verdeeld over 87 aanbieders — daarmee staat 0320 op plaats 69 van 141 kentallen naar aantal blokken en op plaats 41 naar aantal reekshouders, goed voor 0,48% van alle toegekende Nederlandse vaste nummers. De grootste reekshouder is KPN B.V. met 17 blokken (32,7% van de toegekende nummers), voor het eerst toegekend op 28 augustus 1997; samen met Odido en Ziggo Services houdt de top drie 46,4% van de capaciteit. Een gesprek vanaf dit kental komt normaal gesproken van een vaste lijn uit de regio Lelystad — al bewijst het scherm dat nooit: nummers kunnen gespooft zijn.

Bron: ACM-register, stand 24-10-2026

Netnummer 0320 in het kort

Netnummergebied
Lelystad
Provincie
Flevoland
Gemeenten (geheel of grotendeels)
Lelystad
Deels in dit gebied
Dronten, Zeewolde
Oppervlakte (land)
ca. 228 km²
Opbouw van een nummer
0320 + abonneenummer van 6 cijfers (10 cijfers)
Abonneenummer begint met
2 t/m 8 (nooit 0, 1 of 9)
Vanuit het buitenland
+31 320 + abonneenummer
In het ACM-register
174 blokken, 87 aanbieders
Jongste toekenning
14 september 2026 (3Webapps)
Aangrenzende netnummers
0321, 0341, 036

Bronnen: ACM, overzicht netnummergebieden en nummerregister; Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten (art. 2 en 4); CBS/PDOK 2025 (provincies en gemeenten, berekend uit de overlap met het netnummergebied).

Kaart van het netnummergebied 0320 (Lelystad) met de aangrenzende netnummers
Blauw: het netnummergebied 0320; grijze cijfers: aangrenzende netnummers; stippellijnen: provinciegrenzen. Grenzen: ACM, overzicht netnummergebieden; provincies en gemeenten: CBS/PDOK 2025 (CC BY 4.0). De ACM-kaart is op circa 10 meter nauwkeurig en niet bedoeld voor juridische procedures.
174blokken in het register
87aanbieders met toekenningen
300.000toegekende nummers
1997–2026toekenningen van–tot

De aanbieders achter 0320-nummers

Het kental 0320 is versnipperd: KPN B.V. leidt met 32,7% van de toegekende nummers, en in totaal houden 87 aanbieders hier blokken. 17 van de 40 getoonde aanbieders houden precies één blok onder 0320 — meestal een blok van 1.000 nummers. De langste aanwezigheid heeft BT (eerste blok 25-4-1997); de jongste toekenning ging naar 3Webapps op 14-9-2026. 6 aanbieders kregen in de afgelopen twee jaar nog een blok onder 0320. Het register noemt de reekshouder; losse nummers kunnen door nummerbehoud bij een andere provider actief zijn.

AanbiederZetelBlokkenNummersAandeelEerste blokLaatste blok
KPN B.V.Rotterdam1798.00032,7%28-8-199718-1-2023
Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage2121.0007%29-5-202013-9-2023
Ziggo Services B.V.Utrecht220.0006,7%29-12-199829-7-2011
Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen413.0004,3%10-1-201312-11-2024
BT NEDERLAND N.V.Amsterdam312.0004%25-4-19973-5-2023
Esprit Telecom B.V.Utrecht110.0003,3%18-7-200818-7-2008
Vodafone Libertel B.V.Maastricht99.0003%17-4-200918-1-2023
Enreach B.V.Almere66.0002%2-12-200819-11-2024
Verizon Nederland B.V.Amsterdam66.0002%8-9-19974-7-2005
Ziggo B.V.Utrecht66.0002%20-3-200020-3-2014
Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht66.0002%23-9-20047-6-2005
Canal+ Luxembourg S.a.r.l.Luxembourg55.0001,7%10-12-202010-12-2020
Routit B.V.Ede GLD33.0001%28-9-201130-5-2016
Businesscom B.V.Veghel22.0000,7%26-6-201523-12-2024
Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht22.0000,7%21-3-20066-12-2022
Destiny B.V.Sint-Oedenrode22.0000,7%9-3-20239-3-2023
Destiny White Label Services B.V.Heerlen22.0000,7%25-5-201222-9-2017
Digihero B.V.Rotterdam22.0000,7%22-10-200911-4-2019
EXA Infrastructure Netherlands B.V.Schiphol-Rijk22.0000,7%16-10-200716-10-2007
Kwebbl B.V.Amsterdam22.0000,7%23-8-201328-9-2017
Sewan Nederland B.V.Son En Breugel22.0000,7%7-1-201311-12-2020
Telio Netherlands B.V.Purmerend22.0000,7%19-5-20097-12-2012
Voxbone S.A.Elsene22.0000,7%5-3-200730-1-2025
X2Com B.V.Rosmalen22.0000,7%2-6-201022-10-2021
10Telecom B.V.Emmen11.0000,3%8-5-20208-5-2020
3Webapps B.V.'s-Gravenhage11.0000,3%14-9-202614-9-2026
4tele.com B.V.Zevenbergen11.0000,3%4-2-20104-2-2010
A1 Internet B.V.Heerenveen11.0000,3%9-9-20209-9-2020
A3BC B.V.Posterholt11.0000,3%2-8-20162-8-2016
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel11.0000,3%23-8-201623-8-2016
BlackGATE B.V.'s-Gravenhage11.0000,3%29-5-202429-5-2024
Budget Phone Company B.V.Rotterdam11.0000,3%10-3-201410-3-2014
CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch11.0000,3%31-3-201731-3-2017
CM.COM Netherlands B.V.Breda11.0000,3%30-1-202030-1-2020
COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin11.0000,3%9-4-20209-4-2020
Cambrium B.V.Almere11.0000,3%22-9-201722-9-2017
Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao11.0000,3%19-1-201619-1-2016
Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel11.0000,3%3-4-20193-4-2019
Eurofiber Nederland B.V.Maarssen11.0000,3%27-10-202127-10-2021
Fiber Services B.V.Almere11.0000,3%2-3-20262-3-2026

De 40 grootste van 87 aanbieders met toekenningen onder dit kental, gesorteerd op toegekende nummers.

Toekenningsgeschiedenis van 0320

De oudste gedateerde toekenning onder 0320 is van 25 april 1997 (BT NEDERLAND N.V.), de jongste van 14 september 2026 (3Webapps B.V.). De drukste periode was 2020–2024 met 56 toegekende blokken. 157 van de 174 blokken tellen 1.000 nummers; de andere blokgroottes zijn 10.000 (10×), 3.000 (2×), 7.000 (2×), 6.000 (1×) en 8.000 (1×). Elk blok onder dit kental is in het register aan een aanbieder toegekend.

De reekshouders onder 0320 zijn gevestigd in 6 verschillende plaatsen; de meeste zetels staan in Rotterdam (8), Utrecht (6), Amsterdam (5) en 's-Gravenhage (4). De zetel van een aanbieder zegt niets over waar de nummers worden gebruikt — de regio is Lelystad.

Alle blokken onder 0320

De 150 laagste van 174 blokken in het register, oplopend op bloknummer, met reekshouder, zetel, toekenningsdatum en status. Zoek de eerste zes of zeven cijfers van een nummer op om te zien in welk blok het valt.

VanTotNummersReekshouderZetelToegekendStatus
032020000003202009991.000SpeakUp B.V.Enschede25-6-2008toegekend
032020100003202019991.000Qooqie N.V.Capelle Aan Den Ijssel30-7-2013toegekend
032020200003202029991.000Kwebbl B.V.Amsterdam23-8-2013toegekend
032020300003202039991.000Zetacom B.V.Zoetermeer23-10-2013toegekend
032020400003202049991.000Sewan Nederland B.V.Son En Breugel11-12-2020toegekend
032020500003202059991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht2-1-2014toegekend
032020600003202069991.000Q-Fast Telecom B.V.De Meern11-10-2024toegekend
032020700003202079991.000Massxess B.V.Purmerend19-2-2014toegekend
032020800003202089991.000SOLLIE.COMM B.V.Dedemsvaart30-4-2014toegekend
032020900003202099991.000Kwebbl B.V.Amsterdam28-9-2017toegekend
032021100003202199999.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0320220000032022999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032023000003202379998.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032023800003202389991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam3-5-2023toegekend
032023900003202399991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0320240000032024999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0320250000032025999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
0320260000032026999910.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032027000003202709991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032027100003202719991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen15-2-2023toegekend
032027300003202799997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032028000003202829993.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032028400003202899996.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032029000003202969997.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032029700003202979991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
032029800003202989991.000KPN B.V.Rotterdam28-8-1997toegekend
032029900003202999991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage11-5-2023toegekend
032030000003203009991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
032030100003203019991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
032030200003203029991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
032030300003203039991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
032030400003203049991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht7-6-2005toegekend
032030500003203059991.000Golden Hightech B.V.Capelle Aan Den Ijssel19-7-2017toegekend
032030600003203069991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen22-9-2017toegekend
032030800003203089991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-10-2014toegekend
032030900003203099991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht15-10-2014toegekend
0320310000032031999910.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen22-2-2022toegekend
0320320000032032999910.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam25-4-1997toegekend
032033000003203309991.000Smart FutureUtrecht28-11-2014toegekend
032033100003203319991.000Enreach B.V.Almere6-1-2015toegekend
032033200003203329991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
032033300003203339991.000MKB VoiceBreda2-10-2014toegekend
032033400003203349991.000WeCloudit Group B.V.Beverwijk10-3-2015toegekend
032033500003203359991.000Raffel Internet B.V.Breda24-3-2015toegekend
032033600003203369991.000ipBT B.V.Haren Gn24-4-2015toegekend
032033700003203379991.000Rinkel B.V.Rotterdam12-5-2015toegekend
032033800003203389991.000Businesscom B.V.Veghel26-6-2015toegekend
032033900003203399991.000Telnyx Ireland LtdDublin D02 Pd3918-2-2021toegekend
032034000003203409991.000Weritech B.V.Eindhoven24-2-2016toegekend
032034100003203419991.000Enreach B.V.Almere22-3-2016toegekend
032034200003203429991.000Enreach B.V.Almere17-9-2024toegekend
032034300003203439991.000Routit B.V.Ede GLD30-5-2016toegekend
032034400003203449991.000Routit B.V.Ede GLD30-5-2016toegekend
032034500003203459991.000A3BC B.V.Posterholt2-8-2016toegekend
032034600003203469991.000Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.Brussel23-8-2016toegekend
032034700003203479991.000A1 Internet B.V.Heerenveen9-9-2020toegekend
032034800003203489991.000Enreach B.V.Almere11-5-2017toegekend
032034900003203499991.000Qonnecta B.V.Rosmalen12-6-2017toegekend
032035000003203509991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht25-3-2019toegekend
032035100003203519991.000NXTcom Nederland B.V.Oss20-5-2019toegekend
032035200003203529991.000VoipGrow B.V.'s-Gravenhage8-8-2024toegekend
032035300003203539991.000Fiber Services B.V.Almere2-3-2026toegekend
032035400003203549991.000CM.COM Netherlands B.V.Breda30-1-2020toegekend
032035500003203559991.00010Telecom B.V.Emmen8-5-2020toegekend
032035600003203569991.000Sona Business B.V.Rotterdam13-5-2020toegekend
032035700003203579991.000Qonnected B.V.Hardenberg29-6-2020toegekend
032035800003203589991.000Steam-connect Partner Services B.V.Beverwijk16-11-2020toegekend
032035900003203599991.000Ipronto Communications B.V.Rotterdam29-6-2021toegekend
032040000003204029993.000KPN B.V.Rotterdam15-11-2006toegekend
0320410000032041999910.000KPN B.V.Rotterdam15-4-1998toegekend
032042000003204209991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
032042100003204219991.000Dialoga Servicios Interactiovios S.A.Bilbao19-1-2016toegekend
032042200003204229991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
032042300003204239991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage13-9-2023toegekend
032042400003204249991.000Cambrium B.V.Almere22-9-2017toegekend
032042500003204259991.000Omnia Connect B.V.Leusden17-5-2018toegekend
032042600003204269991.000MachCloud B.V.Schiphol13-11-2018toegekend
032042700003204279991.000Dstny Global Services NL B.V.Capelle A/d Ijssel3-4-2019toegekend
032042800003204289991.000TriNed B.V.'s-Hertogenbosch21-10-2022toegekend
032043000003204309991.000Budget Phone Company B.V.Rotterdam10-3-2014toegekend
032043100003204319991.000Voys Partners B.V.Groningen6-5-2024toegekend
032044000003204409991.000CLOUDOE B.V.'s-Hertogenbosch31-3-2017toegekend
032044400003204449991.000Next Telecom B.V.Utrecht3-6-2016toegekend
032044500003204459991.000Businesscom B.V.Veghel23-12-2024toegekend
032055000003205509991.000voizXL B.V.Vianen UT23-3-2018toegekend
032055100003205519991.000X2Com B.V.Rosmalen22-10-2021toegekend
032055200003205529991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht18-1-2023toegekend
032055500003205559991.0003Webapps B.V.'s-Gravenhage14-9-2026toegekend
032055900003205599991.000Colt Technology Services B.V.Amsterdam-Duivendrecht6-12-2022toegekend
032070000003207009991.000BT NEDERLAND N.V.Amsterdam17-9-1997toegekend
032070100003207019991.000Solcon Internetdiensten B.V.Dronten8-7-2003toegekend
032070200003207029991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032070300003207039991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032070400003207049991.000MTel B.V.Rotterdam31-3-2011toegekend
032070500003207059991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen10-1-2013toegekend
032070600003207069991.000Voip4all B.V.Zwolle20-9-2013toegekend
032070700003207079991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032070900003207099991.000Voxbone S.A.Elsene30-1-2025toegekend
032071000003207109991.000Ziggo Zakelijk Services B.V.Utrecht23-9-2004toegekend
032071100003207119991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam8-9-1997toegekend
032071200003207129991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
032071300003207139991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
032071400003207149991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
032071500003207159991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
032071600003207169991.000Verizon Nederland B.V.Amsterdam4-7-2005toegekend
032071800003207189991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2012toegekend
032072100003207219991.000Pretium B.V.Haarlem23-2-2009toegekend
032072200003207229991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend19-5-2009toegekend
032072300003207239991.000X2Com B.V.Rosmalen2-6-2010toegekend
032072400003207249991.000Destiny White Label Services B.V.Heerlen25-5-2012toegekend
032072500003207259991.000Redworks B.V.Maastricht3-9-2010toegekend
032072600003207269991.000Orange Business Netherlands B.V.Amsterdam28-9-2011toegekend
032072700003207279991.000Gamma Communications Nederland B.V.Amstelveen12-11-2024toegekend
032072800003207289991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht30-11-2011toegekend
032072900003207299991.000Destiny B.V.Sint-Oedenrode9-3-2023toegekend
032074000003207409991.000Ziggo B.V.Utrecht4-8-2009toegekend
032074100003207419991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2000toegekend
032074200003207429991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032074300003207439991.000Ziggo B.V.Utrecht20-3-2000toegekend
032074400003207449991.000COOLWAVE COMMUNICATIONS LtdDublin9-4-2020toegekend
032074500003207459991.000Enreach B.V.Almere19-11-2024toegekend
032074600003207469991.000Digihero B.V.Rotterdam22-10-2009toegekend
032074700003207479991.000Signet B.V.Eindhoven7-4-2009toegekend
032074800003207489991.000Routit B.V.Ede GLD28-9-2011toegekend
032074900003207499991.000Ziggo B.V.Utrecht4-8-2009toegekend
032075000003207509991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032075100003207519991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032075200003207529991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032075300003207539991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032075400003207549991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032075500003207559991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032075600003207569991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032075700003207579991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032075800003207589991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032075900003207599991.000Odido Netherlands B.V.'s-Gravenhage29-5-2020toegekend
032076000003207609991.000Enreach B.V.Almere2-12-2008toegekend
032076100003207619991.000Voiped Wholesale B.V.Assen27-2-2024toegekend
032076200003207629991.000VoipQ B.V.Gouda13-11-2014toegekend
032076300003207639991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht17-4-2009toegekend
032076400003207649991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-8-2010toegekend
032076500003207659991.000BlackGATE B.V.'s-Gravenhage29-5-2024toegekend
032076600003207669991.0004tele.com B.V.Zevenbergen4-2-2010toegekend
032076700003207679991.000Eurofiber Nederland B.V.Maarssen27-10-2021toegekend
032076800003207689991.000Digihero B.V.Rotterdam11-4-2019toegekend
032076900003207699991.000KPN B.V.Rotterdam18-1-2023toegekend
032078100003207819991.000VoipZeker B.V.Sassenheim27-3-2012toegekend
032078200003207829991.000KeenSystems V.o.f.Gemert21-7-2011toegekend
032078300003207839991.000Vodafone Libertel B.V.Maastricht10-9-2012toegekend
032078400003207849991.000Telio Netherlands B.V.Purmerend7-12-2012toegekend
032078500003207859991.000KPN B.V.Rotterdam24-12-2009toegekend

Bron: ACM-register (nummerregister), bijgewerkt bij elke import.

Andere netnummers in Flevoland

Flevoland telt 4 kentallen. Naar aantal blokken staat 0320 op plaats 2 in de provincie; het dichtst in omvang komt 0527 (Emmeloord (Noordoostpolder)) met 173 blokken en 85 aanbieders.

NetnummerPlaatsBlokkenAanbiedersToegekende nummers
036Almere22999709.000
0527Emmeloord (Noordoostpolder)17385260.000
0321Dronten13283195.000

Nog geen gepubliceerde meldingen voor deze reeks.

Check een 0320-nummer

Gebeld door een 0320-nummer: wat kunt u doen?

Een onbekend nummer kan een echte beller of een oplichter zijn. Twijfelt u:

  1. Hang op als de beller om bankgegevens, codes of geld vraagt

    Een bank of overheidsinstantie vraagt nooit telefonisch om uw inloggegevens of pincode en laat u nooit geld overboeken. Vertrouwt u het niet, zoek dan zelf het nummer van de organisatie op en bel terug. Oplichters kunnen elk nummer op uw scherm laten verschijnen.

    Rijksoverheid: wat kan ik doen bij een nep-telefoontje (spoofing)?

  2. Meld een poging tot oplichting bij de Fraudehelpdesk

    Het meldformulier is dag en nacht beschikbaar; telefonisch via 088 786 7372. Meldingen helpen om anderen te waarschuwen.

    Fraudehelpdesk: fraude melden

  3. Ongevraagd verkoopgesprek? Zeg dat u niet meer gebeld wilt worden

    Sinds 1 juli 2021 mag een bedrijf u alleen bellen als u klant bent, maximaal 3 jaar geleden klant was of toestemming gaf. U kunt altijd zeggen: ‘ik wil dat u mij niet meer belt’. Belt het bedrijf toch, meld het dan bij ACM ConsuWijzer.

    ACM ConsuWijzer: telemarketing – wanneer mag een bedrijf u bellen?

Een nummerreeks vertelt wáár of bij welke aanbieder een nummer is uitgegeven, niet wie er belt: reeksdata zijn geen persoonsgegevens. Meer lezen: Wie heeft mij gebeld? en de complete kentallengids.

Veelgestelde vragen over netnummer 0320

Waar is netnummer 0320?

0320 is het netnummer van Lelystad in Flevoland. Het netnummergebied is ongeveer 228 km² groot.

Welke gemeenten vallen onder netnummer 0320?

Geheel of grotendeels: Lelystad. Deels: Dronten en Zeewolde. Dit volgt uit de netnummerkaart van de ACM en de gemeentegrenzen van het CBS (2025).

Hoe is een 0320-nummer opgebouwd?

Een vast nummer telt tien cijfers: 0320 gevolgd door een abonneenummer van 6 cijfers dat begint met 2 tot en met 8. Vanuit het buitenland belt u +31 320 en het abonneenummer.

Welke aanbieder zit achter 0320-nummers?

Het ACM-register telt onder 0320 174 nummerblokken bij 87 aanbieders. De grootste reekshouder is KPN B.V met 32,7% van de toegekende nummers; de jongste toekenning is van 14 september 2026. Door nummerbehoud kan een los nummer bij een andere provider actief zijn.

Welke netnummers grenzen aan 0320?

Het gebied van 0320 grenst aan de netnummers 0321, 0341 en 036.

Wat doe ik als een 0320-nummer mij probeert op te lichten?

Hang op en geef nooit bankgegevens, codes of geld via de telefoon. Meld de poging bij de Fraudehelpdesk (088 786 7372 of het online formulier). Bent u geld kwijt, bel dan direct uw bank en doe aangifte bij de politie.